Powstały pierwsze miniaturowe roboty, funkcjonujące niczym plemniki

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Amerykańscy uczeni opracowali właśnie mikroskopijne bioroboty, wielkości około 2 milimetrów, które potrafią poruszać się i przypominają swoją strukturą plemniki. Uczeni uważają, że mogą one mieć zastosowanie w medycynie poprzez wszczepianie ich do organizmów człowieka.

 

Do budowy tych biorobotów wykorzystano elastyczne polimery a w miejscu połączenia głowy z ogonem wyhodowano komórki serca. Komórki te zsynchronizowały się i biły w tym samym momencie, wysyłając falę wzdłuż ogona, co pozwoliło im przemieszczać się do przodu. Naukowiec i profesor inżynierii mechanicznej Taher Saif powiedział, że jedyne czego potrzebują te bioroboty, to głowa i ogon. Wprowadzone komórki rozpoczynają interakcję z konstrukcją, przez co staje się funkcjonalna.

 

Naukowcy przewidują, że przyszłe wersje tych mikroskopijnych maszyn mogą okazać się przydatne do wykrywania określonych środków chemicznych lub zostać wykorzystane do celów medycznych. Chodzi o wszczepianie tych biorobotów w organizm człowieka, które następnie powędrują we wskazane miejsce i wykonają określony przez naukowców cel. Mogą przykładowo podawać leki lub zostać ukierunkowane na raka.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wideo/naukowcy-opracowali-mikroskopijne-samobiezne-bioroboty

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika YZN

A mnie zadziwia taki nasilony

A mnie zadziwia taki nasilony wysyp przeróżnych technologicznych wynalazków z jednej strony a z drugiej przenozenie wszelkich danych z naszych głów do tzw "chmury" wszystko jest e- coś tam, wiedza, płatność, książka,
Jak to połączyć to pięknie można wszystko wyssać i zaimplementować nowe zawartości. Nisamowite. Jak obserwuję rzeczywistość to mam wrażenie, że już to wszystko widziałam w filmach katastroficznych, sf, wiele lat wyprzedzających poszczególne zdarzenia w realu  etc...
Czy to przypadek?

Portret użytkownika Kruczysko

Tak sobie czytam i myśle.. A

Tak sobie czytam i myśle.. A co powiecie na taką wersję?
"Nasi kosmiczni naukowcy skończyli właśnie projekt bio-robota, który jest w pełni funkcjonalny i świadomy choć jego wola jest słaba to doskonale nadaje sie do naszych celów. Dzięki osiągnięciom najnowszej technologii nasz nowy wynalazek bedzie w pełni autonomiczny i bedzie posiadał umiejetność samokształcenia oraz podlegał prawom ewolucji co zmniejszy koszta przy jego ulepszaniu. Nasz nowy humanoid bedzie silny i wytrzymały a co za tym idzie doskonale nada się do np wydobywania złota jak i dzieki swej drobnej namiastki inteligencji bedzie mógł wykonywac nieskomplikowane obliczenia i drobne wymagajace dokładności czynności. Nasi naukowcy planuja zaprogramować bio-robotom podstawowe funkcje takie jak prokreacja czy skłonnosci religijne co wpłynie na podatność na naszą wolę. W pierwszej kolejność zostaną wykorzystane do uzdatniania planet jeszcze przez nas nie zasiedlonych przy pracy w ciężkich warunkach. Jeden z projektów zakłada stworzenie kolonii w pełni wolnej od naszej ingerencji w celu oceny produktu oraz wgladu w jego wolny rozwój co ma na celu wyeliminowanie niepozadanych efektów ubocznych, które ciężko jest w chwili obecnej wychwycić. Na chwilę obecną znaleziono już odpowiednią planete bogata w zasoby o idealnych warunkach do przeprowadzenia experymentu (...)"
Takie mam przemyslenia. Czy i wam nie wydaje się to znajome? Smile
Pozdrawiam
Kruk

Karuzela, karuzela....
Świat sie kręci i...   umiera...

Portret użytkownika olo manolo

A co powiecie na dlaszy

A co powiecie na dlaszy ciag?

"Nasi kosmiczni naukowcy doszli wreszcie do porozumienia i przedstawili wstepna interpretacje wynikow obserwacji wolnej kolonii bio-robotow w 42 etapie czasowym. (...) Najwazniejszym derywatywem okazuje sie jednak poufny aneks, do ktorego dotarlismy dzieki pomocy naszych informatorow. Zawarte w nim informacje moga szokowac - bio-roboty wyksztalcily zdolnosci umyslowe, dedukcje empiryczna i abstrakcyjna oraz intuicje pozaswiadoma w formie, ktora pozwolilaby im funkcjonowac na podstawowym poziomie w naszym spoleczenstwie. Nie to jednak jest najbardziej zadziwiajace i nie to jest powodem, dla ktorego czesc badaczy odciela sie od tych tez i dla ktorego pozostawiono je w formie aneksu. Otoz kolejne wnioski glosza, ze mozliwy jest dalszy rozwoj umyslowosci bio-robotow nawet do poziomu przypominajacy nasz. To z kolei dowodzi, ze rozwoj naszej umyslowosci mogl przebiegac w podobny sposob, a byc moze w podobny sposob zostal zapoczatkowany! Czy nas tez ktos obserwuje i bada?"

A moze tych co ich obserwuja i badaja tez ktos obserwuje...

Portret użytkownika Roni Tornado

Zawsze należy pamiętać, że

Zawsze należy pamiętać, że każdy wynalazek może być wykorzystany przez człowieka przeciwko innym ludziom. Począwszy od przeciętnego obywatela aż po wielkich władców - każdy z nich chciał mieć władzę nad innymi i korzyści z niej płynące.

Portret użytkownika Pantałyk

Nonsens że to nowy wynalazek.

Nonsens że to nowy wynalazek. Nanotechnologia jest już w powszechnym użyciu od lat 90. Ma to też związek z chemtrails choć nie tylko.
Jeśli pogłoski okazały by się prawdą, to amerykańcom na przykład dają to razem z wodą pitną przynajmniej od roku 2000.

Portret użytkownika inwigilowany

Zgadzam się, w dodatku w

Zgadzam się, w dodatku w powszechnym zastosowaniu na ludziach są mikro boty penetrujące nasze ciała, wykorzystujące radiację, łądowane indukcją EM. W ich posiadaniu i kontrolują nimi społęczności zwane Stalking Gang, na wszystkich kontynentach w tym także w Polsce. Ale o tym głośno nie wolno mówić ani pisać, tabu.

Strony

Skomentuj