Powstała lista najbardziej leniwych krajów na świecie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Badania przeprowadzone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) na 1,9 mln osób ze 168 krajów wyłoniły najbardziej leniwych mieszkańców Ziemi, klasyfikując ich na podstawie narodowości. Wyniki opublikowano w czasopiśmie naukowym The Lancet Global Health. Jak można się domyślić, lista już zdążyła wzbudzić wiele kontrowersji.

 

Naukowcy ustalili, że w 2016 roku około ¼ wszystkich dorosłych ludzi na Ziemi nie wykonywała wystarczającej aktywności fizycznej. Wszyscy wiemy do czego prowadzi taka tendencja – zwiększone ryzyko chorób cywilizacyjnych, jak cukrzyca typu 2 czy niektóre nowotwory.

 

Właściwa aktywność fizyczna została zdefiniowana przez WHO jako co najmniej 75 minut intensywnych lub 150 minut umiarkowanych ćwiczeń w ciągu tygodnia. Zatem w którym kraju obywatele okazali się najleniwsi?

 

Oto lista 10 najbardziej leniwych krajów:

  1. Kuwejt (aż 67% społeczeństwa nie wykonuje wystarczającej ilości aktywności fizycznej w ciągu tygodnia)
  2. Samoa Amerykańskie (53,4%),
  3. Arabia Saudyjska (53%),
  4. Irak (52%),
  5. Brazylia (47%),
  6. Kostaryka (46,1%),
  7. Cypr (44,4%),
  8. Surinam (44,4%),
  9. Kolumbia (44%),
  10. Wyspy Marshalla (43,5%).

Co ciekawe, kraj powszechnie uznawany za wyjątkowo zmagający się z otyłością, czyli USA, zajął w klasyfikacji dopiero 143 miejsce. W Polsce wskaźnik niewystarczającej aktywności fizycznej wahał się między 30% a 39%.

Najbardziej wysportowani obywatele to z kolei mieszkańcy Ugandy, gdzie tylko 5,5% społeczeństwa nie ćwiczy przez wystarczającą ilość czasu. Zaraz za nimi pojawiły się takie kraje, jak Mozambik, Lesotho, Tanzania, Niue, Vanuatu, Togo, Kambodża, Myanmar oraz Tokelau.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Tomasz Czartoryski

Niemcy ze swoimi szparagami

Niemcy ze swoimi szparagami poniżej 43% ?

Przecież większość robotników to przybysze. Ot czwarta rzesza.

Frajerzy zamiast budować swoje państwa, budują czyjeś i zatrudniają Żydów do polityki.

Portret użytkownika inzynier magister

– Nigdy się nie zgodzimy na

– Nigdy się nie zgodzimy na to, żeby Polska miała płacić jakieś zobowiązania i roszczenia – powiedziała w niedzielę na antenie TV Trwam wicepremier Beata Szydło. Polityk była pytana o skutki tzw. ustawy 447.– To jest wyraźnie nasze stanowisko, które powtarzamy konsekwentnie. Mówili o tym prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Nigdy się nie zgodzimy na to, żeby Polska miała tutaj jakieś zobowiązania płacić. Nie byliśmy sprawcą II wojny światowej, byliśmy ofiarą II wojny światowej – powiedziała Szydło w telewizji Trwam, pytana o kwestię ustawy 447.

Ale ma to być na piśmie . Anty Ustawa anty 447. Tak jak obronili dobre imię Polski ustawą o karaniu kłamstwa o współudziale Polaków w mordowaniu Żydów przez Niemców i tak jak przeprowadzili ustawę o reprywatyzacji z częściową rekompensatą. Jak tupną w Tel Avivie lub Waszyngtonie to wszystko podpiszą w kucki przy rogu biurka Trumpa lub Netanjahu, będą tak gadać ale żadnej ustawy nie zrobią co pokazuje perfidię takich gadek !

Robert Winnicki | Konfederacja odmieni oblicze polskiej polityki!

https://www.youtube.com/watch?v=hHh0mC8VHzs

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kwazar

Z pewnościa jest to

Z pewnościa jest to NAJGŁUPSZA lista jaka powstać mogła. z tych rozmnożonych powszechnie już NIEKSOŃCZENIE głupich.Wynika z nich bowiem jedynie to, że jeśli nie lubisz tego co JA LUBIĘ i nie robisz tego co JA ROBIĘ to jesteś ...LENIWY a nawet i głupi.Nie wiem dlaczego ani po co ale tak mi wynika z mojej listy.

Portret użytkownika Kwazar

Z pewnościa jest to

Z pewnościa jest to NAJGŁUPSZA lista jaka powstać mogła. z tych rozmnożonych powszechnie już NIEKSOŃCZENIE głupich.Wynika z nich bowiem jedynie to, że jeśli nie lubisz tego co JA LUBIĘ i nie robisz tego co JA ROBIĘ to jesteś ...LENIWY a nawet i głupi.Nie wiem dlaczego ani po co ale tak mi wynika z mojej listy.

Portret użytkownika czesiek z choiny

" którzy albo się lenią

" którzy albo się lenią poświęcać zacną pracą jakiéj nauce gdy nie jest zyskowną, albo jeśli zachęceni uwagami i przykładem drugich, wezmą się do uszlachetniającéj człowieka nauki, tak się jednakże przez niedołężność umysłu swego mąją do prawdziwie uczonych, jak trutnie do pszczół." - i tak to się kręci..

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Illuminat13

Najbardziej leniwym krajem  

Najbardziej leniwym krajem   jest ten kraj w ktorym obywatele musza wybierac to pospulstwo uwstecznione intelektualnie na swoich reprezentantow nie wazne z jakiej denominacji politycznej i musza sie klaniac dziwnym ludziom https://www.youtube.com/watch?v=mnKyZHR7_mQ  Sa biedni i musza zapierdalac za granica bo za krajowa pensje nie da sie zyc za to rozdaja pieniazki nie swoje ktore to obywatele i tak wydadza na podwyzki pradu zywnosci itp zelazna dama Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika osa

No proszę, Ty niby taki

No proszę, Ty niby taki lepszy, a nie dałeś rady opanować dość prostych zasad polskiej ortografii... Skoro dają radę dzieci w podstawówce, to raczej nie powinno to być wyzwanie dla tak niepospolitego mędrca...

Od razu dla uprzedzenia argumentów leniwych i nieogarniętych. Nie ma takiego czegoś jak dysleksja. To wytwór czasów poprawności politycznej. Na podobnej zasadzie można by ludzi mniej zdolnych i leniwych zwalniać z każdego przedmiotu...

Strony

Skomentuj