Potrójny zamach bombowy w Czadzie - samobójcy zabili co najmniej 27 osób

Kategorie: 

Źródło: Twitter
Na wyspie na jeziorze Czad doszło do trzech eksplozji. Okazało się iż był to potrójny zamach samobójczy, najprawdopodobniej przeprowadzony przez islamistów z Boko Haram. Według wstępnych szacunków, zginęło 27 osób a 80 zostało rannych.

 

Zamach miał miejsce w sobotę podczas cotygodniowego targu w Loulou Fou. Sprawcy wysadzili się w trzech różnych lokalizacjach, dlatego liczba zabitych i rannych z pewnością jeszcze wzrośnie. Obecnie trwa dochodzenie - służby będą próbowały ustalić czy rzeczywiście mamy do czynienia z atakiem terrorystycznym, chyba że ugrupowanie Boko Haram samo się do tego przyzna. 

 

Potrójny zamach samobójczy w tym regionie miał również miejsce 10 października - zginęło wtedy 41 osób. W zeszłym miesiącu władze w Ndżamenie ogłosiły w pobliżu jeziora Czad stan wyjątkowy.

 

Terroryści z Boko Haram stosują te same metody co tzw. Państwo Islamskie ale zabijają znacznie więcej ludzi. Obecnie operują na terytorium Nigerii, Czadu, Nigru i Kamerunu. Wojska tych państw współpracują ze sobą ale nie są w stanie opanować trudnej sytuacji.

 

 

Źródło: https://www.yahoo.com/news/triple-suicide-attack-kills-27-lake-chad-island-141801619.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Rodak

Na  całym  świecie

Na  całym  świecie  organizowane  są  przez  służby  specjalne  akty  terroru, który  ma  jeden  cel  -  w  USA  odebranie  broni  Obywatelom, a w  innych  krajach po to  aby  siac  chaos  i  strach  wśród  ludności, która  w  końcu  "musi"  sie  ugiąć  i  poprosic  o  zrobienie  porządku, ale  na  warunkach  organizatorów  tego  terroru.

Portret użytkownika Xerxes

Nie wiem czy słyszeliście ale

Nie wiem czy słyszeliście ale PiS chce zorganizować dla Polski dostęp do broni jądrowej :D. W naszym położeniu geopolitycznym jest to rzecz niezbędna jako straszak na potencjalnego agresora czy to Niemcy czy Rosja czy cokolwiek innego np ISIS, mając taką broń 2 razy pomyślą zanim nas ruszą.

Portret użytkownika TakiSobieKtos

Wzywam pana

Wzywam pana "mojeimie44".
 
Zacznę od upomniennia, że nie odpisałeś pan na mojego e-maila dot. załozenia nowej partyji!
Ale to nieistotne.
... Ciekaw jestem co pan sądzi o teorji "płaskiej ziemi"?

Skomentuj