Powstały pierwsze sztuczne skrzela do oddychania pod wodą

Kategorie: 

Źródło: Mikito Tateisi, Jun Kamei

Student Royal College of Art w Londynie zaprojektował niezwykły wynalazek służący oddychaniu pod wodą. Technologia ta otrzymała nazwę AMPHIBIO i jest to futurystyczny zestaw skrzeli.

Jun Kamei, materiałoznawca i pomysłodawca projektu twierdzi, że jego największą inspiracją była natura oraz przyszłość. Futurystyczny projekt został stworzony jako wynalazek, który pozwoli żyć ludziom w środowisku wodnym, po tym jak lądy zostaną zatopione.

 

Wraz ze wzrostem globalnej temperatury o 3,2 °C do 2100, podnoszenie się poziomu mórz stanowi bardzo realne zagrożenie dla dużych nadmorskich miast. Katastrofalne skutki mogą potencjalnie objąć do 2 miliardów ludzi, czyli 26% obecnej globalnej populacji.

Wynalazek wykorzystuje specjalnie zaprojektowany porowaty, hydrofobowy materiał, który pobiera tlen z wody i uwalnia dwutlenek węgla. Technologia ta jest również łatwa do nadrukowania w 3D, co może być przydatne w masowej produkcji. Tego typu „skrzela” mogą zastąpić ciężki sprzęt do nurkowania lub sprawdzić się w ratownictwie wodnym.

 

Do tej pory technika została przetestowana tylko jako działający prototyp, więc na razie wynalazek pozostaje w fazie testów.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Anty-Słowianin

Wszystko ładnie ale jeszcze z

Wszystko ładnie ale jeszcze z projektem jesteśmy w żłobku, pierwsze primo pompa która przefiltruje przynajmniej 30 litrów wody na minutę, drugie primo bateria która zasili taki zestaw  i ostatnie primo natura cały czas jest dla nas niedoścignionym wzorcem Język

 

 

Polaku dlaczego pozwalasz sobie pluć w twarz? Przecież nikt nie pluje to deszczyk pada.

Portret użytkownika ARTUR

Na razie jest to projekt

Na razie jest to projekt oddania cywilom technologii wojskowej z lat 70 ub. wieku tak jak niedawno oddanych drukarek 3D . Potrzeby cywilne są jednak duże , zwłaszcza pilnie potrzebują podstawowych wersji szkieletu wsmacniającego nogi i łokcie , może już ta technologia z lat 50 ub. wieku została zastąpiona nową a stara mogłaby ulżyć ciężko chorym cywilom . Jest jednak problem lobby lekarskiego które " trzepie kasę " na protezach które niszczą organizm i kieszeń a dają jedynie cierpienie .

Portret użytkownika lipka

Może znajdźmy coś co

Może znajdźmy coś co wynaleźli Afrykanie bo póki co ludzie z czarnego lądu cofają ludzkość do zamierzchłych czasów. Matką i ojcem wynalazków są ludzie biali i żółci, taka prawda.

Skomentuj