Powstał nowatorski implant mózgowy zapobiegający atakom padaczki

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nowatorski „rozrusznik” mózgu, opracowany przez inżynierów z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, może pomóc w zapobieganiu napadom padaczki lub drgawkom u pacjentów z chorobami neurologicznymi, takimi jak choroba Parkinsona i epilepsja.

Urządzenie, znane jako WAND, działa poprzez monitorowanie aktywności mózgu i stymulowanie nieodpowiadających regionów prądem elektrycznym. Nowy neurostymulator może być potencjalnie wykorzystywany do leczenia objawów epilepsji i choroby Parkinsona.

 

Urządzenie jest bezprzewodowe i działa automatycznie, co oznacza, że ​​gdy tylko nauczy się rozpoznawać oznaki napadu padaczki oraz drgawek, może samodzielnie dostosować stymulację, aby zapobiec niechcianym ruchom. WAND może również monitorować i stymulować impulsy jednocześnie, dzięki czemu może dostosowywać odpowiednie parametry w czasie rzeczywistym.

Urządzenie może również rejestrować aktywności elektryczne na 128 kanałach, czyli w 128 różnych punktach mózgu. Inne tego typu systemy obsługiwały dotychczas jedynie 8 punktów. Nowatorskie urządzenie zostało dokładnie opisane w artykule, opublikowanym 31 grudnia w czasopiśmie Nature Biomedical Engineering.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Skomentuj