Powstała specjalna opaska, która pozwala uzyskać stan świadomego snu

Kategorie: 

Źródło: www.kickstarter.com
Firma iWinks LLC zaprezentowała specjalną opaskę Aurora, która pozwoli nam kontrolować nasze sny. Twórcy twierdzą, że dzięki temu wynalazkowi nie trzeba stosować żadnych treningów ani technik dla uzyskania świadomego snu a jedyne co wystarczy zrobić, to założyć ją na głowę.

 

Wynalazek zyskał dużą popularność i spore fundusze na www.Kickstarter.com - spośród wymaganych 90 tysięcy dolarów projekt uzyskał ponad 200 tysięcy. Aurora jest prosta w użyciu, ponieważ wystarczy ją jedynie założyć na głowę (jak na powyższym zdjęciu). Najpierw mierzy ona fale mózgowe i ruch oczu aby określić, czy dana osoba weszła już w fazę snu REM. Opaska następnie emituje specjalne dźwięki i światła które dają nam do zrozumienia że już śnimy.

 

Wtedy możemy uzyskać kontrolę nad snem i wejść w stan świadomego snu (z ang. Lucid Dream, LD). Obecnie istnieje wiele treningów, technik i poradników, które zapewniają najszybsze uzyskanie świadomego snu ale jak twierdzą twórcy, ich urządzenie zapewnia taką możliwość już w ciągu pierwszej nocy.

 

Opaska Aurora nie wymaga niczego więcej ale mając odpowiednią aplikację na telefonie, możemy ustawić nawet specjalny budzik, który obudzi nas w odpowiednim momencie, tak abyśmy byli wyspani i w pełni sił. Cena urządzenia wynosi obecnie 175 dolarów, wraz z aplikacją.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika John Moll

Zakup był możliwy na tej

Zakup był możliwy na tej stronie [link] przez około miesiąc, jako wsparcie dla projektu. Niestety od 5 godzin (od momentu w którym piszę tego komentarza) jest już za późno.
 
EDIT: Sporo osób kupiło opaskę i twórcy przyjmują kolejne zamówienia. Możesz zamówić Aurorę tutaj, z tego co widzę to cena wynosi 199 dolarów i dotrze do Ciebie w czerwcu tego roku.
 
EDIT2: Wysyłka poza Stany Zjednoczone wynosi 224 dolary.

Portret użytkownika zibi

Wiem to wszystko mnie

Wiem to wszystko mnie przerasta ale patrząc na to wszystko pod kątem oka widać jak się ziemia zamienia w beczkę prochu,do tego kataklizm goni kataklizm,wulkany ,trzęsienia wszystko tonie,do tego przebiegunowanie trwa,które skończy się potopem ziemia kręci się w kółko, wiesz to co jest potwierdzeniem w Biblii o czerwonej wodzie,wtedy myśleli że to krew,a w dzisiejszych czasach stwierdzone zawirusowanie,gorsza sprawa że ta czerwona woda pojawia się i to potwierdziło się z Biblią a pisało że ryby wyginą i tak się dzieje, bieda będzie czekała ludzi,jak ja mam wrócić w czasy w którym byłem uchachany życiem mam się oszukiwać i wmawiać sobie że jest pięknie,rządasy pokazują zieloną wyspę,naukoffcy wszystkich pocieszają będzie dobrze już kiedyś tak było może było ileś tysięcy lat temu,uważam że matka ziemia chce się nas pozbyć i to uczyni,cokolwiek bym robił i tak prowadzi do zguby,to taka układanka a do tego zlatują się nowi mieszkańcy wiesz o kogo mi chodzi,wiem przez 3 lata takiej katorgi mózgu nic nie prowadzi do dobrego,najbardziej co mnie dziwi ten portal nazwany zmiany na ziemi, czy konkurencyjny losy ziemi,wygląda jak by ktoś coś wiedział co się będzie działo przemyśl to zmiany

Portret użytkownika zibi

Czy wy się też tak czujecie

Czy wy się też tak czujecie jak byście mieli opaskę na głowie i dryfujecie po środku oceanu na tratwie,rządasy z naukoffcami cały czas nas bujają w obłokach,ja żyje już tak od 3 lat,przestałem robić wszystko co robiłem wcześniej,a teraz już nie wiem gdzie jestem

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

zibi nie odbieraj tego jako

zibi nie odbieraj tego jako atak, czy złosliwość, ale wydaje mi się, że zagubiłeś dystans do tego co widzisz dookoła. Powinieneś z kimś porozmawiac, bo to nie koniec życia, chociaż tak ci się wydaje...
 Rzeczywistość jest kreowana przez nasze mysli, więc jeśli widzisz koniec to koniec nadejdzie... Dla Ciebie. Trzeba spojrzec na wszystko pozytywnie, wierząc, że inni kreują ta rzeczywistość własnie pozytywnie i wykreują..
 Precz z pesymizmem i wróc do tego co 3 lata temu robiłeś. Rada Przyjaciela- pozdrówko

Portret użytkownika Dżyszla

Ja miałem ostatnio dziwny

Ja miałem ostatnio dziwny sen... Wiedziałem, że mi się śni Smile Byłem zadowolony, bo wiedziałem, że będe mógł teraz trochę nagiąć sobie cały świat (jak byłem mneijszy to czasem zdarzało mi się świadomie śnić). Tylko czas prysł gdy okazało się, że... To mi się śniło ;p Śniło mi się, że świadomie śniłem ;p (Incepcję dość dawno temu oglądałem ;p)

Portret użytkownika rychu

hahaha odgrzewany kotler,

hahaha odgrzewany kotler, miałem rem dreamer czyli polski odpowiednik za 400zł, szłu nie było, jak ktoś nie chodzi do roboty i wstaje o 12.00 to polecam, innym będzie się śniła ta maska na oczach jak nie daje zasnąć i powoduje zmęczenie...

Portret użytkownika Roni Tornado

Prędzej ta opaska będzie

Prędzej ta opaska będzie służyć do "odpowiedniego" programowania ludzi i sterowania nimi, bo ze świadomymi snami to ona pewnie nie ma nic wspólnego. W artykule jest napisane, że opaska mierzy fale mózgowe i jedynie to wystarczy aby móc zdalnie sterować poszczególnymi ludzmi. Fale mózgowe są niepowtarzalne tak samo jak linie papilarne. Mając skan fal mózgowych, możliwe jest namierzenie danego człowieka i wpływanie na jego ciało i zachowanie.

Strony

Skomentuj