Powstał robot Sophia, który dobitnie przypomina człowieka

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Prawdopodobnie każdy z nas natychmiast odróżniłby człowieka od robota. Sam wygląd to nie wszystko - android musi również dość realistycznie poruszać ustami, mrugać oczami i obracać głową. Jest to bardzo trudne do osiągnięcia, lecz zdeterminowani w działaniu naukowcy powiadomili o prawdziwym przełomie.

 

Najnowszy robot Sophia, opracowany przez specjalistów którym przewodził dr David Hanson, właściciel znanej amerykańskiej firmy Hanson Robotics, nie tylko wygląda ale także zachowuje się jak człowiek. Można powiedzieć że jest to pierwszy taki android w historii. Zaprezentowany w zeszłym roku humanoid Han jest podobny z wyglądu, lecz sposób prowadzenia konwersacji wciąż pozostawiał wiele do życzenia.

Sophia niemal idealnie wyraża mimikę twarzy i emocje. Posiada również wiele innych zdolności, typowych dla dzisiejszych maszyn - może odpowiadać na zadawane pytania a dzięki kamerom umieszczonym w oczach rozpoznaje twarze ludzi. Twórcy zaprogramowali androida tak aby mógł wchodzić w interakcje z innymi.
 

Najnowsze osiągnięcie będzie miało ogromną ilość zastosowań. Przyjazne z wyglądu roboty, rozmawiające niczym człowiek, mogą zajmować się opieką nad starszymi lub chorymi ludźmi. Mogą przykładowo prezentować różne produkty, pracować jako specjaliści ds. obsługi klienta lub zajmować się mieszkaniem (sprzątać, zmywać, prać, gotować itd.). David Hanson uważa że w przyszłości będziemy otoczeni humanoidami takimi jak Sophia. Z czasem zapewne pojawią się w telewizji pierwsze reklamy z udziałem androidów, które staną się "absolutnym hitem" - wspomnicie moje słowa.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 


Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/niezwykly-postep-w-robotyce-humanoid-sophia-wyglada-rozmawia-czlowiek

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

Gdzie ta niby super mimika

Gdzie ta niby super mimika twarzy?! Biggrin
Po 3 sekundach oglądania stwierdzam, że Sophia  ma przede wszystkim niedowład górnej wargi, a mimika, to jest mniej niż średnia...powiem tak, mówi ak upośledzona. A syntetyzator mowy, to chyba ścągnęli dla niej darmowy z internetu.

Portret użytkownika Waldorfus

Podobnych do ludzi – nowa

Podobnych do ludzi – nowa nagonka na stowarzyszenie „Stop NOP”

Dziś po godz 19:30 we Wiadomościach TVP 1 ukazał się tendencyjny reportaż na temat tego jak członkowie ruchu Stop NOP wprowadzają w błąd społeczeństwo odnośnie szkodliwości szczepień. Lobbyści pracujący dla koncernów farmaceutycznych, nazwani przez dziennikarzy Wiadomości TVP 1 –  specjalistami w dziedzinie szczepień, wyciągają oręż niczym jak za początków PRL-u – do walki ze stowarzyszeniem Stop NOP i rzetelnymi lekarzami którzy dla dobra ludzi poświęcają swoją karierę zawodową, uruchamiają machinę sądowniczą w Polsce, i prawników na etatach koncernów farmaceutycznych.

Materiał we Wiadomościach TVP 1 był tendencyjny i wybiórczy, żeby nie powiedzieć gazetowo – „Wyborczy”; ruch społeczny Stop NOP – słowami p. Justyny Sochy – miał możliwość wypowiedzenia się w nim zaledwie kilka sekund, resztę czasu antenowego dla tego wątku mieli t. zw. eksperci od szczepień. Propaganda szła pełną parą: to jakaś matka która chciała by jej dziecko uodporniło się poprzez kontakt z innymi chorymi dziećmi na ospę, straszenie potwornymi powikłaniami po przebyciu ospy, tysiące dzieci trafiające z powikłaniami do szpitali... oczywiście winnym w tej sprawie był ruch społeczny Stop NOP; tak jakby Stop NOP najwięcej naciskało w/s szczepień przeciwko ospie. Za to na temat barbarzyńskiej szczepionki przeciw HPV, ani jednego słowa. O tym że lekarzom knebluje się usta tak żeby nie mogli tych Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych zgłaszać i kierować ich później do publicznej wiadomości, tego w już w tych „rzetelnych” dziennikarsko Wiadomościach TVP 1, p. Justyna Socha nie zdążyła powiedzieć.

Ciekaw jestem ile dostaliście – drodzy politycy, dziennikarze i eksperci z p. dr Pawłem Grzesiowskim na czele – za tą elegancką chucpiarską propagandę?... Propagandę dzięki której doprowadzicie – w prawdzie niewielki odsetek – ale ludzi... podkreślam – ludzi – ludzi i małe bezbronne dzieci nie odporne na wasze eksperymenty medyczne, które doprowadzą je do śpiączki, padaczki, autyzmu... trwale okaleczając je do końca życia.  

Pan doktor Paweł Grzesiowski... jak dumnie brzmi „doktor” „lekarz” to nazwisko w nowych „rzetelnych” polskich mediach IV RP. To ten człowiek p. dr Paweł Grzesiowski prawdopodobnie niedługo doprowadzi do skazania przez polski sąd Panią Justynę Sochę – kobietę która poświęca swoje życie dla innych. P. dr Grzesiowski utoruje sobie min dzięki temu drogę obcym koncernom farmaceutycznym, aby teraz mogli już sobie swobodnie dokonywać swoje eksperymenty medyczne na Polakach.

Na koniec przypomnienie dla p. ministra Patryka Jakiego który kiedyś pomagał p. Justynie, a dziś jest już ważnym ministrem: https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2015/07/28/posel-patryk-jaki-i-justyna-socha-bronia-polakow-przed-ludobojstwem-szczepionkowym/

Za wami Panowie ministrowie... i Panie dr Grzesiowski i tej p. pisarce o wspaniałych szczepieniach z Wiadomości TVP 1 ... za wami stoją całe dywizje sędziów i prawników na etatach; za lekarzami, którzy dla ratowania tych bezbronnych ludzi tracą posady i kariery zawodowe, za Panią Justyną, stoi tylko jeden: Pan Bóg: ten który wszystko „z góry” wie i widzi.
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ekscytując się tymi

Ekscytując się tymi wynalazkami, kompletnie nie zdajecie sobie sprawy, że ekscytujeciue się własną zagładą!
 Celem pozbawionych empatii elit, jest własnie stworzenie androidów przeznaczonych dla swoich wyuzdanych z człowieczeństwa bezwględnie posłusznych i poddanych sług.
A wtedy Wy mający emocje, potrzeby i wyobrażenia o sobie i świecie, stajecie się zbędnym elementem tego świata.
Własnie z tego wzgledu tworzone są programy depopulacyjne, bo na chouj im ludzkość? Oni są "ludzkością" w swoim spedalonym wyobrażeniu...
 Oni będą te androidy udoskonalać pod swoje potrzeby do momentu, gdy dojdą do wniosku, ze najefektywniejszym będą bioroboty, czyli samoreplikujące się jednostki biologiczne i.... powstanie "Nowy Człowiek"...

Strony

Skomentuj