Powstańcy ze wschodniej Ukrainy posiadają czołgi

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Wszyscy czekają na ogłoszone niedawno negocjacje między Ukraińcami z zachodu a powstańcami ze wschodu tego kraju. Wygląda na to, że ktoś, prawdopodobnie Rosja, postanowił wzmocnić pozycję przetargową separatystów. Okazał się, że dysponują oni czołgami.

 

Od kilku dni pojawiały się dziwne z pozoru doniesienia, wedle których powstańcy zażądali wydania historycznych czołgów z lokalnych muzeów. Film, który pojawił się dzisiaj w serwisie YouTube wskazuje na to, że we władaniu powstańców są rosyjskie czołgi T-72 albo Т-64БВ. Jak widać mają przynajmniej 3 takie maszyny pozbawione emblematów jakiejkolwiek armii.

 

To właściwie pancerna wersja "zielonych ludzików", są to po prostu "zielone czołgi". Wszyscy wiedzą, że T-72 nie stoją w muzeach i nie wzięły się znikąd. Uważa się, że ma to pokazać, że separatyści dysponują siłą ognia odpowiadającą armii lojalnej władzy z Kijowa.

 

Prawdopodobnie w odpowiedzi na umocnienie powstańców doszło dzisiaj też do niemądrego incydentu. Dwa ukraińskie Bojowe Wozy Piechoty - BMP - wjechały na teren Rosj. Stało się to w okolicy wsi Millerowo w obwodzie rostowskim. Rosjanie unieruchomili jeden z wozów, ale jakoś doszło do tego, że Ukraińcy, którzy przyjechali z obwodu ługańskiego, zdołali ewakuować załogę i uciec.

 

Rosyjski prezydent, Władimir Putin polecił MSZ Rosji przygotowanie odpowiedniej noty protestacyjnej w sprawie naruszenia granicy Federacji Rosyjskiej, Nagle pojawiło się aż nadto pretekstów do inwazji na Ukrainę.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika achiles38

Rosja nie weszła i nie chce

Rosja nie weszła i nie chce wejść, na Ukrainę, lecz do czasu. Nie chce teraz, bo punkt :
1. Rosja nie zaczyna wielkich wojen, jak historia uczy, Rosja zawsze reaguje w ostateczności, lub dla uspokojenia sytuacji na swym terytorium, kiedy ktoś daną ludność podburzy czytaj  ( KAUKAZ )
2. Rosja nie chce III wojny światowej, jej obywatele, żyją obecnie w swoim kraju, jak jeszcze nigdy w historii, nie żyli i to pod każdym względem: Ekonomicznym, społecznym, dumnym ze swojego kraju, zmienionym obliczy w infrastrukturze itp. ( oczywiście, nie wszyscy, ale w większości ogółu )
3. Rosji nie stać obecnie na ten konflikt też ekonomicznie i to nie dlatego, że nie ma na nią kasy, bo ma i to sporo, tylko dlatego, że zbyt wiele by traciła z tego co może zarobić dnia każdego następnego, do swego narodowego dochodu, bo non-stop zarabia i to nie tylko, na gazie, lub ropie.
4. Putin, nie jest do końca przekonany o  wywiązaniu się Chin z porozumienia militarnego, które stanowi o pomocy w razie wojny III światowej ( choć to coraz bardziej wydaje się przesądzone, po tym jak zachód pogrywa z Chinami w Azji )
5. Rosyjskie fabryki zbrojeniowe ciągle obecnie pracują pełną parą i tworzą sprzęt do takiego starcia jakie się szykuje i jest gdzieś mowa o jakiejś najnowszej technologii na ukończeniu, która ma całkowicie losy takiego starcia odmienić i to bez NUKLEARNEGO się wzajemnego z zachodem bombardowania.
 Reasumując, Nie chcą wojny bo wiedzą, że zachodnia cywilizacja sama pada na ryj swym zadłużeniem, zdziczeniem kultorowym i moralnym upodleniem, toteż się do niej nie palą, ale odpowiedzą zachodowi, jeśli będą sprowokowani i wygrają ONI, albo nie zostanie na każdym kontynencie kamień, na kamieniu, ale wtedy to już, nie będzie wygranych. 

"Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy."- Jan Mosdorf

Portret użytkownika Wkurzony Kosmita

Mi sie wydaje że Rosja się

Mi sie wydaje że Rosja się nie boi. Po prostu czeka na odpowiedni moment a nie chce pierwsza rozpętywać III wojny światowej. III wś jest na ręke zadłużonemu po uszy Usraelowi i UE, ale nie Rosji. Wielki Niedźwiedź się odezwie jak już nie będzie miał wyjścia. A wszystko wskazuje na to, że rozszczekany i sfrustrowany syjoński zachód w końcu tak przeholuje, że Putin im tego nie odpuści. I tak już szaleją na potęgę, a Putin cierpliwie czeka i nic nie mówi. Po prostu obserwuje, planuje i działa.

Ave Satan New russian

Portret użytkownika 85r

No ale mógł by przynajmniej

No ale mógł by przynajmniej wesprzeć tych separatystów nowoczesnym sprzętem lub najemnikami a wychodzi na to że oni kupują ten sprzęt od wojska ukraińskiego po zawyżonych stawkach. A tym czasem ludzie giną przez biernośc putina.
A przeciesz głosił wszem i wobec że nie pozwoli na krzywdzenie ludzi rosyjskojęzycznej. Jak ci ludzie czują się oszukani teraz.
 
Najgorsze że scenariusz żyda którego odznaczył putin zaczyna się sprawdzać:
 
“Ukrainiec będzie myślał, że walczy przeciwko ekspansji Rosji, że walczy o swoją niezależność, będzie myślał, że w końcu zdobył swoją wolność, podczas gdy całkowicie wpada w zależność od nas.
Tak samo będą myśleć również Rosjanie, że niby bronią oni swoich interesów narodowych, odzyskują  “bezprawnie” zabrane u nich ziemie i tp. Wszystko to my będziemy robić pod pretekstem różnych suwerenności, walki o swoje ideały narodowe. W tym czasie nie pozwolimy żadnej ze stron na samookreślenie na podstawie wartości i tradycji narodowych.
W tej wojnie głupców słowiańskie bydło samo będzie się osłabiać i umacniać nas, głównych dyrygentów zamieszek, rzekomo stojących na uboczu i nie tylko nie uczestniczących w krwawych wydarzeniach, ale i nie mieszających się do nich. Ponadto, my w pełni zapewnimy sobie bezpieczeństwo. W świadomości Słowian – profanów założymy takie stereotypy myślenia, przy których najstraszniejszym słowem stanie się słowo “antysemita”. Słowo “Żyd” będą wymawiać szeptem.”"
http://gazetawarszawska.com/2014/05/17/putin-dekoruje-rabina/

Portret użytkownika Zenek

  Większym szokiem dla

 
Większym szokiem dla "demokracji" będzie zabicie naczelnego nazisty ukraińskiej diaspory niejakiego kołomyjskiego jaki ze szwajcarii szczuje i nawołuje do czystek etnicznych na Ukrainie.
 
To Putin mógłby zrobić, wjebać go w kosmos jakims nukiem.

Portret użytkownika Wkurzony Kosmita

Tu bym się zgodził.

Tu bym się zgodził. Separatyści powinni dostać większe wsparcie od Rosji w postaci wojska i sprzętu. Czołgi, helikoptery, samoloty i broń.
A to gnoje z tych żydów! Jeśli Putin faktycznie odznacza takich typów to faktycznie zaczyna budzić to poważne wątpliwości. Po co on to robi? Jaką władzę ma nad nim żydostwo? Przecież to on jest człowiekiem orkiestrą, który umie się bić, strzelać, jeździć czołgami i pilotować bombowce (latał Tu-160). Więc jakiego haka na niego mogą mieć takie pokraki? Możliwe, że jest pod jakąś kontrolą umysłu. Możliwe że ma wszczepione jakieś demony które nim sterują wbrew jego woli. A może też mu zagrozili jakoś, że ma robić tak jak żyd dyktuje albo po śmierci coś zrobią z jego duchem. Nie wiadomo. Niedawno miałem o Putinie nawet sen, że walczą w nim dwie osobowości. Prawdziwy Putin to Rosjanin, ale próbują nim sterować pewne demony nasyłane przez chazarskich okultystów. Tak było w tym śnie. Zresztą pewien syryjski szaman mówił nawet że Kaczyński jest sterowany przez złych magów z Watykanu. Więc skoro on to także Putin może być sterowany a raczej na pewno nim próbują.

Ave Satan New russian

Skomentuj