Z powodu superksiężyca spodziewane są najsilniejsze fale pływowe od 18 lat

Kategorie: 

Źródło: twitter

Wczorajsze intrygujące zjawisko astronomiczne zwane krwawym superksiężycem będzie miało swoje poważne konsekwencje na Ziemi. Ze względu na fakt, że ziemski satelita znajduje się w perygeum jego oddziaływanie grawitacyjne jest znacznie większe. Skutkuje to ryzykiem zalania obszarów przybrzeżnych nietypowej wielkości falami pływowymi.

 

Na większe niż zwykle fale przygotowują się ma przykład mieszkańcy wybrzeża Ameryki Północnej od Florydy po Kanadę. Zdaniem niektórych ekspertów największe prawdopodobieństwo wystąpienia anomalnych fal jest we wtorek, 29 września.

Źródło: twitter

Mogą to być przypływy wyższe niż zwykle nawet o metr, co w połączeniu z prawdopodobną złą pogoda może spowodować realne zagrożenie dla miejscowości zlokalizowanych nad brzegiem oceanu. Kanadyjscy naukowcy sugerują, że niektóre miejsca mogą doświadczyć najwyższego przypływu od 18 lat.

Źródło: NOAA

 

 

Źródła:

http://www.wsvn.com/story/30127232/flooding-concerns-across-south-florida-ahead-of-supermo...

http://www.sun-sentinel.com/local/broward/fl-high-tides-south-florida-supermoon-20150927-s...

http://wbtw.com/2015/09/24/super-moon-to-bring-abnormally-high-tides/

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tubylec

No i poczekaliśmy,

No i poczekaliśmy, zobaczyliśmy .. 23 - 28 września nic się nie stało, chociaż co to miało nie być .. wprowadzenie NWO, upadek asteroidy, III wojna światowa .. co wy na to, prorocy końców świata?

Skomentuj