Powstał pierwszy telewizor z giętkim ekranem

Kategorie: 

Źródło: LG

Wygląda na to, że po długich latach zapowiedzi nareszcie weszliśmy w erę wyginanych ekranów. W listopadzie 2018 roku pojawiły się pierwsze komercyjne smartfony z giętkimi wyświetlaczami. Teraz przyszedł czas na pierwszy giętki telewizor, który zademonstrowała znana firma LG z Korei Południowej.

 

Na targach elektroniki użytkowej CES 2019, LG pochwalił się cienkim i lekkim telewizorem OLED o przekątnej 65 cali i rozdzielczości 4K UHD. Firma pokazała identyczne urządzenie już w 2015 roku, lecz wtedy był to jedynie prototyp.

 

Teraz mówimy o rozwiązaniu, które jest już gotowe do sprzedaży. Telewizor LG OLED TV R posiada giętki ekran, a w jego skład wchodzi także system dźwiękowy i specjalna półka, w której telewizor chowa się automatycznie, gdy nie jest używany.

Firma LG zapewnia, że ekran może wyginać się nawet 50 tysięcy razy i nie dozna żadnych uszkodzeń. Trzeba przyznać, że jest to ciekawe rozwiązanie, choć tak naprawdę, giętkie telewizory nie wnoszą niczego nowego poza specyficznym wyglądem. Taki wynalazek można potraktować bardziej jako element dekoracji wnętrz.

 

Sprzedaż telewizorów LG OLED TV R może ruszyć w drugiej połowie 2019 roku, ale firma nie podała ceny. Oczywiście urządzenie tego typu nie będzie tanie – w końcu mamy do czynienia z pierwszym na świecie giętkim telewizorem.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

Będzie idealny zamiast rolet

Będzie idealny zamiast rolet na oknach...w pochmurny dzień wyświetlę sobie na nich jakiś słoneczny widoczek z tropików i od razu +100 do nastroju. Baaa, idąc dalej, to nawet na oknach zaoszczędzę i powstawiam takie TV zamiast okien, a widok "za oknem" będzie taki jakiego mi się zachce w zależności od nastroju i pomysłu ;))) hihihi, zima do do dupy, to widoczek śnieżnej krainy, na jesień widoczki tropikalne, jak chcę się dowartościować, to powiedzmy widok jak z loży cezara na coloseum i walki gladiatorów, jak będę chciał być Kapitanem Nemo albo rybką akawariową, to myk i widoki podmorskich głębin, lot balonem - nie ma problemu, ile pomysłów do realizacji...

Portret użytkownika Roni Tornado

Pomysł sam w sobie bardzo

Pomysł sam w sobie bardzo fajny. Taki telewizor będzie bardziej funkcjonalny od sztywnego. Jak dla mnie to i tak niepotrzebny grat zawalający pomieszczenie. Najlepiej oglądać na nim własne filmy, gry a telewizji nie ma sensu bo to badziewie. Jednak gadżety materialne prawdziwego szczęścia nie dają, to tylko dodatek do szczęśliwego życia z bratnią duszą a nawet szczęście obędzie się i bez tych zabawek.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika 3plabc

Abstrahując od samego

Abstrahując od samego telewizora... oglądając te reklamy zwłaszcza tą z basenem, poczułem się jak bym żył na zupełnie innej planecie, niż ci ludzi... obejżałem się po norze w której mieszkam i zdecydowanie ci ludzie nie żyją na ziemi... hehehe.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj