Powstał program, który w przyszłości pozwoli przesyłać wiedzę i umiejętności do mózgu

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Allan Ajifo/CC BY 2.0

Najnowsze przełomowe osiągnięcie naukowców przybliża nas do filmowego "Matrixa". Chodzi o technologię, która pozwala przesyłać dowolne informacje z komputera bezpośrednio do mózgu. To oznacza, że nauka np. języków obcych przestałaby sprawiać problemy - wyatarczyłoby po prostu podłączyć się do komputera.

 

Badacze z kalifornijskiego HRL Laboratories analizowali sygnały elektryczne w mózgu pilota i przy pomocy czapek wyposażonych w elektrody, stymulujące odpowiednie obszary mózgu, przesyłali je do osób które nie posiadały żadnej wiedzy w obsłudze samolotu. Następnie przeprowadzono eksperyment z realistycznym symulatorem lotu.

 

Grupa ludzi która otrzymywała informacje poprzez elektrody wypadła średnio o 33% lepiej w porównaniu do osób, które nie brały udziału w pierwszej części badania. Stymulacja mózgu miała w tym przypadku kluczowe znaczenie.

Autorzy eksperymentu uważają, że ich system jest jedyny w swoim rodzaju. Niedoświadczeni w danej czynności ludzie mogą "uczyć się" dzięki ukierunkowanej stymulacji od osoby doświadczonej. System ten posiada wyraźne korzyści a jego twórcy mają nadzieję, że w przyszłości będzie można w jakiś sposób podłączyć mózg do komputera lub do mózgu innej osoby i przesłać do niego konkretną wiedzę lub umiejętności.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/naukowcy-stworzyli-program-ktory-w-przyszlosci-pozwoli-przesylac-wiedze-umiejetnosci-bezpo

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Ot, szukają uparcie

Ot, szukają uparcie przedłużenia sposobności operacyjnych (używając nomenklatury komputerowej)  pewnego jednego podstarzałego człowieka o dużym wpływie na losy świata. Możliwości jego się kończą, a on wciąż nie chce odejść.
 
 

Portret użytkownika Shagrath

Ciekawe, czy będzie można

Ciekawe, czy będzie można zmodyfikować program "zawierający wiedzę i umiejętności", aby pod pozorem nauki skutecznie przesyłać dodatkowo odpowiednie treści podprogowe. Wezmą takiego taliba, który nauczy się np. angielskiego i przy okazji uświadomi sobie, że jest gorliwym chrześcijaninem. Albo wezmą przeciętnego muzułmanina i potem taki poczuje nieodpartą chęć "rozerwania się" w tłumie ludzi...

Portret użytkownika sceptyyk

Tego typu działania, jak te

Tego typu działania, jak te opisane w arcie, to są jakieś półśrodki. Poznajmy tajemnicę STWÓRCY WSZECHRZECZY. Odkryjmy tajemnicę działania, SYSTEMU OPERACYNJEGO NASZEGO UMYSŁU. A wtedy odblokujemy to co zostało w nas zablokowane... Mnie tez drażni myśl, że wiele lat edukacji, prowadzi nas do poziomu poznania, jaki jest zawarty w tanich  kostkach pamięci, kalkulatorach itp... Smile

Portret użytkownika Andree

Jak to się ma do rodzaju

Jak to się ma do rodzaju pamięci? Nieużywane umiera, zależy od jakości mózgu, niestety ludzie lepsi genowo mają lepszy mózg niż reszta.
Zapamiętane rzeczy po prostu uciekają z głowy po jakimś czasie w szczeglności, gdy nie są używane na codzień.

Skomentuj