Powódź na Synaju, z hoteli ewakuowano niektórych turystów

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W egipskiej części Półwyspu Synaj doszło do bardzo silnych opadów deszczu, które spowodowały lokalne błotne powodzie. Sytuacja była tak poważna, że ewakuowano cześć turystów.

 

W tej okolicy ulewy wiążą się z ogromną ilością błota, w który zmienia się pustynny piach nasiąknięty wodą. Większość zniszczeń powoduje więc nie tyle woda, co błotnista ciecz. Kłopotliwa sytuacja pogodowa wystąpiła między innymi w kurorcie Szarm el-Szejk. Uszkodzenia zarejestrowano też w granicznym mieście Taba, gdzie od błota ucierpiały hotele Radisson i Hilton.

 

Niektórzy touroperatorzy rozumiejąc powagę sytuacji starali się zabrać turystów do Izraela, ale okazało się, że można to zrobić już tylko samolotem. Droga między Egiptem i Izraelem została całkowicie zniszczona w powodzi. W wyniku katastrofy śmierć poniosło jedno małe dziecko, a siedem osób zostało rannych. Dwie osoby są nadal uważane za zaginione, więc mogą powiększyć tę niechlubną statystykę.

Półwysep Synaj jest częstym kierunkiem wakacyjnym chętnie wybieranym zwłaszcza przez turystów z Europy Wschodniej. Zwykle jest tam bardzo piękna pogoda i upalne temperatury nawet w grudniu. Tym razem przyroda przypomniała o sobie i raj bardzo szybko zmienił się w "piekło".


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pako1205

Od lat,niebo skażone jest

Od lat,niebo skażone jest przez chemiczne opryski chemtrail,rozpylane przez samoloty w celu "modyfikacji pogody",czego efekty widać w ostatnich latach nadzwyczaj wyraźnie.To nie żadna "teoria",a doskonale widoczna,o podłożu iście kryminalnym praktyka,co widać również w materiałach tego artykułu,jak i tysiącach innych.Trują,dewastują tym g.,tzw."geoinżynierią"całe połacie planety,ograniczając dostęp do promieni słonecznych,tak potrzebnych do funkcjonowania każdego organizmu na powierzchni,poprzez tworzenie chmur,jakich kilkadziesiąt lat wstecz,nikt na oczy nie widział.  http://www.sadistic.pl/chemtrails-mit-stal-sie-faktem-vt128035.htm
 

Portret użytkownika Nostra Damus

Często jestem w Dahab (Dahab

Często jestem w Dahab (Dahab = Złote Miasto) i mogę potwierdzić, że w ostatnich latach ta sytuacja powtarza się bardzo często, żeby nie powiedzieć regularnie.
W tym dniu lało i w innych regionach Egiptu (także gdzie obecnie przebywam), i to zaskakująco obficie, były nawet silne grzmoty i pioruny.
Jednak półwysep Sinai ma to do siebie, że skaliste góry które pokrywają całą niemal powierzchnię półwyspu nie potrafią przejąć tej ilości wody, co powoduje że spływa ona z dużą prędkością w kierunku niżej położonych obszarów, zabierając ze sobą kupę piasku a nawet kamieni - wdziałem już nawet duże głazy które woda pchała przed sobą.
Sama miejscowość Dahab jest na to przygotowana - istnieje kanał który odprowadza tą pędzącą wodną-piaskową mieszaninę prosto do morza czerwonego. Ostatnio jedak okazało się, że kanał jest już zbyt ciasny, i zalało sporą część pięknej promenady.
Jest też zamnknięta jedna z ulic dojazdowych z Sharm-El-Sheikh w kierunku Dahab, lub jak kto woli, jeden pas dwupasmowej trasy szybkiego ruchu w tym kierunku.
To ostatnie wideo jest jednak z marca tego roku, ten który to filmuje stoi właśnie w tym kanale, który jest na tą "lawinę" przygotowany.
 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Skomentuj