Powstają specjalne banki nasion dla następnych pokoleń

Kategorie: 

Wejście do norweskiego banku nasion - Źródło: Internet

Z powodu zmian klimatu, a także w pewnym stopniu działalności człowieka na planecie Ziemia, każdego roku nieodwracalnie znika od 10 do 30 tysięcy gatunków roślin. Botanicy już dawno ostrzegają, że jeżeli nie zostaną podjęte pilne działania, w połowie XXI wieku zostanie utracone do dwóch trzecich całej flory na Ziemi.

 

Na dodatek rozwój biotechnologii spowodował, że coraz częściej dochodzi do skażenia genotypu znanych nam gatunków. Dzieje się tak poprzez stosowanie GMO, którego zmodyfikowane geny są transmitowane do roślin uprawianych przez pokolenia. To właśnie z tego powodu coraz trudniej o normalną pszenicę czy kukurydze. Problem ten dotyczy jednak także innych gatunków roślin, które na dodatek nie wytrzymują konkurencji i przeważnie giną.

 

Naturalne wydaje się zatem, że naukowcy próbują zrobić coś dla zabezpieczenia niektórych gatunków roślin dla potomnych. Mniej więcej 30 lat temu rozpoczęto eksperymenty, w wyniku których stwierdzono, że w niskich temperaturach, stan nasion nie pogarsza się. Pojawiły się zatem sugestie, aby zbudować specjalny bank nasion, który z tego powodu powinien być usytuowany w Arktyce.

Biolodzy zabrali się do wdrożenia na szeroką skalę dedykowanego projektu budowy swego rodzaju "Arki Noego", kopii zapasowej każdej z zagrożonych roślin. Jeden z takich banków nasion zbudowano w Rosji, w Jakucku. Zaplanowano, że zostanie tam zamrożone kilkaset tysięcy rodzajów nasion. Jest to jeden z największych na świecie banków nasion.

 

Bardzo podobny projekt składowania nasion prowadzony jest również w Norwegii. Mimo, że znajduje się on na Spitzbergenie, proces konserwacji nasion jest tam wspomagany przez specjalny sprzęt chłodzący. W Jakucji takie dodatkowe koszty nie są potrzebne. Wieczna zmarzlina tworzy idealne warunki do prowadzenia takiego repozytorium. Zdaniem ekspertów, jest to miejsce idealne dla długiej hibernacji kriogenicznej.

 

Obecnie w Jakucku zamrożone są nasion tylko tych roślin, które mają cenne właściwości odżywcze dla ludzi. Z biegiem czasu, ta współczesna "Arka Noego" będzie uzupełniana nasionami zagrożonych gatunków kwiatów, krzewów owocowych, czy drzew. Biolodzy cały czas powiększają zbiór nasion, aby pozostawić je przyszłym pokoleniom.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika besta7

Bestia zwana USrAnyHELL z

Bestia zwana USrAnyHELL z siedmioma głowami czyli sojuszniczymi państwami planuję depopulację i mord na ludności cywilnej na szeroką skalę stąd takie zapasy nasion?
Swoje nasienie kazirodczych sadystów też przechowują, aby zostawić takich zwyrodnialców jak premier Izera=iZERA=iApple?
W swoim Nowym Porządku Światowym po mordzie na narodach goiów?

Portret użytkownika pilipp

okej admin okej, tylko ze to

okej admin okej, tylko ze to nie nowosc. o takich bankach nasion wspominali juz jakies 10 lat temu, a przed tym pewnie kolejne 10 lat etc.. czyli mozna sie spodziewac ze za 10 lat napiszesz o tym samym, o ile stronka przetrwa..
 

Portret użytkownika Kazek12

Widać z tego, że osoby mające

Widać z tego, że osoby mające wpływ na przyrodę i  rolnictwo nie wierzy zapewnieniom Monsanto, ani GMO, że ich działalność jest pożyteczna, a raczej ma służyc do zniszczenia populacji lub jej zdegenerowania przy pomocy GMO i firmy Monsanto, króa jest wyjęta spod odpowiedzialności za swoją działalność na szkodę populacji, a to wszystko są zbrodnicze plany elit światowych , które nawet nie ukrywają, że dążą do zmniejszenia popuklacji różnymi metodami.
Mysle, że populacja w swojej masie jest  mądrzejsza od najmądrzejszych jednostek z tych zbrodniczych elit.

Portret użytkownika Zenek :)

" Ukraiński generał: Ukrainą

"
Ukraiński generał: Ukrainą rządzą syjonistyczni żydzi i masoneria.
 
Na podst. nagrania wideo: Ukrainian General reveals the Jewish control of Ukrainenagranie pochodzi jeszcze z 7 marca 2014, jest to wypowiedź generała-pułkownika Jana Kazemirowicza, zostało dokonane w Simferopolu.
 
Gen Jan Kamizerowicz
 
Oświadczam tym, którzy będą to oglądać, że Turczynow, Jaceniuk, Tiahnybok i inni im podobni, oświadczam otwarcie i wiem, że to jest fakt. Że są oni sponsorowanymi agentami CIA z USA. Co więcej, Jaceniuk jest pierwszym zastępcą szefa masonerii na Ukrainie. A głową masonerii jest, jeśli o tym nie wiecie, Pinczuk. Kuzyn Kuczmy. I wszystkie te kłamstwa jakie miały tu miejsce, i te wszystkie rozkazy, Janukowycz był tylko marionetką w rękach Pinczuka, Kuczmy i Krawczuka. To oni go sprzedali. To oni dali mu rozkaz użyć czy nie użyć Berkutu, dać im pozwolenie na atak czy też nie. I w końcu gdy ludziom pozwolono wziąć broń do ręki, zostali pogardliwie sprzedani.
 
http://www.monitor-polski.pl/ukrainski-general-ukraina-rzadza-syjonistyczni-zydzi-i-masoneria/#more-9877"
 
 
U nas w Polsce też masońska hołota od wieków ryje pod dobrobytem Polski bo ta hołota przecież porzysięga wierność i wieczną służbę nazistom z Syjonu i jeśli w Polsce podobnie jak na Ukrainie dojdzie do "majdanu" do jakiego już kurdupel kłamczyński nawołuje to poza żydami także zdrajcom z firankami u kikutów (masonom) Polska będzie zawdzięczać zniszczenie w wojnie i kolejny rozbiór.
 
Nie będę pisać co się dla nich planuje jak już ten bezmuzgi zdradziecki motłoch obali Ustrój w Polsce. Protokoły Medrców Syjonu zapraszają odmużdzonych frajerów do lektury. I nie tylko one zresztą. Każda zydowska "rewolucja" jest upstrzona koścmi takich frajerów rozwalanych masami po jej zwyciestwie. Wasze też zabieleją w rowach... jak przestaniecie być nazistom z syjonu juz użyteczni.
 
 

Portret użytkownika achiles

Ale jesteśmy jako Kraj i

Ale jesteśmy jako Kraj i Naród w czarnej du..e , z jednej strony mamy do wyboru złodziej i oszustów, jacy nas, jako społeczeństwo tego PIĘKNEGO KRAJU, na każdym kroku oszukują na masową skalę i okradają, a z drugiej strony mamy tych, co będą i chcą być w tej wcześniejszej materii uczciwi, ale popchają nasz NARÓD, do wojny z potężnym sąsiadem z przyczyn oczywistych, ale i też, nie bez winy naszej. Nie wiem co jest gorsze, być dymanym, czy walczyć, na śmierć, więc, to nie dla mnie wcale  będzie w momencie dokonania tego wyboru, ale do was samych należy, co wy sami w obliczu chwili stanięcia przed życiowym wyborem, wybierzecie.Tylko pamiętajcie, że nie jesteśmy wolni obecnie i nie my sami mamy ten wybór, do podjęcia względem własnego sumienia, a ci za których możecie ginąć, to potomkowie, tych którzy 70 lat temu, naszych współobywateli bestialsko zabijali, na Wołyniu .

Portret użytkownika star

"Biolodzy cały czas

"Biolodzy cały czas powiększają zbiór nasion, aby pozostawić je przyszłym pokoleniom."
Chyba tylko naiwni wierzą, że te nasiona zabezpieczane są dla przyszłych pokoleń.
Ja podejrzewam, ze to raczej dla wybrańców z przyszłej stacji orbitalnej ELIZJUM.   Język

"99% populacji to owce przeznaczone do strzyżenia w czasie pokoju i na rzeź w czasie wojny. Politycy i biurokraci to owczarki, a gospodarzami farmy są bankierzy i midasy - światowa finansjera"(motto+awatar z www.glosulicy.pl)

Portret użytkownika zibi

Ale powiastka,coraz bardziej

Ale powiastka,coraz bardziej groźniejsza,ja już się przyzwyczaiłem do tego,gorzej ci ignoranci tacy jak na wp czy onet,na pewno coś wymyślą stwierdzą że  ich straszą redaktorki i będzie hasło nie strasz nie strasz bo się .......,tak tam wygląda

Skomentuj