Z powodu suszy Kalifornia zaczyna się zapadać

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Naukowcy obawiają się, że susza w Kalifornii spowoduje, że cześć stanu dosłownie zapadnie się . Już teraz rozległe tereny obniżają się tak znacznie, że trudno tego nie dostrzegać. Niektóre miejsca zapadają się obecniee w tempie 5 cemtymetrów miesięcznie. Znacznie częściej pojawiają się też niebezpieczne leje krasowe.

 

Opadanie gruntu czy powstawanie lejów krasowych to zjawiska występujące wcześniej w Kalifornii. Nigdy jednak nie obserwowano tego procesu z taką intensywnością. Problem robi się coraz większy i zagadnienie to zainteresowało już ekspertów, którzy starają się ustalić jego skalę.

 

Nowe badania przeprowadzone przez naukowców z NASA dowodzą, że w niektórych miejscach ziemia osiada prawie 5 centymetrów na miesiąc. Specjaliści nie mają wątpliwości, że ​​powodem takiej anomalii jest susza, a właściwie uszczuplenie wód głębinowych w stopniu tak znacznym, że pod ziemią powstają puste przestrzenie, które albo powodują powstawanie tak zwanych sinkhole, albo wręcz powodują do obniżania powierzchni na dużych obszarach.

 

Nie bez znaczenia jest fakt, że wydobywane z głębin wody gruntowe nie mają się kiedy uzupełnić. Nie pomaga w tym również rekordowo niska akumulacja śniegu w górach jaką zauważono w Kalifornii w tym roku. Zdjęcia satelitarne wykazały, że w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy w mieście Corcoran ziemia obniżyła się o 33 centymetrów.

 

Naukowcy ostrzegają, że takich przypadków będzie przybywać o ile nastąpi zmniejszenie ilości wody podziemnej w warstwach wodonośnych. Gdy podobnie grabieżcza gospodarkę wodną zastosowali walczący z pustynnienie kraju Hiszpanie, doszło w konsekwencji do nietypowego trzęsienia ziemi, które zburzyło wiele budynków. Kalifornia może być zatem wkrótce nękana nie tylko suszą i zwiększającą się ilością zapadlisk, ale również liczniejszych trzęsień ziemi.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kamujac

"Gdy podobnie grabieżcza

"Gdy podobnie grabieżcza gospodarkę wodną zastosowali walczący z pustynnienie kraju Hiszpanie, doszło w konsekwencji do nietypowego trzęsienia ziemi, które zburzyło wiele budynków"....... COOOOOO????????
Co za bełkot!
Przeczytałeś to choć raz przed publikacją???

Portret użytkownika Guru.

Wszędzie masony , jesteście

Wszędzie masony , jesteście chorzy ludzie i mowie poważnie, pewnie nie wyxhodzixie na dwór i jesteście prawiczkami bez życia.. Za dużo teorii spiskowych i sami się oglupiacie.. Zbudowali ten most i gdzie ta wojna?aha ..

Portret użytkownika Trujek

uuu straszne,Kalifornia się

uuu straszne,Kalifornia się zapada jakież to smutne... 
Achilles nie płacz już z tymi szatanami masz jakąś obsesję,wszędzie widzisz szatanów i wrógów narodu rosyjskiego (do którego należysz) trochę optymizmu.

Portret użytkownika achiles

Tak naprawdę, to dodatkowe

Tak naprawdę, to dodatkowe potwierdzenie, że ten szatański pomiot cały się już zapada, ku wielu pociesze ludzi tej planety. Dziś się zaczęła walić giełda z tym ich BAKSEM SZMATŁAWYM, a jutro zacznie im się wali pozostałe poparcie społeczeństw, jeszcze będących UŚPIONYCH, za pomocą HIPNOZY, jaką tym ludziom szatany zakodowały, ZA POMOCĄ ŚRODKÓW MASOWEGO OGŁUPIANIA.   

Strony

Skomentuj