Z powodu globalnego ocieplenia, poziom wody w oceanach może wkrótce wzrosnąć nawet o 6 metrów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy odkryli, że 125 tysięcy lat temu, kiedy średnia temperatura na Ziemi była mniej więcej taka sama jak obecnie (a nie było przemysłu), poziom mórz i oceanów był wyższa niż obecny o około 6 metrów. Prowadzi to do oczywistej konkluzji, że w najbliższej przyszłości należy się spodziewać topnienia pokrywy lodowej, co może wywołać wzrost poziomu wody w oceanach.

 

Badacze stwierdzili, że w przeszłości temperatura ziemi wzrastała już do poziomu obserwowanego obecnie. Według danych uzyskanych z analiz rdzeni lodowych, mniej więcej 125 tysięcy lat temu przy takiej samej temperaturze poziom wód we wszechoceanie był wyższy niż obecny o około 6 m Oznacza to, że aktualny stan pokrywy lodowej planety nie jest jeszcze "zsynchronizowany" z obecną temperaturą powietrza.

 

Autorzy badania opublikowanego w czasopiśmie Science, wskazują, że po czasie, gdy mieliśmy okres ocieplenia, lód topnieje z rozpędu przez jakiś czas i aktywnie wpływa to na wzrost poziomu mórz. Naukowcy nie wykluczają, że obecnie możemy być świadkami powtórzenia sytuacji, która miała już miejsce 125 tysięcy lat temu.

Jeśli rzeczywiście obecny poziom mórz nie odpowiada globalnej temperaturze, to wkrótce linia brzegowa na całym świecie powinna się zmienić i to w sposób zdecydowany. Jeśli naukowcy znowu się nie mylą, to miasta nadmorskie czekają dramatyczne przeobrażenia i niewiele można zrobić aby temu przeciwdziałać.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rodak

Głupoty  gadaja  te  uczone

Głupoty  gadaja  te  uczone  skorumpowane  elity  naukowe, bo  ocieplenioe  powoduje  większe  parowanie  oceanów  i  poziom  wody  nie  ulegnie  podniesieniu, a  wrtęcz  obniżeniu, bo  to  wynika  z  praw  fizycznych, a  nie  z  działalności  skorumpoweanych  naukowców  i skorumpowanych  elit.

Portret użytkownika wielkiehalo

Lód nie ma wpływu na wzrost

Lód nie ma wpływu na wzrost poziomu wody w oceanie, ponieważ większość lodowców jest w wodzie, a mają one większą wyporność niż sama woda. Bardzo ciekawi mnie metodyka tych "badań". One są często prowadzone na zlecenie, co jakiś czas powstają nowe wyspy, inne pochłania woda, ale koncerny ociepleniowe mówią tylko o tych drugich, bo wspiera to ich religię, wszystko to kwestia wiary. Pozdrawiam

Portret użytkownika Wojox

Nie wzrośnie poziom ani o

Nie wzrośnie poziom ani o jeden centymetr. Nawet jak zniknie cały lód z całej Ziemi. Jest to pewne i prawdziwe. Ziemia pływa na wodzie jak pumeks i nic tego nie zmieni. Cała nauka jest po prostu "głupotą" i ufam że tak jest w istocie. Biblia mówi poprzez Boga iż cała wiedza ludzi jest głupstwem. Nic nie odkrywają, a to co odkrywają jest zawsze oczywiste. Zawsze to było i istniało jak mówi Biblia.

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika keri

Za skromną jedną dziesiatą

Za skromną jedną dziesiatą pensji tych darmozjadów-nałukofców opowiem Wam dokładniej co było 125tys.lat temu Smile Za górami, za lasami, 125tys. lat temu ...
W kilka osób z tego forum moglibyśmy wymyślać takie teorie, że publikowano by nas we wszystkich mediach. No, oczywiście publikacje naukowe są w mediach żydowskich, więc do interesu musielibysmy mieć jakiegoś zyda, nie musiałby nic robić (gdzież by zyd miał się tym parać). Jego obecność w naszej grupie wystarczyłaby do tego, aby traktowano nas poważnie w świecie nałukofym.
Ok. 12 tys lat temu był potop, przycumowany został Księżyc, nastąpiły ogromne zmiany. Ty nałukowfcom nie przyszło do głowy, że wydarzenia sprzed 12 tys. lat są istotniejsze dla określenia poziomu wód niż te sprzed 125tys lat?

Strony

Skomentuj