Powstała zaawansowana koncepcja przyszłych latających samochodów

Kategorie: 

Źródło: Mix Aerospace
Koncepcja latających samochodów wielokrotnie pojawiała się w filmach science fiction. Choć hybryda samochodu i samolotu może wydawać się jedynie fantastyką, istnieją różne zaawansowane projekty, dotyczące zbudowania takiego pojazdu.

 

Jedną z firm, która planuje opracować elektyczne, latające samochody, jest Mix Aerospace. Ich koncepcja wydaje się być bardzo zaawansowana, jednak należy zaznaczyć iż są to bardzo wczesne etapy rozwoju. Firma obecnie zbiera fundusze, które pozwolą rozpocząć badania i rekrutację oraz rozwijać projekt Skylys w Stanach Zjednoczonych. Mowa jest o ponad 2 milionach euro, natomiast na ten moment uzbierano jedynie 390 euro.

 

Według ich koncepcji, pojazd będzie mógł zarówno latać jak i jeździć bez konieczności bezpośredniego sterowania, czyli będzie pojazdem autonomicznym. Już na dzień dzisiejszy wiadomo, że Skylys nie będzie dostępny dla wszystkich - policja oraz pogotowia ratunkowe prawdopodobnie jako pierwsze otrzymają te maszyny.

Jest jednak pewien wyjątek. Firma Mix Aerospace deklaruje, że pierwsze dwie osoby, które wspomogą ich projekt sumą jednego miliona euro, otrzymają swój własny latający samochód. Oczywiście pojazd nie zostanie wysłany natychmiast a dopiero wtedy, gdy wyprodukowany zostanie pierwszy komercyjny, sprawdzony model.

 

Na dzień dzisiejszy trudno stwierdzić kiedy dokładnie do tego dojdzie. Firma stwierdza, że pierwszy pojazd może zostać wyprodukowany najwcześniej w 2018 roku. Jeśli faktycznie do tego dojdzie, to samochody "naziemne" zostaną z całą pewnością zastąpione nowymi, latającymi samochodami.

 

 

 

Źródła:

https://www.indiegogo.com/projects/skylys-the-flying-car#home

Mix Aerospace

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika moon fake

powiem tylko tyle: nie z taką

powiem tylko tyle: nie z taką technologią w tą strefę.Tu tylko silniki oparte na magnetyzmie sie nadadzą jako małoawaryjne a lepsze byłyby inwestycje "bogatych panów bez pomysłu" w rozwój szybkiej kolei podmiejskiej  cos w stylu jak w Monachium tyle ze w ogolnoswiatowej skali.

Skomentuj