Powstała specjalna mapa miejsc najczęstszych upadków meteorytów

Kategorie: 

Mapa upadku meteorytów w ciągu ostatnich 4300 lat - źródło: The Guardian

Pod wpływem wydarzeń z lutego 2013 gdy cały świat był świadkiem upadku asteroidy w okolicy Czelabińska wielu naukowców nagle zainteresowało się kwestią zagrożeń z kosmosu. Dzięki jednej z takich inicjatyw powstała unikalna mapa przedstawiająca miejsca ustalonych upadków meteorów.

 

Gruz kosmiczny spada na Ziemię prawie cały czas i nie jest to nic niezwykłego. Czasami jednak w atmosferę wpadnie coś na tyle dużego, że przedziera się przez warstwy gazu i dociera do powierzchni. Mapa, którą stworzyła organizacja "Meteor Society" zawiera kompilację danych na temat takich przypadków.

 

Organizacja ta posiada w swoich archiwach dane na temat wszystkich zarejestrowanych upadków meteorytów na przestrzeni od 2300 lat p.n.e. do czasów współczesnych. Mapa, która powstała na zamówienie angielskiej gazety The Guardian zawiera ponad 170 punktów na terenie całego świata. Niektóre lokalizacje dobrano orientacyjnie na podstawie doniesień ludzi, którzy widzieli te obiekty. To dlatego nie ma znaczników na terenie oceanów, ponieważ wiele z takich zdarzeń w przeszłości po prostu pozostała niezauważona.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro
loading...


Komentarze

Portret użytkownika zibi1973

Tylko ciemny człowiek uwierzy

Tylko ciemny człowiek uwierzy w te niby metoryty,czy nie jest wam dziwne że tyle tego spada i wszystkie tak samo,jasne światło końcowy upadek coś wylatuje z tego jasnego błysku tak wchodzą w atmosfere,jeszcze za wcześnie żebyście przyjeli   do wiadomości że ziemie odwiedzają ONI czyli obcy a nawet to są przyśli mieszkańcy ziemi.

Portret użytkownika greani

raczej powiedzialbym ze ma to

raczej powiedzialbym ze ma to troche wspolnego z G ziemijak i magnetycznoscia ziemi  najmniej jak widac na antarktydzie i arktyce a pozniej sam rownik tam najmniej spada smieci .wiec to chyba ma zasadniczy wplyw na gruz spadajacy nam na glowy hehe.

Strony

Skomentuj