Powstało urządzenie, które pochłania zanieczyszczone powietrze i zamienia je w energię

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Czyste powietrze i alternatywa dla produkcji energii to dwa duże wyzwania, przed którymi stoi planeta. Zespół belgijskich naukowców stworzył urządzenie, które zużywa zanieczyszczone powietrze do wytworzenia energii w formie gazu wodorowego.  

 

Naukowcy z Uniwersytetu w Antwerpii oraz Uniwersytetu w Leuven opracowali aktywowane światłem urządzenie oczyszczające powietrze i wytwarzające z zanieczyszczeń gaz wodorowy. Skrzynka wielkości dłoni zawiera fotokomórkę, która przekształca zanieczyszczony gaz w wodór, stosując podobny proces do technologii znajdującej się w panelach słonecznych.Zamiast wytwarzać energię elektryczną, urządzenie wytwarza energię, która jest magazynowana jako gaz wodorowy. Gaz może być przechowywany i używany jako paliwo, czego dokonano już w niektórych pojazdach wodorowych.

 

Nowy gadżet posiada pewien realny potencjał. Naukowcy planują zwiększyć jego rozmiar, a przy tym także ilość jego zastosowań. Planuje się wykorzystanie wynalezionego procesu na skalę przemysłową, przy użyciu światła słonecznego, które obecnie jest zastępowane sztucznym oświetleniem.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Rządy sprzedają naszą ziemię

Rządy sprzedają naszą ziemię ! Grubo ponad 3 tysiące hektarów gruntów kupili w zeszłym roku na terenie Polski obcokrajowcy. Przede wszystkim Niemcy i Holendrzy – wynika z raportu udostępnionego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z powodu przyjętej metody obliczeń to jednak bardzo niedoszacowane dane.Opracowanie mówi o 3,2 tysiącach hektarów, które przeszły w ręce nie tylko obywateli zamożnych krajów zachodniej Europy, lecz także np. obcokrajowców z Syrii, Tajwanu czy Wysp Dziewiczych.Urzędnicy doliczyli się w minionym roku 5,2 tysiąca transakcji, w tym ponad siedmiuset dotyczących nieruchomości rolnych i leśnych, których łączna powierzchnia wynosi w 576 hektarów.Najchętniej kupują u nas grunty Niemcy, Holendrzy, ale także obywatele Cypru i Luksemburga. Wśród nabywców ziemi MSWiA wymienia także kupców z Wysp Dziewiczych, Bangladeszu, Mongolii, Tajwanu i Syrii.„Nabyte przez cudzoziemców grunty rolne i leśne w omawianym roku sprawozdawczym to ok. 18 proc. powierzchni wszystkich nabytych nieruchomości gruntowych” – przeczytać można w raporcie. Obcokrajowcy kupowali grunty przede wszystkim w celach mieszkaniowych lub pod inwestycje gospodarcze." http://www.pch24.pl/ile-gruntow-trafia-w-rece-obcokrajowcow--polskie-panstwo-upowszechnia-mylace-statystyki-,51540,i.html#ixzz4gwzFi7bW

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj