Potężny wybuch w chińskiej fabryce zginęło ponad 60 osób

Kategorie: 

Źródło: Internet

Silna eksplozja wstrząsnęła chińską prowincją Jiangsu. W czwartek, wybuch w jednej z fabryk chemicznych wyrządził ogromne zniszczenia. Dotychczas potwierdzono śmierć 64 osób, a 640 kolejnych zostało rannych.

 

Lokalne media donoszą, że wybuch był tak silny, że po fabryce Jiangsu Tianjiayi Chemical pozostał tylko krater. Wszystkie sąsiednie budynki zostały doszczętnie zniszczone, a spory obszar został zanieczyszczony chemikaliami. Ponad 3 tysiące osób – pracowników innych zakładów oraz mieszkańców – natychmiast ewakuowano. Co więcej, Narodowe Centrum Sejsmologii odnotowało trzęsienie ziemi o magnitudzie 2,2.

Nie wiadomo, co było przyczyną tej tragedii, ale policja już zatrzymała kierownictwo zniszczonej fabryki chemicznej. Pobliskie szkoły i przedszkola zostały zamknięte, a władze zaczęły monitorować jakość powietrza i wody.

 

Ekipy ratunkowe wciąż przeszukują obszar, dlatego liczba ofiar śmiertelnych może jeszcze wzrosnąć. W wyniku eksplozji powstała fala uderzeniowa, która powaliła setki ludzi. 32 osoby znajdują się w stanie krytycznym, a 58 kolejnych zostało poważnie rannych. Większość ofiar poniosła obrażenia, które nie zagrażają ich życiu.

Służby z pewnością będą próbowały ustalić, co było przyczyną wybuchu. Warto jednak przypomnieć, że w Chinach dosyć często dochodzi do tego typu zdarzeń. Podobna eksplozja miała miejsce ostatnio w listopadzie 2018 roku i również była związana z chemikaliami. W drugiej połowie 2015 roku doszło do całej serii wybuchów i zaczęto nawet podejrzewać, że była ona spowodowana działalnością zagranicznych służb.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Znowu "amerykański" WOLFRAM (

Znowu "amerykański" WOLFRAM (*) spadł z nieba

bo Chińczycy nie chcą uleć ich MAFIJNYM ŻADANIOM umożenia amerykańskiego długu ?

 

tak jak podobne w postaci 447 Akt ten NEO-HITLEROWSKI REŻIM wystowsował w stosunku do Polski ?

 

 

PS.

"Voice of Kacap" czyli post-nazistowskie RFN też wokoło Chińczyków maca swoimi Adolfimi Szponami próbując ich nakłonić do SAMOZAORANIA ROZBROJENIEM.... (przystąpieniem do traktatu INF)

 

(*) - czyli ORBITALNA BROŃ w jakiej wolframowe pręty rozpędzone do pierwszej predkości kosmicznej udają "meteoryty" z taka samą skalą zniszczeń

 

 

Skomentuj