Poważne straty armii ukraińskiej po ostatniej ofensywie - separatyści szykują natarcie (18+)

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Separatyści twierdzą, że skala strat po stronie armii ukraińskiej po walkach na wschodniej Ukrainie jest ogromna. Opublikowane w internecie filmy pokazują straszne widoki pobojowiska w okolicy dróg prowadzących do Debalcewa.

 

Jeśli separatyści mówią prawdę w Debalcewie i okolicach Ukraińcy stracili ponad 170 czołgów. Wiele z nich zostało zniszczonych, ale zdecydowana większość została przejęta i po drobnych naprawach zostanie wcielona do batalionów armii tak zwanej Noworosji.

 

Przy jednoczesnym zmniejszeniu zdolności bojowej armii ukraińskiej następuje stałe uzbrajanie separatystów w najnowszą broń, w tym rosyjskie czołgi T-72B3, nie eksportowane do żadnego kraju świata. To dzięki przewadze technologicznej separatystów dowodzonych i wspomaganych przez rosyjskich żołnierzy, udało się doprowadzić do tak wielkiej klęski armii ukraińskiej.

 

Wszystko wskazuje na to, że trwa przygotowanie ofensywy w kierunku Mariupola i nikt nie wie jak daleko zdołają dojść separatyści. Wiadomo, że celem jest korytarz lądowy do anektowanego przed rokiem Krymu, ale nie można wykluczyć, że docelowo Rosjanie spróbują zupełne odciąć Ukrainę od Morza Czarnego.

 

 
 

Skala zniszczeń na drodze z Debalcewa do Logwinowa

Walki uliczne w Debalcewe

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika berek

Tak nawiasem mówiąc to

Tak nawiasem mówiąc to odnoszę wrażenie że "naszą" rządzącą RP hołotę polityczną od miesięcy gotują powoli  jak żabę, niszczą resztki zaufania społecznego  i przygotowują do "pozamiatania" w tym roku. Taki Sun-Zi w PL. Cała zaś przepychanka w maju będzie o to czy pod Żyrandolem upchną Bula z wianuszkiem WSIoków po GRU czy prozachodniego pajaca żeby sprawniej poszło wkopanie nas w ten wschodni bajzel. Ot taki nasz wybór między GWnem a gnojem. Tak czy owak wygra Nowak.

Amor Patriae Nostra Lex.

Portret użytkownika achiles

Rusofobia Fobia (z stgr.

Rusofobia

Fobia (z stgr. phóbos „strach, lęk”) – jest to zaburzenie nerwicowe, którego objawem osiowym jest uporczywy lęk przed określonymi sytuacjami, zjawiskami lub przedmiotami, związany z unikaniem przyczyn go wywołujących i utrudniający funkcjonowanie w społeczeństwie.
Fobie wywoływane są przez pewne sytuacje lub obiekty zewnętrzne wobec osoby przeżywającej lęk, które w praktyce nie są niebezpieczne. Zasadniczy obraz fobii to przesadne reakcje zaniepokojenia i trwogi, pomimo świadomości o irracjonalności własnego lęku oraz zapewnień, że obiekt strachu nie stanowi realnego zagrożenia.
W czasie ostatnich lat służalcze imperialnej polityce Zachodu media stale promują różne zagrożenia ze strony Rosji. Konflikt na wchodzie Ukrainy spotęgował promocję lęków przed Rosją do tego stopnia, że wielu usłużnych „polityków” nawołuje do zwiększenia wydatków na obronność kraju w przypadku ataku Rosji na Polskę. Z kolei moi znajomi Rosjanie stale mi zadają pytanie „do czego jest nam Polska potrzebna?”.
W podtekście tego pytania zawarta jest nasza tragedia z powodu braku normalnych stosunków handlowych z naszym sąsiadem. Zamiast być pośrednikiem handlowym między Wschodem i Zachodem i Polska stała się przeszkodą. Media manipulują naszymi emocjami siejąc ferment z Rosją, która potencjalnie jest najlepszym rynkiem zbytu na eksport naszych towarów. Podobnie zresztą straciliśmy lukratywny eksport towarów i usług do krajów arabskich, ponieważ kolidowało to z interesami naszych „przyjaciół”. Nie dziwota więc, że w obecnym czasie Polska jest wykluczona przez Francję i Niemcy w rozmowach na temat zakończenia konfliktu na Wschodniej Ukrainie. Co więcej tracimy zaufanie takich krajów jak Czechy, Słowacja, Węgry i Serbia, które mimo wszystko starają się utrzymać dobre stosunki handlowe z Rosją ponieważ tego wymaga ich Racja Stanu.

 

Portret użytkownika excar

Czy mógłbym prosić o

Czy mógłbym prosić o odpowiedź bez kręcenia i zadadywania tematu na to proste pytanie? Skąd taka zbieżność stanowisk i poglądów wszystkich bez wyjątków trolików jacy tu występują. A do tego idealna zgodność tych poglądów z poglądami wszystkich bez wyjątków "polskich" polityków począwszy od Bredzisława K. a skończywszy na Donaldzie T. oraz wszystkich "polskich" ścierwomediów.

Portret użytkownika berek

Jest gdzieś na YT film jak w

Jest gdzieś na YT film jak w siedzibie SLD przy ul. Rozbrat w Wa-wie siedzi kolo i rozsyła im sms-y co mają mówić mediom na dany temat żeby wyszło że lewica mówi jednym głosem. Ś.P. gen. Petelicki mówił o sms dla pOsłów PO n/t katastrofy 10.04.2010. Inne partie pewnie podobnie bo to przecież mafie i sekty przy jednym, wspólnym korycie. Kukiz kiedyś wspomniał że gdyby im wyłączyć komórki to nie wiedzieli by jak głosować w/g linii wodza. A z tą zbieżnością pewnie jest podobnie, mendia też dostają zakres tematów i wytyczne o linii a newsy są z PAP-u, tamci z Associated Press czy Reutersa. I tak po kolejnych pięterkach piramidki pachoły i marionetki tylko stawki rosną. Ale to tylko taka moja opinia.

Amor Patriae Nostra Lex.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

no widzisz berek... prawie

no widzisz berek... prawie bym cie polubił, gdyby nie twoja imbecylna rusofobia..
Niby jesteś prawidłowym patriotą, ale bez krzty rozumu, podtrzymując swoja rusofobię.
Ja to widzę wrono z nickiem orła białego inaczej.. Mam szersze perspektywy a ty tylko ścianę przed oczami.
 Jak ty sobie wogóle wyobrażasz Polskę bez Rosji?
Może podejrzewasz, że Zachód ucieszyłby się prawdziwie polską niepodległą Polską? Odpowiedz mi dzięciole na to pytanie!
 Jedyna szansa na polską polskość jest przymierze z Rosją i innymi państwami d. bloku wschodniego.
 Jeśli myslisz uparcie inaczej, to jesteś idiotą jak i idiotami są twoi przywódcy polityczni.

Portret użytkownika FunkyKoval

Czytałem sporo Twoich

Czytałem sporo Twoich wypowiedzi Wlodi, i zaczynam podejrzewać, że piszesz je już w większosći dla siebie, a syndrom szczania wyczuwasz pewnie ze względu na to, że nikt już prawie na Ciebie nie zwraca uwagi, więc podziękuj mi ładnie, i nie licz na repetę Smile

Portret użytkownika Orzel Bialy

Chyba cię coś szczypie.

Chyba cię coś szczypie. Ludzie mają na waszą ProŚcierwoRosyjską strone wyje[...] poza tym proRosyjski Administratro poblokował konta użytkowników którzy sprzeciwiają się jego propagandzie. Jestem tego przykładem. Sikam na waszą propagandę [...]
 
EDIT: Podaj lepiej nazwę swojego konta. W przeciwnym wypadku Twoje oskarżenia są nic nie warte a moderacja przestanie publikować Twoje wulgarne komentarze. [/Moderacja/]
 

Strony

Skomentuj