Potwierdzono, że używanie smartfonów ma wpływ na rozwój raka

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z Yale University przeprowadzili badania wskazujące na to, że istnieje korelacja pomiędzy powstawaniem raka a promieniowaniem z telefonów komórkowych. Potwierdza to, że korzystanie ze smartfonów rzeczywiście zwiększa ryzyko wystąpienia chorób onkologicznych, szczególnie raka tarczycy.

 

Amerykańskim lekarzom udało się udowodnić wpływ smartfonów na rozwój raka tarczycy u niektórych pacjentów. Specjaliści przeprowadzili badanie wśród około 900 osób, a okazało się, że pacjenci o konkretnych uwarunkowaniach wynikających z puli genowej, aktywnie wykorzystujący smartfony, mają dwukrotnie większe ryzyko zachorowania na raka tarczycy.

 

Badanie wskazuje, że podatność genetyczna, wraz z aktywnym wykorzystaniem gadżetów odgrywa ważną rolę w rozwoju raka. Eksperci z Yale University twierdzą, że ich praca to pierwsze badanie łączące skutki używania urządzeń nowych technologii u osób z genetyczną predyspozycją do rozwoju raka.

Eksperci, którzy wzięli udział w badaniu, stwierdzili, że ​​dalsze badanie tego zagadnienia może się przyczynić do poprawy diagnostyki nowotworów. Warto również w przemyślany sposób korzystać ze smartfonów i tabletów, nie wystawiając się cały czas na ekspozycję promieniowania elektromagnetycznego emitowanego przez te urządzenia.


 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nn

"promieniowania

"promieniowania elektromagnetycznego emitowanego przez te urządzenia." - to nie smartfony emitują a stacje bazowe/anteny ... cały czas. A nowa gen 5G owszem dla pojedyńczej anteny ta emisja będzie nizsza, ale tych anten będzie duuużo więcej i wszystkie na raz z okolicy będą emitować w momencie łączenia.

nn

Portret użytkownika 17

Telefon  - w dużej odległości

Telefon  - w dużej odległości od stacji bazowej - generuje pole nawet 200V/m, praca na pełnej mocy (do 2W), antena w bezpośredniej odległości od głowy. Nowy, zwiększony dopuszczalny limit to 61V/m, więc lepiej .m.in. telefon odsunąć od głowy co daje szybki spadek natężenia pola. 

Portret użytkownika nn

Chyba piszesz o telefonach

Chyba piszesz o radiotelefonach, i to starego typu. Obecne smartfony generują prawie niewykrywalne pole-mają b.czułe anteny. Owszem godzinne rozmowy i trzymanie wtedy przy głowie telefonu nie zalecam, ale te moce 2W to z kosmosu, miliwaty to tak.

Daj jakieś dane, aktualne.

nn

Skomentuj