Poważne opady śniegu w Europie i w centralnej Rosji

Kategorie: 

Ruch kolejowy został poważnie zakłócony - źródło: YouTube

Południe Polski pokryło się dzisiaj grubą warstwą śniegu. W niektórych miejscach spadło tak dużo śniegu, że doszło do paraliżu komunikacyjnego dróg. Wcale nie lepsza sytuacja panuje w Europie Zachodniej i na wschód od nas, czyli w Rosji.

 

Na 10 dni przed rozpoczęciem kalendarzowej wiosny wiele krajów europejskich jest nadal pogrzebane pod grubą warstwą śniegu.  Praktycznie sparaliżowane zostały połączenia kolejowe "Eurostar" między Paryżem i Londynem. Oprócz śniegu problemem było też oblodzenie. Śnieg zalega na paryskich ulicach i placach, a główna atrakcja Paryża, Wieża Eiffla została zamknięta dla publiczności.

Ogłoszono, że te dwie francuskie departamenty Calvados i La Manche zadeklarowały z powodu śniegu najwyższy poziom alarmowy. Sceny chaosu i paraliżu można też zobaczyć na drugiej stronie kanału La Manche w Wielkiej Brytanii.  W Sussex doszło do prawie 300 wypadków drogowych spowodowanych przez pogodę. Podobny obraz obserwowano w Niemczech.  W ciągu godziny, jeden z największych portów lotniczych, Frankfurt, został całkowicie zaśnieżony. Oczywiście w płynęło to na ruch lotniczy. To samo zresztą spotkało podparyskie lotnisko CDG w Roissy.

Za to w Moskwie, która przecież przywykła do ciężkich zim, oczekuje się największego opadu śniegu od 50 lat. Może to oznaczać kolejny już tej zimy paraliż drogowy w stolicy Rosji. Śnieg ma tam padać nieprzerwanie przynajmniej do niedzieli.

Synoptycy twierdzą, że to ostatki zimy i należy się spodziewać zmiany pogody. Jeśli chodzi o Polskę nie dojdzie do tego wcześniej niż w niedzielę, ale w miejscach, w których dzisiaj spadło dużo białego puchu dojdzie do tego z pewnością z opóźnieniem. W każdym razie jest szansa, że do 21 marca, kiedy nastanie pierwszy dzień wiosny, dojdzie do odwrócenia trendu temperatury na wzrostowy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Oleandra

W ciagu ostatnich 40 lat w

W ciagu ostatnich 40 lat w Nadrenii-Westfalii nie bylo opadow sniegu, a jak posypalo , to zaraz stopnialo, a teraz od ok 3 lat ,jak snieg spadnie ,to lezy. Nawet zimowe
opony montuje prawie kazdy, kiedys to bylo niepotrzebne. W tym roku w Karynti (Austria poludniowa) - krainie slonca, w zimie prawie nie wychodzilo slonce- tylko mgly, chmury i opady - tez deszczu. Obserwacja nieba byla prawie niemozliwa ! Tu tez czasami widuje sie jakby chemitrails, glownie 3 lata temu w zimie, teraz jest lepiej, gdy slonce swieci, nie ma zadnych smug, cos
cudownego. Dziwny jest ten swiat, Niemen mial racje. I wszystko plynie - pokolenia za nami , pokolenia przed nami, Ludziska zatrzymajcie sie i zauwazcie piekno. Wychowalam sie na Slasku wsrod hald , a i tam rosly kwiaty i trawy, kumkaly zaby - godzinami wracalo sie ze szkoly, obserwujac ,wchlaniajac i odczuwajac radosc istnienia !

Portret użytkownika kolo21

Ta zima ciągnie się nie

Ta zima ciągnie się nie samowicie nie wiem dlaczego.W kamerkach live nic nie widać szczególnego a chyba powinno?Mowa tu o wielkich opadach śniegu a nic nie widać.W Chicago leje i nic poza tym.W Zakopcu troszkę śniegu.Kraków ledwo biały.A Tvn 24  i Tvn Meteo trąbiło jakie to nie są zawieje i zamiecie.

kolo21

Portret użytkownika Ela 2

Dla mnie niezrozumiałym jest

Dla mnie niezrozumiałym jest jak wybiórczo wielu postrzega dane teksty ,nie widząc co one na prawdę ukazują.. właśnie m.in. FAKT braku słońca, Fakt intensywnych opadów ( zarówno w zimie jak i w czasie każdej pory roku) , na jednop takie zdarzenie.. kiedyś śnieg pruszył w porównaniu do ilości opadów w tej chwili na jeden raz. W lecie, jak spada deszcz, to nie dość ,że bardzo intensywny , to od razu robi się zimno, nie ma już ciepłych majowych deszczy, gdy biegałam na bosaka a ziemia była ciepła i nagrzana, letnich ciepłych kropli i rzeźkiego powiewu po burzy, jest po prostu albo zimnica , albo taka spiekota i suchość gruntu pomimo opadów, że nie idzie usiedzieć na słonku... kiedyś w lecie wystarczyło zmróżyć oczy by słonko nie raziło a ono samo było czyste i wyraźne, teraz jest poświata jakby odbijało się w tafli wody albo od śniegu.. i wiele innych.,. a niemało już latek po tej ziemi chodzę.. 
Czy tak trudno to zauważyc ?.. chociażby fakt iż owoce nie zdążają dojrzewać a te wczesne przemarzają zanim urosną.. przyjrzyjcie się słonecznikom i ich nasionom,.. masa pustych, a same słoneczniki przy zachodzie słonka nie wszystkie mają odwrócone kwiatostany w tym kierunku.. dlaczego ? Natura nam pokazuje, kto patrzy uważnie dojrzy wszytsko...
 
 

Portret użytkownika peyotl

Moim zdaniem ta zima jest

Moim zdaniem ta zima jest ...inna. Długi okres zimnej pogody ale mało ekstremalnych lub nawet średnich mrozów np -6 'C w dzień w Warszawie.
Opady śniegu silne ale sporadyczne. Najbardziej jednak zastanawia permanętny brak słońca. Mam prawie 40 lat i z dzieciństwa pamiętam tęgie zimy ale słoneczne... Taka luźna obserwacja.

Portret użytkownika peyotl

Wszechobecne prawo karmy jest

Wszechobecne prawo karmy jest faktem.
Myślę że smugi po samolotach są dwojakiego typu: jedne to" zwykłe"-  powstają po np. rejsowych lotach i szybko znikają a drugie to regularne , układające się w symetryczne wzory opryski realizowane przez wysoko latające i nawracające samoloty czego efektem jest sztuczne zachmurzenie. To jednak głównie latem a teraz, moim zdaniem, chmury są naturalne choć stanowią nowy standard klimatyczny.Chyba...
Tak czy inaczej " psikają " i nie wiem po co.
pozdrawiam
 

Portret użytkownika peyotl

Wszechobecne prawo karmy jest

Wszechobecne prawo karmy jest faktem.
Myślę że smugi po samolotach są dwojakiego typu: jedne to" zwykłe"-  powstają po np. rejsowych lotach i szybko znikają a drugie to regularne , układające się w symetryczne wzory opryski realizowane przez wysoko latające i nawracające samoloty czego efektem jest sztuczne zachmurzenie. To jednak głównie latem a teraz, moim zdaniem, chmury są naturalne choć stanowią nowy standard klimatyczny.Chyba...
Tak czy inaczej " psikają " i nie wiem po co.
pozdrawiam
 

Strony

Skomentuj