Powstał pierwszy robot-kompozytor

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Mason Brittan, absolwent Georgia’s University of Technology, od siedmiu lat doskonali zdolności muzyczne robota o nazwie Shimon, ucząc go improwizacji. Robot może grać własną muzykę i „wysłuchał” już ponad 5 tysięcy utworów, od Beethovena po Lady Gagę.

 

Po opanowaniu muzycznej biblioteki zawierającej ponad 2 miliony melodii robot stał się jednym z pierwszych syntetycznych kompozytorów na świecie. Ponieważ naukowiec nadal dostarcza urządzeniu różne materiały dźwiękowe, "kompozytor" wytwarza różne sekwencje, których naukowcy nie są w stanie przewidzieć.


Shimon powstał aby sprawdzić czy robot potrafi komponować muzykę, którą ludzie uznają za piękną estetycznie. Wkrótce pisanie muzyki nie będzie wyłącznie przywilejem człowieka i o ile muzycy akademiccy póki co się nie martwią, to producenci muzyki popularnej mają już znacznie więcej obaw.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Witek

skoro marksiści twierdzą że

skoro marksiści twierdzą że każdy może być artystą to czemu nie może robot? co definiujemy jako utwór muzyczny? Jakaś kakofonia dźwięków też może być kompozycją w zależności od definicji. Po co propagować te marksistowskie bzdury.

Portret użytkownika Bee

Najlepsza muzyka skonczyla

Najlepsza muzyka skonczyla sie w latach 90 ...no max 2000 ...czasem sie cos trafi, ale to rzadkosc....

Muzyka powinna byc tworzona przez ludzi, nie przez roboty bez serca...kiedys byl program o gosciach z pari, ktorzy tez tego probuja...jednak poki co...roboty nie maja duszy...wiec wg mnie nic lepszego nie wymysla ...

Skomentuj