Potworna masakra cywilów w Nigerii - Islamiści z Boko Haram zabili ponad 2000 osób

Kategorie: 

Źródło: twitter

Ekstremiści islamscy z organizacji Boko Haram dokonali potwornej rzezi w nigeryjskim mieście Baga. Według wstępnych szacunków przynajmniej 2000 osób zostało zamordowanych.

 

Przed trzema dniami w mieście Baga znajdującym się na granicy Nigerii z Czadem, doszło do zamachu terrorystycznego na dużą skalę. Było to największe zbiorowe morderstwo, jakiego dopuścili się terroryści z Boko Haram. Szacuje się, że zabito ponad 2000 osób. W większości zginęli starcy, kobiety i dzieci, czyli ci, którzy nie byli w stanie uciekać odpowiednio szybko.

Armia nigeryjska nie zareagowała odpowiednio pozwalając na tak okrutną zbrodnię. Bandyci z Boko Haram najpierw ostrzelali miasto z granatników, a potem wtargnęli tam rozstrzeliwując mieszkańców. Przedstawiciele lokalnej twierdzą, że nikt nie wie nawet ile osób zginęło, ponieważ wszędzie leżą trupy i ciężko ranni, którzy nadal umierają. Kilkukrotnie podejmowano próby policzenia ofiar, ale nie udało się to. Liczba 2000 jest zatem tylko szacunkiem organizacji Amnesty International.

Zgliszcza miasteczka Baga - źródło: twitter

Poprzednia wielka masakra Boko Haram w Nigerii miała miejsce w kwietniu 2014 roku. Wtedy w wiosce Giwa zamordowano ponad 600 osób. Liczbę ofiar oszacowano dzięki zdjęciom satelitarnym. Brutalne bojówki Boko Haram to islamscy ekstremiści domagający się wprowadzenia państwa islamskiego w Afryce. Grupa ta bywa kojarzona z Al –Kaidą, ale brutalnością często przewyższa arabskiego odpowiednika.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Żyję dla Ciebie panie Cejrowski, składam śluby Maksowi i przyrzekam wierność Januszowi. Boże, broń prawo tak jak i prawice od biczy lewaków.

Żyję dla Ciebie panie Cejrowski, składam śluby Maksowi i przyrzekam wierność Januszowi. Boże, broń prawo tak jak i prawice od biczy lewaków.

Portret użytkownika Krystian

Zydzi robia swoje cudzymi

Zydzi robia swoje cudzymi rekoma...... co tu duzo pisac... niby skad ta organizacja sie wziala>?? tak nagle ??? skad mieli kase na bron??? od kogo ta bron kupili??? PROBLEM-REAKCJA_ROZWIAZANIE... nie dlugo USA bedzie mial powod wkroczyc na  panstwa afrykanskie i podporzadkowac sb tamtejsze wladze.. a jak USA zacznie zgladzac tych Islamistow to zakumaja ze byli tylko manipulowanymi zwierzatkam, ktorym wpojono ze maja zabijac dla swojej religii. to samo chca zydzi zrobic z naszym narodem i wpoic nam nienawisc do naszych bratnich dusz slowianskich i wzajemnie nas ze soba sklocic bysmy sie mordowali na calego. PAmietajmy ze BOG nie stoi po zadnej ze stron!! mowi o wybaczaniu i pokoju!! Wyjatek stanowi tylko BOG zydowskich syjonistow ktora to wiara mowi jasno ze nie ZYD to nie czlowiek i nie ma prawa istnienia. Biblia mowi ze nadejdzie czas gdy swiatowe spoleczenstwo uswiadomi sie i wszyscy obroca sie przeciwko zydom. bez zyda swiat jest piękny.

Portret użytkownika Psycholog

Zgadzam się z przedmówcą.

Zgadzam się z przedmówcą. Takie pierdoły, że nie zdołałem wytrzymać do końca. Rada na przyszłość: Najpierw badania świata, później osobiste. Zapomniałeś w ogóle w jakimkolwiek stopniu zapoznać się z tematem. Nie powtarzaj tego błędu, bo będziesz obśmiewany zawsze.

Żyję dla Ciebie panie Cejrowski, składam śluby Maksowi i przyrzekam wierność Januszowi. Boże, broń prawo tak jak i prawice od biczy lewaków.

Portret użytkownika Kazek12

Jestem ciekawy kto nimi

Jestem ciekawy kto nimi kieruje, zbroi ich i wydaje rozkazy ?  Wydaje mi sie, że komus zaledzy na wyniszczeniu miejscowej ludności Afryki z rejonówe , w których znajduja sie złoża jakichs bogactw naturalnych i dążenie do zajęcia tych terenów przez siły polegliwe sponsorom.

Portret użytkownika Asha

Ja osobiście nie chodzę już

Ja osobiście nie chodzę już do Kościoła, wywodzę sie jednak z katolickiej rodziny i nie mam nic przeciwko samej religii, o ile jej zasady i sama religia nie krzywdzą żadnych stworzeń. Tak jest, stworzeń, nie tylko czlowieka, bo zwierzęta też czują, też się boją i też życie mają tylko jedno, a czynienie sobie Ziemi poddanej nie oznacza, że wolno nam niszczyć ją i jej mieszkańcow, ale jak widać są religie, takie jak islam, które nigdy pewnych rzeczy nie zrozumieją i przeciwko takiej religii- mam bardzo wiele. Tutaj wyzaję zasadę oko za oko, ząb za ząb. Można wybaczać, ale nie to.

Strony

Skomentuj