Potwierdzono kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Polsce oficjalnie mamy kolejnych pacjentów zakażonych koronawirusem. Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że w Polsce zdiagnozowano w sumie cztery kolejne przypadki koronawirusa. W całej Polsce na COVID-19 choruje obecnie 5 osób.

 

Jedna z nowo zakażonych osób to  pasażer autobusu, w którym podróżował również pierwszy pacjent zarażony wirusem wykryty w Polsce. Dowodzi to, że wirus rzeczywiście rozprzestrzenia się bardzo łatwo i w promieniu kilku metrów kwadratowych zaraźliwość jest na wysokim poziomie.

 

Oficjalnie już,wirus jest w stanie przetrwać na płaskiej powierzchni bez nosiciela, nawet do 30 dni! Oznacza to, że teoretycznie paczki przychodzące z Chin mogą prowadzić do rozprzestrzeniania się zarazy. Kluczowa w tym kontekście jest temperatura.Wirus konserwuje się najdłużej wtedy kiedy jest zimno, do 10 stopni Celsjusza. Prawie na pewno ciepła wiosna i lato spowodują jego wycofanie. Przy odpowiednio wysokiej temperaturze wirus bez nosiciela , nie przetrwa na płaskiej powierzchni dłużej niż 2 dni.

 

Wiadomo również, że każdy zarażony, bez względu na to czy ma objawy choroby czy nie, zaraża w promieniu kilku metrów kwadratowych, poprzez aerozol jaki wprowadza do środowiska podczas kaszlu lub kichania. Maseczka w oczywisty sposób nie chroni przed zarażeniem zwłaszcza, że takie wirusy najczęściej wnikają przez błonę śluzową w oczach. Należałoby zatem chodzić w googlach i miałoby to większy sens niż maseczki, które nagle stały się super cennym towarem podlegającym spekulacji cen.

W Polsce mamy już w sumie 5 przypadków zachorowania na koronawirus. Minister zdrowia podkreśla, że żaden z pacjentów nie znajduje się w stanie zagrożenia życia. Wszyscy są w młodym wieku, a jak wiadomo koronawirus jest najbardziej niebezpieczny dla osób po 65 roku życia. Zaskakujące jest to, że okazuje się być wielokrotnie bardziej niebezpieczny od grypy sezonowej.

 

Śmiertelność dla osób po 65 roku życia, w przypadku grypy sezonowej, wynosi 0,83 procent. Za to przy koronawirusie w przedziale wiekowym 60-69 lat to już 3,6 procenta, a po 80 roku życia, aż 14,30 procent! Według Ministerstwa Zdrowia, w związku z nowym koronawirusem w Polsce jest obecnie hospitalizowanych 128 osób, a 1299 zostało poddanych kwarantannie domowej. Do tej pory wykonano 600 testów na COVID-19 i mamy 5 dodatnich wyników.

 

Wiadomo, że obecnie chorzy z koronawirusem znajdują się w szpitalach w Zielonej Górze, Ostródzie, Szczecinie i Wrocławiu. W tym ostatnim mieście zarażony znajduje się w szpitalu na ul. Koszarowej. Pacjentem jest 26-latek, który przyleciał z Wielkiej Brytanii. Mężczyzna sam zgłosił się do szpitala i przebywa w nim już od dwóch dni. Początkowo miał wysoką gorączkę, ale obecnie ustąpiła i czuje się on już bardzo dobrze.

Efekt koronawirusa to przede wszystkim panika, obserwowana głównie w okolicach półek sklepowych z makaronem i ryżem. Towary te znikają w zastraszającym tempie i producenci muszą zacierać ręce, bo mają właśnie złoty okres swojego biznesu. To zabawne, że ludzie robią zapasy kupując ryż i makaron, produkty z Chin i Włoch, czyli krajów, w których są główne ogniska zakaźne koronawirusem.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jestem który jest

A wszystko żeby chorych było

A wszystko żeby chorych było WIĘCEJ ... Podobno koronawirus może przetrwać nawet na glebie, na podłożu, czyli wszędzia w temperaturze ponizej 10 stopni. Tak piszą w mediach. Zobacznie jaką mamy pogodę. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że pogada stumulowana jest przez BESTIĘ. I co mamy ??? na siłe robią wszystko, żeby zarażonych było więcej. W specustawie jest mowa o tym, że będą mogli zablokować sprzedaż wybranych srodków farmaceutyczych, czyli np. za chwilę mogą zniknąć tabletki w stylu polopiryna, apap i inne, żeby ludzie sami się nie leczyli zwykłymi dostępnymi środkami ze zwykłej gorączki, czy przeziębienia. Cały czas jest tendecja i przyzwolenie na rozszerzanie się wirusa. A szczepionki będą dostępne .... i UŻYTE ....

Mój kolega Żyd robi zapasy i to spore w różnych tematach, więc WARTO ... Jeszcze KOREK nie jest wyciągniety, ale po wyciągnieciu to pójdzie z  " ... siłą wodospadu ..." Wielu się NIE załapie. Wszystkich kwarantanną nie obejmą bo GDZIE ? mogą objąć kwarantanną nawet całe miasta i nikt z domu nie wyjdzie ... Będą karmić nas .... "g nem" niewiadomego pochodzenia.

Obejrzyjcie sobie stary polski film: " OBI OBA "  P. Szulkina. Nic dodać nic ująć.

Zmykam i do ZOBACZENIA w NIEBIE.

Jeśli kogoś czymś uraziłem to BARDZO PRZEPRASZAM.

Tzrymajcie się ...

 

Portret użytkownika Inle

Nie przesadzaj, jeżeli to

Nie przesadzaj, jeżeli to prawda, że wirus został stworzony przez człowieka (a jestem na 90% pewien, że tak), to trzeba do tematu podejść w miarę racjonalnie. Nawet jeśli elity wypuściły by to paskudztwo, to nie na taką skalę jak ów wirus, który jak widać wymknął się spod kontroli. Osobiście uważam, że ten wirus ma na celu wyeliminować stare i słabe jednostki (to na początek), młody organizm poradzi sobie z tym szajsem, nie ma co panikować.

Kreuje własną rzeczywistość, inni ją akceptują 

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Portret użytkownika Inle

Przykre jest nie tylko to, że

Przykre jest nie tylko to, że w taki dzień, jak dzień kobiet serwuje się takie wiadomości, a to, że ludzie nie przebudzili się na czas i pokornie jak barany na rzeź oddały władze socjopatycznym chciwym elitom... Sądzę, że właśnie teraz przy okazji epidemii korona wirusa jest ostateczny czas, by ludzie się przebudzili i podjęli walkę z tym zniewalającym i ograniczającym systemem, jeśli to nie nastąpi ludzkość przepadnie

Kreuje własną rzeczywistość, inni ją akceptują 

Strony

Skomentuj