Powstaje ustawa "Fake Newsowa". Milionowe kary za denializm covidowy

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wygląda na to, że polskie władze weszły właśnie w kolejny etap realizacji koszmarów Orwellowskiego 1984 roku. Po zagnieżdzeniu w przestrzeni medialnej "niezależnych" organizacji do weryfikacji prawdy, czas na zakręcenie prawnego bata na niepokorne portale internetowe. Mowa o milionowych karach, dla firm które nie usuną "Fake Newsów" na temat wirusa SARS-CoV-2 lub "mowy nienawiści".

 

W ostatnich latach, doszło do wielu prób sprostania problemowi Fake Newsów. Jednym z nich i zdecydowanie najbardziej niebezpiecznym dla naszej cywilizacji, jest stworzenie ustawodawstwa, które będzie penalizować tworzenie tego typu przekazów. Jak donosi Wirtualna Polska, zdaniem Kancelarii Premiera RP, nowy projekt ustawy ma podołać tym wyzwaniom. Oczywiście mowa tu, o jedynej znanej metodzie polskich władz, a więc ustanowieniu nowego urzędnika, który będzie decydował która informacja jest prawdziwa, a która fałszywa.

 

Warto przytoczyć tu przykład Malezji, w której to projekt takiej ustawy pojawił się jeszcze na początku 2018 roku. Zgodnie z jej założeniami, Fake Newsy byłyby oficjalnie zakazane prawem, a ich twórcom groziłaby kara finansowa w wysokości 450 tysięcy złotych, a w niektórych przypadkach nawet do 6 lat pozbawienia wolności. Taka kara, dotyczyła zarówno samych autorów danej fałszywej wiadomości, jak i portali internetowych, które uwierzyły w jej prawdziwość i nieświadomie opublikowały ją na swoich stronach. Takie podejście do problemu Fake Newsów, zakłada więc powstrzymanie tego procederu poprzez zastraszenie.

Już na etapie pierwszych głosowań w kwestii tej ustawy, krajowe oraz zagraniczne media zwracały uwagę na fakt, że ta domniemana próba ochrony “prawdziwości informacji”, może stanowić narzędzie do jej kontroli, a nawet do uciszania głosów krytyki względem premiera malezyjskiego rządu. Ostatecznie, Malezja porzuciła nowe prawo po kilku miesiącach, a uchwalona w maju 2018 roku ustawa, została uchylona w głosowaniu w sierpniu tego samego roku po przejęciu władzy przez nową ekipę rządzącą.Przykład Malezji, daje nam jasno do zrozumienia, że ustawy anty-fake newsowe, nie służą społeczeństwu, a jedynie wąskiej grupie elit rządzących.

 

W tym wypadku, beneficjentami tego ustawodawstwa są również lekarze, którzy również zostaliby objęci ochroną tego prawa. Poza penalizacją niepokornych portali, nowa ustawa ma bowiem przeciwwstawić się problemowi hejtu w internecie, któremu poddawana jest ta grupa zawodowa. Podczas gdy atakowanie niewinnych osób w sieci, powinno być napiętnowane, w tym wypadku jest to wykorzystywane jako wymówka do ustawowego kształowania wizji "prawdy" przez polski rząd. Pragnę zresztą przypomnieć, że koncept milionowych kar za szerzenie "Fake-Newsów" nie jest niczym nowym dla polskiego Sejmu. Jeszcze w 2018 roku, twarzą tego projektu był poseł PiS Dominik Tarczyński, który zapowiadał kary finansowe rzędu kilku milionów złotych, w imię walki z "fałszem".

Ten projekt ustawy nigdy nie ujrzał światła dziennego, ze względu na negatywny odzew ze strony mediów i obywateli naszego kraju. Najwyraźniej wystarczyło zaledwie kilka lat i jedna pandemia, aby okno Overtona uchyliło się do tego stopnia, aby polskie media, nie wznosiły wielkiego larum w obronie wolności słowa. Aby ujednolicić przekaz docierający do społeczeństwa, cenzurą mają wciąż zajmować się serwisy społecznościowe, a konkretnie, wybrani przez nich przedstawiciele z branży medycznej. Projekt ustawy zakłada, że każdy serwis posiadający powyżej miliona użytkowników, będzie musiał ustanowić znanego z imienia i nazwiska przedstawiciela (doktora habilitowanego), do którego będą zgłaszane Fake Newsy i "mowa nienawiści".

 

Jeśli macie jakieś wątpliwości odnośnie obiektywizmu takiego cenzora, to zgodnie z treścią ustawy, prawo do jego wytypowania będą miały instytucje takie jak: Polska Akademia Nauk, Polskie Towarzystwo Lekarskie, Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne, Naczelna Rada Lekarska, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych oraz Naczelna Rada Aptekarska. Zgłoszone przez cenzora artykuły, lub konta, będą musiały być usunięte w ciągu 24 godzin. Najwyraźniej ustawa nie przewiduje procedury odwoławczej, a jedynie służalczą podległość. Niepokornym portalom, grożą olbrzymie kary finansowe od 50 tysięcy, do nawet miliona polskich złotych. Nadzór nad tym projektem, będzie sprawować prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Tańczący z WILKAMI

Noooo… to w takim razie p

Noooo… to w takim razie [email protected] z naszego nierzonta a udające naszego RZONTA… to przede wszystkim łone same siebie wpierwej muszom się ukarać za Fake Newsy… no bo wszystkie foliarze świata i galaktyki razem wzięte nie są w stanie wyprodukować tyle kłamstw, obłudy i debilizmu co te nasze zwyrodniałe pajace ode qszernego koryta!!!

…I oqpacyjne zwyrole znów się cieszą że barany nadal dają się dymać… >>>

Morawiecki dziś uroczyste powitanie czwartej fali koronawirusa po przekroczeniu 1200 zachorowań zakład pogrzebowy as bytom lubi to

I tak QQQTFA się zastanawiam… komu wcześniej znudzi się ten CYRK STRACEŃCÓW… no bo jeśli pierdylnięte barany się nie przebudzą… to oprawcom może zabraknąć pomysłów na dalsze dymanie stada… i QQQR… i co WTEDY… ?!!!

A co… jeśli chłopaki koszerniaki powiedzą – ajfaj… wybaczcie nam, ale my jusz z sił łopadli… i nie damy rady nadal was posuwać… trudno… wygraliście… wasza głupota jest nie do zajepania… zwijamy się… bo inaczej [email protected] się na AMENTA i koszernego zawsze DZIEWICA przeważnie !!! ……… I co wtedy… jak od wycia i beczenia baranów będą szyby pękać – nieeeeee… nie zostawiajcieeee naaaaas… myśmy są stworzeni by nas dymać bez końca… i będą jak zwykle napierdylać się jeszcze po klatach – NASZA WINA /blabla/ BARDZO FIELKA WINA… i oczywiście że to ich WINA że są debilami !!! … A jeśli ktoś powie że to niemożliwe… to znaczy że jest arcyidiot… i nijak nie ogarnia jak bardzo stado jest ogłupiałe, otumanione i tępe !!!

I zanim ta tragifarsa została odpalona to pisałem że rozpoczęło się ROZWARSTWIENIE /czyli odsiew ziarna od plew/… i to nadal trwa… i już na szczęście nikt tego PROCESU nie powstrzyma… !!! Więc na jaki temat i z jakiej przyczyny to ciągłe wycie, ujadanie, wierzganie i cała ta góNWO burza… skoro barany nie są wstanie dostrzec i pojąć jakie SIŁY i jakie MECHANIZMY zostały POBUDZONE i URUCHOMIONE… jakimi PRAWAMI i ZASADAMI ta postępująca PRZEMIANA jest OBWAROWANA… by to co stare i zdegenerowane nareszcie zdechło… po to by NOWE miało MIEJSCE i mogło się NARODZIĆ… !!!

… A że to NOWE nie każdemu jest w smak… wielu chciało by ten proces zatrzymać i odwrócić… przeto beeeeczeniu stada nie będzie końca aż do „OSTATECZNEGO [email protected]”... I wtedy część zrozumie w jakiej CYRNEJ TUPIE się znalazła… więc beczenie zamieni się w przeraźliwe wycie… ale zażalenia i reklamacje to nie do mnie… lecz do swych ZWODZICIELI obłudnych… którym to biliście brawa śliniąc się do nich pożądliwie !!!

A co do pomocy to – można kogoś budzić i pomóc mu zrozumieć… Ale nie da się PRZEBUDZIĆ i ZROZUMIEĆ za KOGOŚ !!!

Na tym polega to ROZWARSTWIENIE że każdy musi podjąć decyzję SAM za SIEBIE !!!

 _________________________________________

https://www.youtube.com/watch?v=GuG_Y0oVhBM - RYZYKO przewyższa KORZYŚCI! Pseudo "eksperci" KŁAMIĄ

Portret użytkownika Binx

Kiedy przyszli 

Kiedy przyszli 

po Żydów nie protestowałem.

Nie byłem przecież Żydem.

 

Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem.

Nie byłem przecież komunistą.
 

Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.

Nie byłem przecież socjaldemokratą.
 

Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem.

Nie byłem przecież związkowcem.
 

Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował.

Nikogo już nie było.

 Martin Niemöller, Dachau 1942

Portret użytkownika baca

ten koleś był schizofrenikiem

ten koleś był schizofrenikiem, popierał hitlera i bronił żydów, zatapiał jako marynarz ubota statki handlowe a potem był za miłością chrześcijańską, pisał listy miłosne do hitlera a potem się z nim kłócił... zwykły troll który szukał guza i trafił tam gdzie powinien - do obozu pracy....

 

Portret użytkownika baca

to tylko skowyt przerażonych

to tylko skowyt przerażonych pandemików... sieć zalała już fala nowonarodzonych dzieci od zaszczepionych w ciązy matek - które nijak nie mogły złapać w łonie mitologicznego covida - i system się zawiesił - wyłączono w panice setki portali żeby ukryć te informacje z facefuckiem na czele stawki... zmiany też zresztą zdechły...

za tydzień ma paść z tego powodu cały internet więc jeszcze jest parę dni na zapoznanie się z okaleczonymi przez pseudo szczepionki dziećmi...

a na dniach zacznie się ich rodzić tysiące, miliony straszliwie okaleczonych strzykawkami z morderczą szprycą i masa krytyczna pęknie Smile

swoje milionowe kary to mogą mengelowcy w dupę wsadzić bo nawet 20 procent ludzi nie jest zaszczepiona!!!!!!

chyba miał rację Braun co do tego wiszenia Smile

 

Portret użytkownika Rumcajs

dzięki Baca! Ja jeszcze bym

dzięki Baca! Ja jeszcze bym dodał jednak to co udowodnił pan Dr. Franc Zalewski - jednak to były ekstremalnie powazne dowody - które wypłynęly na świat i nie wiem czy już nie są przetłumaczone na inne języki na świecie. 

Myślę też że jest mniej niż 20% dziabniętych bo gadają takie coś że do szpitali 9 na 10 nie jest zaszczepionych i wymuszają na nich dziabnięcia żeby ich przyjęli więc to jest równe 10% dziabniętych idiotów którzy wierzą w informacje z telewizora i mędiów.

Przy okazji nowy film Eksperyment medyczny na dzieciach i Dr. Franc Zalewski tu https://rumble.com/user/1ANKH

 

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika 3plabc

Za czasów komuny była

Za czasów komuny była rymowanka, którą pozwolę sobie sparafrazować:

"Pis zmoro zginiesz jak Aldo Moro,

a jak nie damy rady pomogą nam Czerwone Brygady,

a jak nas zamkną uwolni nas Baader Meinhof."

Wtedy nazywało się to walką z reżimem, teraz to mowa nienawiści... jak to punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia.

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Ta ustawa jest niebezpieczna

Ta ustawa jest niebezpieczna i bardzo mocno godzi w zasadę wolności słowa. Do tego pozwala PiS-owi oraz innym partiom na walkę z ludźmi uznawanymi przez nich za wrogów ludu. Oni chcą w ten sposób zastraszyć ludzi, którzy mówią prawdę i dążą do tego, by kolejne afery z ich udziałem nie wyszły na jaw. Przerażające jest to, iż rząd chce zrobić z Polski drugą Australię. I na tym projekcie nie poprzestaną, by osiągnąc swój cel.

Strony

Skomentuj