Potwierdzono związek między vapowaniem a narażeniem na koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Od początku pandemii eksperci ostrzegają, że koronawirus - jako patogen układu oddechowego - jest szczególnie groźny dla zranionych płuc palaczy i vaperów. Lekarze i badacze zaczynają teraz wskazywać, w jaki sposób palenie i waporyzacja wydają się zwiększać zdolność wirusa do przenoszenia się z człowieka na człowieka, infiltracji płuc i wywoływania niektórych z najgorszych objawów Covid-19.

Ubiegłoroczny kryzys związany z waporyzacją, podczas którego tysiące ludzi, chorowało i było hospitalizowane z powodu poważnych chorób płuc i układu oddechowego, uwypuklił zagrożenia związane z wieloma e-papierosami i produktami do waporyzacji. Zwłaszcza, nielegalnie sprzedawanymi waporyzatorami na bazie marihuany. Jednak dopiero niedawno, światło dzienne ujrzało badanie naukowe dowodzące tego, że ludzie którzy wapują, są pięć razy bardziej narażeni na zarażenie koronawirusem.


Wciąż niejasne są długoterminowe konsekwencje wpływu Covid na osoby palące lub waporyzujące. Zgromadzone dowody sugerują, że koronawirus może siać spustoszenie w ich naczyniach krwionośnych, tworząc skrzepy, które wypaczają tkanki, w tym płucne - najprawdopodobniej czyniąc palenie lub waporyzację po Covidzie jeszcze bardziej niebezpiecznym niż wcześniej.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Komentarze

Portret użytkownika S

Zaraz, zaraz... jak ktoś pali

Zaraz, zaraz... jak ktoś pali to wirus łatwiej przechodzi na innego człowieka? Czego to ci debilni nałukofcy jeszcze nie wymyślą byleby podtrzymać historyjkę i wirusie super-zabójcy. Ktoś wie może czego Grypa-19 jeszcze nie potrafi? Bo już się chyba niektórym pomysły kończą XD

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika człowieknieistotny

Czy w końcu ludzie zrozumieją

Czy w końcu ludzie zrozumieją że do dnia kiedy największe koncerny będą tracić na tym to vapowanie będzie zawsze gorsze od tradycyjnych papierosów? Wystarczy myśleć a nie czytać pseudo-naukowców finansowanych przez największe koncerny na świecie.

Portret użytkownika axell69

gdzie policzyłeś ten odsetek

gdzie policzyłeś ten odsetek palaczy  w gronie  zarażonych, bo tych zarażonych virem też  brakuje, a jak już  linkujesz  WYBORCZĄ  to faktycznie   masz   licencję  na   mordowanie  psychosą wirusa ludzi nieskoordynowanych w wiedzy i świadmości .Zapytam raz jeszcze : Gdzie istnieje   to inne  BADANIE ?? 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Znowu ten korona bełkot,

Znowu ten korona bełkot, ludzie vapujący są narażeni na uszkodzenie płuc od samego wdychania tych chińskich chemikaliów, ale wszędzie i za wszystko odpowiedzialna koronka, jakiś rok temu sam tego doświadczyłem przez vapowanie, dostawałem zadyszki od samego trzymania rąk nad głową.

 

"Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani" M.Twain

Hibbeler Productions - LEVEL - https://youtu.be/MIlhdup4fL4

 

Skomentuj