Powstała nowa technologia, wytwarzająca energię z ludzkiego potu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Grupa naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego opracowała elastyczne elementy, które są w stanie produkować biopaliwo z potu. Nowa technologia może być wykorzystana do zasilenia urządzenia mobilnego podczas wysiłku fizycznego.

 

Opracowane przez naukowców elementy do pozyskiwania biopaliwa produkują 10 razy więcej energii przypadającej na jednostkę powierzchni od poprzednich. Wszystko dzięki zastosowaniu enzymu, który utlenia kwas mlekowy, zawarty w ludzkim pocie. 

Materiał jest elastyczny i może przylegać do skóry, dostosowując się do kształtu ciała. Wydzielany przez człowieka pot zostaje przekształcony w energię elektryczną i jest w stanie krótkotrwale zasilić noszony na ciele przedmiot. 

Technologia została przetestowana na uczestnikach badania, którzy wykonywali wysiłek fizyczny na rowerze stacjonarnym. Eksperyment wykazał, że jego uczestnicy mogą zasilać niebieską diodę LED przez 4 minuty jazdy. Po tym okresie czasu stężenie kwasu mlekowego w pocie maleje i staje się niewystarczające. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj