Powstało nowe urządzenie zdolne do czytania ludzkich myśli

Kategorie: 

Źródło:

Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology (MIT) opracowali zestaw słuchawkowy o nazwie AlterEgo, który jest w stanie rozpoznawać myśli swojego użytkownika. Wystarczy powtarzać w głowie dane polecenie, a urządzenie je wykona.  

Gadżet ma futurystyczny wygląd, mimo prostej konstrukcji i plastikowego wykonania. Wyposażono go jednak w elektrody rejestrujące sygnały nerwowo-mięśniowe. Dzięki temu urządzenie jest w stanie wychwytywać polecenia, które nie są możliwe do usłyszenia przez kogokolwiek innego.  

 

Dodatkowo użytkownik AlterEgo może liczyć także na odpowiedź. Zestaw słuchawkowy przekazuje informacje bezpośrednio do ucha osoby go noszącej. Do tej pory to wyjątkowe urządzenie zostało przetestowane przez 10 ochotników, którzy już po kilkuminutowej regulacji osiągali 92 % dokładność przekazu swoich myśli.

 

AlterEgo jest nadal w fazie rozwoju, póki co rozpoznaje liczby od 0 do 9 i około 100 słów. Jednak zaprogramowanie kolejnych pojęć to tylko kwestia czasu. Twórcy nagrali film demonstrujący działanie ich projektu i jego przykładowe zastosowania.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (4 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Solo8o

O policja myśli dostanie swój

O policja myśli dostanie swój pierwszy gadżecik. W Korei budują już humanoidalne roboty bojowe, w Chinach superkomputery korzystając z monitoringu miejskiego i algorytmu rozpoznawania twarzy wystewiają mandaty,  a system ocen ogranicza swobody obywatelskie. Coś mi się wydaje, że Orwellowski 84 będzie nadzorowane przez azjatów bo jest ich najwięcej i maja tendencje do psychopatycznego posłuszeństwa i sadyzmu. 

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika alibaba

wreszcie uczciwi ludzie

wreszcie uczciwi ludzie przestana sie bac ze zostana nieslusznie posadzeni. duzo bardziej zaawansowane urzadzenia posiadaja juz przeciez sluzby. wystarczy by kazdy postepowal zgodnie z prawem, prawda?

wszyscy terrorysci, podwojni agenci i klamcy moga zaczac sie bac. 

Portret użytkownika alojzy

O tak. Pamiętaj o tym, gdy

O tak. Pamiętaj o tym, gdy zgodnie z prawem przyjdą powiedzieć ci, że masz się wynieść ze swojego domu bo ktoś kupił pod nim ziemię, albo koncern z jakiegoś ussa chce pod nim wiercić, bo odkrył złoża czegoś cennego. A szczególnie pamiętaj wtedy, gdy wyrok eksmisji podpisze sędzia który dzień wcześniej został złapany na kradziezy np. w sklepie i uniewinniony przez kolegów sędziów.
A podwójni agenci, terroryści czy inni kłamcy potrafią to robić tak dobrze (bo sami w to wierzą), że w konfrontacji z nimi staniesz się najbardziej podejrzany.

Portret użytkownika Eva11

Dokładnie zgodnie z prawem...

Dokładnie zgodnie z prawem...

A prawo nie zawsze działa w zgodzie z naszym dobrem...

Jakakolwiek krytyka władzy mogłaby zostać odczytana i uznana za wrogą...

Swoją drogą nie wszystko co powstaje w umyśle jest tym co człowiek byłby zdolny uczynić ...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Skomentuj