Potwierdzono, że pamięć genetyczna rzeczywiście istnieje

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Jak sugerują badania przeprowadzone na myszach, zachowanie danej osoby może zostać zmienione poprzez wydarzenia, przez które przechodzili jej przodkowie. Tym samym odkryto, że wspomnienia w postaci pamięci genetycznej przechodzą na następne pokolenia.

 

W trakcie badań naukowcy z Emory University School of Medicine w USA wyćwiczyli myszy w taki sposób aby bały się zapachu kwiatu wiśni a następnie obserwowali zmiany jakie zachodziły wewnątrz nasienia gryzonia. Badacze odkryli, że fragment DNA odpowiedzialny za wrażliwość na ten zapach był bardziej aktywny, natomiast w strukturze mózgu zaobserwowano zmiany. Potomstwo wytrenowanych myszy było bardzo wrażliwe na kwiat wiśni i starało się unikać tego zapachu, mimo że nigdy nie doświadczyło go w swoim życiu.
Badanie daje dowody na to iż środowisko może mieć wpływ na genetykę danej osoby a zmiany mogą być przekazywane dalej. Jeden z uczonych dr. Brian Dias uważa, że dzięki temu mechanizmowi można nawet odkryć ślady swojego przodka. Wyniki tego eksperymentu mają istotne znaczenie dla fobii, lęków i zaburzeń stresu pourazowego pod warunkiem, że pamięć może być przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Jeśli jednak jest tak w rzeczywistości to oznacza to ni mniej ni więcej, że jeśli nasz przodek co najmniej dwa pokolenia wstecz przeżył jakieś bardzo ciężkie wydarzenie, na przykład w młodym wieku spadł z dużej wysokości i od tego momentu miał lęk wysokości, to ten lęk może pojawić się u osoby w przyszłych pokoleniach.
 
 
 
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Udało się potwierdzić że

Udało się potwierdzić że pamięć genetyczna istniejety.Upieram się, że potwierdzono tylko malutki zakres działania genów.Twierdzę, że geny często tłumaczą zachowania i funkcjonowanie całych społeczeństw czy nacji (te sam genotyp w obrębie dużej populacji) .Jesteś tylko tym, czym są twoje geny ! Wpływ środowiska te "geny" dopasowują tylko do SWOJEGO USTALONEGO SPOSOBU działania ! (czyli nie jesteś wytworem środowiska tylko twoje geny określają jaka ma być interakcja CIEBIE ze środowiskiem i potem oto jesteś niby TY w calej okazałości ale to geny rządzą wszystkim) Tymczasem tyle w temacie, bo pracy dotorskiej nie mam zamiaru tu popełniać.

Portret użytkownika MINOTAUR

Zgodnie z tym co autor

Zgodnie z tym co autor napisal wynika prosty wniosek. Czlowiek ktory nie boi sie niczego musial miec w swojej rodzinie imbecyla ktory nie rozumial pojecia strachu i zwiazku przyczynowo-skutkowego. Dlatego opierajac sie na tym choroby psychiczne czy tez ulomnosc umyslowa jest dziedziczna(eugenika). Ja dla tego przykladu boje sie Rzeznipospolitej Polskiej ktora skazuje bezpardonowo niewinnych ludzi za to tylko, ze nie mieli mozliwosci obrony i zlozenia stosownycj wyjasnien. Co za tym idzie moje potomstwo bedzie mialo traumatyczne skojarzenia z Panstwem Lachociagow gnojkow prostytutek i zlodzieji. I kazdorazowo kiedy uslyszy Polska to zesra sie w gacie i bedzie uciekac na strych. I tym optymistycznym akcentem zycze szanownym panom i paniom milego weekendu.

Portret użytkownika Kangur.

Szczerze mówiąc MINIWACUŚ, to

Szczerze mówiąc MINIWACUŚ, to ty do pisuaru nie potrafisz trafić, nie obszczywając całego kibelka i spodni...a gdzie tu do zapłodnienia kobiety...tak więc możesz zapomnieć, że kiedykolwiek będziesz mieć dzieci...i całe szczęście, bo mieć takiego tatusia byłoby gorsze od kalectwa.

Tym optymistycznym akcentem życzę powodzenia w poszukaniu pęsetą, czegoś, co dawno zostało odcięte.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Mojeimię44

Nie wiem czy pamięć

Nie wiem czy pamięć genetyczna istnieje ale istnieje coś takiego jak zmiana DNA. Wiem to po sobie. Odkąd znalazłem Boga jako mądre drzewo nieba i piosenkarzy którzy też tak widzą Boga to zacząłem słuchać dużo ich muzyki a mój organizm wydobrzał. Po pierwsze trawienie mam super, potrzebuję maks 4 godz. snu, odróżniam ludzi dobrych od złych, poprawiła mi się pamięć, pokochałem Boga i odnalazłem siebie. Czuję się młodszy na duchu i bogatrzy w uczucia. Wam też polecam odnaleźć Boga bo im nas więcej tym jesteśmy silniejsi. Polecam obejrzeć piosenkę od początku do końca- jest w temacie moich powyższych rozważań. Wiara w Boga jako mądre drzewo życia jest bardzo stara. Sięga czasów Adama i Ewy.

https://youtu.be/SE7umozOhtE

 

Portret użytkownika lipka

Masz rację, jesteśmy

Masz rację, jesteśmy nasionami boskiego drzewa ale to niestety stawia nas na samym dole drabiny rozwoju. Muzyka wskazuje kierunek skąd wieje wiatr, który porusza struny uczuć i nic więcej.

Portret użytkownika hopcola

Po wielkich wzlotach jest

Po wielkich wzlotach jest wielki upadek.
Czytając te zachwyty już wiem że to choroba dwubiegunowa lub schizofrenia. (przesadna symbolika, nick, synchronizacja, dopasowywanie misternej ukladanki 'pod siebie')
Ci którzy odnaleźli spokój, balans i Boga... nie muszą o tym pisać... zasadniczo nie znajdziemy ich raczej w internecie na stronach typu zmianynaziemi czy innemedium.
Trzymaj się chłopie Biggrin

Strony

Skomentuj