Powstała wizualizacja przyszłego pojazdu kosmicznego z napędem warp

Kategorie: 

Źródło: Mark Rademaker
Pewien naukowiec z NASA uważa, że zbudowanie prawdziwego napędu warp jest jak najbardziej możliwe. Mało tego - obecnie trwają prace nad takim silnikiem, dzięki któremu będzie można przekraczać prędkość światła i wykonywać podróże międzygwiezdne.

 

Brzmi to oczywiście jak technologia rodem z serialu Star Trek ale naukowcy uważają, że ludzkość wciąż jest w epoce kamiennej, jeśli chodzi o podróże kosmiczne. Budową napędu warp zajmuje się inżynier z NASA dr Harold White i jego zespół. Silnik ten pozwoli przyszłym statkom kosmicznym osiągać prędkość światła poruszając się w bąblu czasoprzestrzeni.

 

Jakkolwiek to brzmi, czas pokaże czy naukowcy opracują technologię warp. Uważa się, że dzięki niej przykładowa podróż do Alfa Centauri zajęłaby tylko dwa tygodnie, oczywiście w kategorii czasu ziemskiego. Na dzień dzisiejszy możemy zobaczyć projekt przyszłego statku kosmicznego, który korzystałby z napędu warp.

 

Koncepcja pojazdu IXS Enterprise (swoją nazwę otrzymał na cześć statku kosmicznego z serialu Star Trek), jak przedstawiono na zdjęciach zakłada, aby wokół niego znajdowały się dwa gigantyczne pierścienie. To właśnie dzięki nim, podróże w bąblu czasoprzestrzeni byłyby możliwe. Wizualizację opracował artysta Mark Rademaker i grafik Mike Okuda.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika gość1

co z hamowaniem? co z

co z hamowaniem? co z przeciażeniami? co z lataniem na bliskie odległości np. naszą orbitę ziemi? na dzień dzisiejszy przydałby się pojazd co ma regulowaną prędkość od zera do np. 1000 km /sek i potrafi zahamować w kosmosie z tej prędkości do zera. może jakiś napęd antygrawitacyjny albo na antymterię to spełni?

Portret użytkownika raqq

Małe uściślenie. Obiekt

Małe uściślenie. Obiekt materialny nie może przekroczyć prędkosci światła w swoim układzie odniesienia ale może dokonać skoku międzywymiarowego. Z punktu widzenia obserwtora zewnętrznego będzie to wyglądało oczywiście jakby poruszał się szybciej niż świtło ale zmierzenie tej predkości nie byłoby możliwe.

Portret użytkownika Max77

Zaawansowane cywlizacje

Zaawansowane cywlizacje rozumiejące na czym polega grawitacją i co ją tworzy, używają silników grawitacyjnych/antygrawitacyjnych wykorzystująch energię grawitacji planet, słońc, a nawet całych galaktyk. Dlatego nie potrzbują paliwa do napędów przestawiając silnik na opcję przyciągania lub odpychania.

Strony

Skomentuj