Powstaje prawo, które będzie batem na Internautów. Czy to koniec resztek wolności słowa w polskim Internecie?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ostatnia decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o ukaraniu TVN24 karą za niewłaściwe relacjonowanie protestów w sejmowych z grudnia zeszłego roku odbiła się szerokim echem na całym świecie. W Polsce pojawiła się dyskusja czy KRRiT nie ma przypadkiem zbyt daleko idących cenzorskich kompetencji. Jednak wygląda na to, że rządzący uważają wręcz przeciwnie i wkrótce Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji będzie miała na końcu dodatek "i Internetu".

 

Właśnie powstaje prawo którego celem jest nadanie nowych kompetencji krajowej radzie Radiofonii i Telewizji. Rząd pracuje nad ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną, która obejmie internet nadzorem rady. Bez wątpienia będzie to pierwszy krok ku powszechnej cenzurze w Internecie. Biorąc pod uwagę ogólną tendencję do tego aby publicznie dostępne były tylko określone poglądy, można się spodziewać skutku w postaci zablokowania wolności słowa w polskim Internecie.

„Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jest krajowym punktem kontaktowym dla usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach środków społecznego przekazu”.

Z definicji ustawowej wynika, że przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji będzie się zajmował nie tylko tym, co wolno mówić w telewizji, ale również tym co jest dopuszczalne w Internecie i nie będzie to dotyczyło tylko w publikacji prasowych na portalach internetowych, ale również społeczności tworzonych w ramach istniejących portali społecznosciowych typu Facebook czy Twitter.

Biorąc pod uwagę zapowiedziany wzrost etatyzmu (nieuchronnie kroczącego ze stałym zwiększeniem kontroli nad ludźmi) to możemy zacząć się bać, bo wygląda na to, że państwo polskie zamierza aktywnie kontrolować przekaz medialny płynący do obywateli. Aby to osiągnąć potrzebne jest dyscyplinowanie wrogich wyraźnie telewizji prywatnych, przeważnie o kapitale zagranicznym, oraz przy okazji dopadnięcie Internetu, który przecież właściwie wyniósł do władzy Prawo i Sprawiedliwość. Teraz ta sama władza planuje ukrócenie wolności wypowiedzi bo przecież nie można ryzykować, że internet stanie się bronią wymierzoną przeciwko niej.

Być może nowe prawo ma na celu zdyscyplinowanie jawnie lewicowego Facebooka, który pozwala sobie na coraz bardziej wyrafinowane szykany względem osób prezentujących poglądy konserwatywne i prawicowe. Może też chodzić o bat na Google, który staje się powoli właściwie większością internetu. Najbardziej prawdopodobne jest jednak to, że chodzi o bat na nas wszystkich, piszących i komentujących w polskim Internecie.

 

Już teraz nie jest z tym dobrze, bo nie wolno publikować wszystkiego ze względu na pełzający terror cenzury politycznej poprawności, który wspomagany miliardami Sorosa bardzo skutecznie zniechęca trollingiem prawnym do wypowiadania się na niektóre tematy. Przecież już teraz można człowieka zniszczyć za napisanie krytycznego komentarza. Tworzenie specjalnego prawa w celu zdyscyplinowania sieci społecznościowych i portali internetowych to kolejny dowód na totalitarne zapędy tej władzy. Miejmy nadzieje, że uda się jakoś przemówić do rozsądku rządącym, bo jesli nie to nadchodzą nieprzyjemne czasy.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika znawca

Jak założycie stronę na

Jak założycie stronę na zagranicznym serwerze ...

... i jak Was : zmianynaziemii.pl - wywalą komputerowcy ze służb  III RP z internetu - no to wtedy będzie to cenzura.

Obawiam się że tworzy się specjalne prawo dla rządowych instytucji, by te mogły skutecznie walczyć mówiąc to już wprost ... z obywatelami RP - którzy mają rząd PiS w głębokim poważaniu.

Żyjemy w czasach, gdzie złamano już kod WPA-2 - standardowe zabezpieczenie sieci domowych LAN ... tak więc .. NA TERAZ - komputerowcy ze służb to co najwyżej "myszkują" nam po stacjach roboczych ... Smile

Inaczej będzie wtenczas jak taki informatyczny przydupas skieruje sprawę do urzędu ! Np. do Krajowej Rady Radiofonii, Telewizji i Internetu. Nie trudo się domyślić, że można bardzo łatwo człowiekowi "zorganizować życie" w sytuacji gdy ... to Urząd będzie stanowił o znamionach prawa, a nie np. Konstytucja, prawda ?

Możnaby w takiej sytuacji wpływać np. na takie sprawy jak : opóźnienie zwrotu nadpłaty podatku, opóźnienia w wydawaniu wiążących decyzji administracyjnych w obszarach takich jak zabudowa/remont/sprzedaż mienia ... i wiele, wiele innych rzeczy ... którymi można obywatela "dyscyplinować", prawda ? Np. można zwiększyć kontrole skarbowe w przedsiębiorstwie - utrudnić mu tak życie - że to ... pozwalnia pracowników, bo przyniesie firma straty na skutek działalności urzędników ! Nie trzeba być przedsiębiorcą, by człowiekowi mogła zaszkodzić skarbówka ! Smile

Można przecież tak wszystko wykombinować, by na wniosek służbisty "Rada od Internetu" - zaklasyfikowała konkretną jednostkę ludzką jako ... zagrożenie terrorystyczne, tylko dlatego, że jest to osoba, która definitywnie nie zgadza się z linią polityczną danej partii rządzącej. W takim zapewne ..."terrorystycznym" obrocie spraw - to pewnie i "na podstawie decyzji Rady" możnaby człowiekowi tak zorganizować życie - by ten, gdy np. utraci stanowisko pracy - już nie mógł skorzystać np. z internetowych form poszukiwania pracy. Wystarczy że dany użytkownik jakiegoś portalu dot. poszukiwania pracy, będzie objęty cenzurą !

Śmiać mi się chce ... ogólnie z wyborców PO/PLS/SLD/PiS/Kukiz, którzy nie kumają bazy, że poprzez swe przyzwolenie na totalitarne zapędy danej partii rządzącej, zgadzają się oni na sytuację FULL KOMORT dla instytucji państwowych, gdzie władza jednemu obywatelowi "pozwala" na wysłanie sobie CV, a drugiemu obywatelowi takie udogodnienie "zablokuje" ...  :)

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Portret użytkownika kolo21

Właśnie dostałem dożywotniego

Właśnie dostałem dożywotniego bana na pejs-zboku za napisanie Czy Tusk podobnie jak pewny Adolfino chce rozwiązać ostatecznie kwestię imigrantów. Nie napisałe Adolf Hitler, tylko Adolfino he he. Syf bok jest zawalony trollami i polskimi debilami, którzy nie widzą że PIS robi nadal kręcią robotę jak P.O i walczą o dobre imie swojej partii ludowej. Komuna nadal jest, ale ta zła komuna. Ale co ja tam wiem, jestem tylko Polakiem cebulakiem.

kolo21

Portret użytkownika ono mat opeja

Tylko dyletant moze wkrecac

Tylko dyletant moze wkrecac sobie, ze internet to miejsce, gdzie wolnosc hasa z wytknietym palcem w kierunku ustawodawcow. To, ze WSZYSCY sa inwigilowani, to nie ulega najmniejszej watpliwosci. Na poziomie systemow zamknietych, jak OSX czy MS, czy Hemoroid tu nie ma dyskucji. Kazdy z nich ma narzedzia, by zrobic dowolna rzecz z waszym, wypozyczonym za grube pieniadze sprzetem. Oni to budowali od podstaw wiec, tworzyli dotum i antidotum. Choc bledu sie nie ustrzegli. Stad wszelkie 0-dniowki. Linux.. System otwarty. Ok ale - WikiL czy Snieznyden dali wystarczajaco powodow zdyskredytowac wszystkie sytemy. Dlaczego. Bo skladnia jezyka progamowania i jego kompilacja sa podatne na wsadzenie przyslowiowego palca w d..pe.

Wiec ad rem. Jestesmy sledzeni, inwigilowani, podgladani NON STOP. I nie dziwcie sie, ze jak narzedzia sledzace zaczynaja dobrze dzialac, po przetestowaniu, to wymagaja legitymizacji w postaci prawa. Wiekszosci z Nas nie stac na takie narzedzia.

Ale zawsze mozna wyciagnac wtyczke lub baterie.

 

Portret użytkownika arttt

Powiem ze PiS rozni sie

Powiem ze PiS rozni sie istotnie od PO tylko gdy posadza wreszcie kogos z poprzedniej ekipy. Jezeli jednak z naprawde istotnych problemow nie ruszy sie cokolwiek, a widze ze nie tylko nie wsadzaja grandziarzy z poprzedniej ekipy ale idzie sie w strone naprawde wielkich grandziarzy jak  JPMorgan to jest odpowiedz kim tak naprawde jest PiS. "Po owocach ich poznacie" ...

Portret użytkownika killuminati556

Wszyscy polacy powinni się

Wszyscy polacy powinni się zjednoczyć i wyjść na ulice dopóki jeszcze mogą. Gdy stracimy wolny internet to już po nas. Gdy będą mogli nam filtrować interrnet wszelkie próby zorganizowania większych protestów będą tłumione w zarodku.

Portret użytkownika inzynier magister

CCCP niestety jeżeli zmieni

CCCP niestety jeżeli zmieni się władza na folksdojczowo filantropowską to będzie to koniec definitywny ! Tu sięzgodzę z adminem że PiS z internetem to przesadza ! Powinni robić prawo dla telewizyjnych szczkaczek ale internet powinien być bstionem wolności, niestety PiS przygotowuje takie prawo dla kolejnych ekip filantropowsko folksdojczowych ! Zresztą nie wiadomo czy za 8 lat gdy jeszcze będzie rządził sam nie zamieni sięw filantropowską partię ? Módlmy się za PiS żeby zmądrzeli, modlitwa różańcem i do Miłosierdzia Jezusa czyni cuda !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Ractaros96

Ja się nie boję komentować,

Ja się nie boję komentować, bo używam czegoś co się nazywa "konstruktywna krytyka". Unikam nadmiernej emocjonalności, wulgaryzmów i zbytniego brania do siebie opini innych. Jeśli kiedyś będę miał z tego powodu problemy (choć widzę, że komentarze na stronach takich jak Wirtualna Polska są regularnie kasowane) to wtedy będę się martwił. Używanie wulgarnego języka i retoryki pozbawionej logicznych argumentów rzeczywiście jest problemem.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Tomekkkk

W Szwecji kobieta miała

W Szwecji kobieta miała problemy, bo umieściła w mediach społecznościowych filmik, gdzie mówiła że osoby o innej karnacji niż biała na ulicy, na której mieszka, pewnego konkretnego dnia dopuściły się przestępstwa.

To było rzeczowe, bez generalizowania stwierdzenie, odnośnie przeprowadzonej informacji.
W naszym kraju mamy historie, gdzie sąd uzasadnił wyrok, żeby nie ukarać sbka na emeryturze za zrobienie ze swojej ofiary inwalidy, bo mówienie o tym nie jest w dobrym tonie społecznym.

Polecam obejrzeć film "Powidoki". Pieknie pokazane jak za komuny urzednicy stwierdzili, jaka sztuka jest właściwa i taka tylko była wystawiana. Prawda, czy cokolwiek innego nie miało znaczenia, kiedy "partia" podjęła decyzję.

Pozdrawiam.

Portret użytkownika CCCP

Przecież reżim PiSlamu nie

Przecież reżim PiSlamu nie będzie trwać wiecznie. Po ich upadku wszystkie te narzędzia uciemiężenia będą skierowane przeciwko nim. Z nawiązką.

Osłów z PiSlamu będzie się ścigać, oblewać, a może skończą jak podczas pewnej nocy w Niemczech daaaawno temu....

 

Portret użytkownika fx27

CCCP zmień sobie motto, to

CCCP zmień sobie motto, to nie Rosjanie stworzyli zbrodniczy system tylko ci co chodzą z lufami bez tłumików. Od magdalenki cały czas mamy reżim i z czasem staje się coraz bardziej opresyjny. Lepiej już było. Sad

Strony

Skomentuj