Potop fałszywych wiadomości na temat Aleppo w mediach głównego nurtu

Kategorie: 

Źródło: Internet

Od kilku dni słyszymy kolejne propagandowe informacje na temat upadku bastionu dżihadystów w Aleppo. Skala kłamstw jakie w związku z tym serwują swoim czytelnikom i widzom, zachodnie media jest wprost pogrążająca. Mistrzowie w rozpowszechnianiu fałszywych wiadomości bezwstydnie  przedłużają to co opowiadają im terroryści islamscy zwani przez nich "bojownikami". 

 

W ten sposób dowiedzieliśmy się już, rządowe wojska syryjskie, po wejściu do Aleppo, chodzą od domu do domu, wyciągają cywilów, ustawiają ich w rzędach i rozstrzeliwują. Przekazy takie,  bez cienia żenady rozpowszechniają w zachodnich szczekaczkach brodaci islamiści podający się za bojowników z Aleppo. 

Ilość fałszywych zdjęć i nagrań przedstawiających rzekomo uciekających w popłochu przed wojskami Assada cywilów jest obecnie rekordowo duża. Wiele z tych manipulacji zostało już zdemaskowanych, ale zachodni propagandyści zarzucają swoich odbiorców kolejnymi kłamstwami, tak, że stwierdzenie co jest prawdą a co nie, stanowi obecnie nie lada wyzwanie. 

Ludzie nie orientujący się w zawiłościach syryjskiego konfliktu mają prawo czuć się zdezorientowani. To co wypływa z zachodnich przekaziorów jest zresztą kalką sytuacji z końca lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, gdy podobną hucpę uczyniono z Kosowem. Wtedy również nagle albańscy terroryści z Kosowa z terrorystów stali się bojownikami, a rządzący Jugosławią Slobodan Miloszewicz tak jak Baszir al Assad automatycznie awansował na nowożytnego nazistę.  

 

Teraz ten spektakl odgrywany jest ponownie, a ogłupione zachodnie społeczeństwa długo łykały ordynarną powojenną propagandę niczym przysłowiowe głodne pelikany. Jednak na szczęście na tym polu coś zaczyna się powoli zmieniać. Wystarczy poczytać komentarze pod kłamliwymi artykułami takich lewackich szczekaczek jak The Independent, aby zrozumieć, że ich zdolność kreowania fałszywego obrazu świata dobiega końca. Ludzie otwarcie sprzeciwiają się kłamstwom obnażając je bezlitośnie. 

Wszystko zmieniły media społecznościowe dostępne w Internecie oraz liczne niezależne portale przekazujące znacznie więcej faktów wyłowionych z chaosu informacyjnego jaki trwa od lat wokół wojny w Syrii. Skutkuje to paniką w szeregach władzy, bo nie da się już sprzedawać dowolnego kłamstwa jako prawdy objawionej. 

Wracając do Aleppo należy zaznaczyć, że oczywiście Rosjanie i Syryjczycy wierni Assadowi z pewnością również próbują wpływać na postrzeganie tego konfliktu, ale skala tych operacji w trwającej wojnie informacyjnej jest niewielka w porównaniu do tego co wyprawiają zachodnie (w tym polskie) media. Obecnie aby odcyfrować co właściwie dzieje się w Aleppo w większości przypadków należy postrzegać fakty odwrotnie od tego co pokazują nam nasi mistrzowie fake newsów. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (8 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Akamai

„Demokraci”- degeneraci

„Demokraci”- degeneraci bronią swoich oprychów zainstalowanych w Syrii. 

,,Społeczność międzynarodowa" milczała kiedy przez 75 dni cztery tysiące samolotów NATO masakrowało Serbów. Milczała jak pastwiono się nad Irakijczykami, robiąc im holocaust. Wchodząc do ich domów i mordując 1,5 mln Irakijczyków, głównie cywilów. Niszcząc ich państwo, niszcząc ich miasta, grabiąc ich majątek narodowy i ropę. Milczała jak zabijano demokratycznie wybranego prezydenta Iraku. Milczała jak bombardowano Libię, niszcząc jej państwowość i grabiąc ją doszczętnie. Milczała jak bandziory sponsorowane przez amerykańskie służby specjalne na oczach całego świata pastwiły się nad Kaddafim. Milczała kiedy w Czeczenii na początku inspirowanej z USrAela rebelii bestialsko mordowano Rosjan. Milczała przez 6 lat kiedy mordowano Syryjczyków. 

,,Społeczność międzynarodowa" to propagandowy wymysł „demokratów” do walenia młotem w przeciwników. Nie oczekujcie od niej empatii. Ona reaguje tylko na bbisowskie, cnnenowskie, wyreżyserowane hollywoodzkie filmiki z dziewczynkami wydalanymi przez ,,demokratów”, aby chronić wątrobożerców. Wątrobożercom należą się sądy za ich zbrodnie wojenne i zwyrodnialstwo. Należą się im plutony egzekucyjne ! 

Ewakuowano ponad 100 tys. mieszkańców w Aleppo i żaden Czerwony Krzyż ani inne międzynarodowe organizacje nie dały im nawet kromki chleba czy tabletki aspiryny. 

W Syrii pozostali najwięksi zbrodniarze i rzeźnicy. Dlatego zaczął się skowyt zachodnich degeneratów i ich organizacji broniących oprychów.

komentarz (po korekcie) z interii - nick "mgła"

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Akamai

Jak mawiał mistrz propagandy:

Jak mawiał mistrz propagandy:

"Kłam­stwo pow­tarza­ne ty­siąc ra­zy sta­je się prawdą"

Joseph Goebbels

W Polsce dominują media niemieckie. Można więc było się tego spodziewać. 

Chociaż te pisowskie, niby narodowe, dzielnie w tym przypadku z nimi współpracują.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Akamai

Świetny materiał.

Świetny materiał.

Też uważam, że każdy powinien go obejrzeć. Tusk i Waszczykowski przede wszystkim.

Krótko, dosadnie i na temat.

Tak powinno się obnażać kłamstwa mainstreamowych mediów.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Strony

Skomentuj