Powodzie i osuwiska w Machu Picchu w Peru! Dziesiątki domów zostało zrujnowanych

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jedna osoba zaginęła, a kilka zostało rannych po ulewnych deszczach, które spowodowały powodzie i osunięcia ziemi w peruwiańskim regionie Cusco. Ekstremalna pogoda okazała się szczególnie dotkliwa w turystycznym miasteczku Aguas Calientes, położonym w pobliżu słynnego Machu Picchu.

 

Rzeka Alcamayo wylała 21 stycznia po całonocnych opadach deszczu. Ulice Aguas Calientes zostały zatopione pod warstwą błota, kamieni i gruzu. Zgodnie z informacjami z wczoraj, 1 osoba jest uznawana za zaginioną, 4 osoby są ranne, a kolejne 5 osób musiało zostać pilnie ewakuowane. 120-osobowy zespół składający się z wojska, policji, strażaków i lokalnych wolontariuszy kontynuuje poszukiwania zaginionej osoby.

 

Wysoki poziom wody w rzece Vilkanota doprowadził do zalania miasta Marangani w dystrykcie o tej samej nazwie. Napływ wody, uszkodził około 6 domów i ranił 24 osoby. Narodowa Służba Meteorologii i Hydrologii Peru (SENHAMI) wydała czerwony alarm z powodu wysokiego poziomu wody. Rzeka może spowodować powodzie w pobliskich rejonach Pisac, Calca, Urubamba i Ollantaytambo.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kolejny artykuł

Kolejny artykuł mający

Kolejny artykuł mający udowodnić - co? Czy tylko ma on być dokumentacją destruktywnych zjawisk pogodowych? Powodzie, szczególnie na dolnym krańcu Świętej Doliny Inków, są cykliczne i mają miejsce raz na około 15-20 lat. Inkowie wiedzieli o tym bardzo dobrze i w związku z tym nie budowali żadnych trwałych struktur w miejscach zagrożonych powodzią! Poprzednio taka powódź miała miejsce bodajże w 2007 czy 2008 roku. Akurat mieszkałem wtedy w Cusco, Peru i sam byłem świadkiem ulewnych deszczów padających bez przerwy przez kilka dni w okolicach Cusco. Między innymi wezbrane wody rzeki Vicanota ( Willkamayu w keczua; Święta Rzeka) zniszczyły wtedy spory odcinek jednotorowej linii kolejowej łączącej Cusco z Aguas Calientes (Machu Picchu) i przez ponad 2 miesiące ruch turystyczny na tej trasie był zawieszony. Dodam, że w porze deszczowej każdego roku ma miejsce we Wschodnich  Andach tysiące mniejszych lub większych osuwisk błotnych i lokalnych powodzi. Jeśli nikt nie ginie, to nie jest warte publikować wiadomości o tych wydarzeniach...

Portret użytkownika oswiecony77

sami widzicie ze z tym

sami widzicie ze z tym swiatem jest cos nie tak KREW SIE LEJE W PRZYRODZIe trzesienia ziemi powodzie smierc choroby Wojny glod rywalizacja klamstwo Za zaslona tego swiata jest inny bez tych bolaczek 9 lecz właśnie głosimy, jak zostało napisane, to, czego
ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało,
ani serce człowieka nie zdołało pojąć,
jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują6.  6 4 Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem,
pantera z koźlęciem razem leżeć będą,
cielę i lew paść się będą społem
i mały chłopiec będzie je poganiał.
7 Krowa i niedźwiedzica przestawać będą przyjaźnie,
młode ich razem będą legały.
Lew też jak wół będzie jadał słomę.  https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=483

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Ba19

Spełnia sie to proroctwo z :

Spełnia sie to proroctwo z :

Łukasza 21: 26  Ludzie będą mdleć ze strachu w oczekiwaniu tego, co ma przyjść na świat*, bo moce nieba zostaną wstrząśnięte.

Najpierw była ptasia grypa , świńska grypa , conowirus mamy teraz , co przyjdzie po conowirusie ?

27  Wtedy zobaczą Syna Człowieczego+ przychodzącego w obłoku z mocą oraz w wielkiej chwale+. 28  Ale gdy się to zacznie dziać, wyprostujcie się i podnieście głowy, bo zbliża się wasze wyzwolenie”.

Skomentuj