Potężny piorun uderzył w podwórko w Sebring na Florydzie

Kategorie: 

Źródło: kadr z youtube.com

To, co się wydarzyło na Florydzie, przypomina materiał z filmu science fiction z tą tylko różnicą, że miało miejsce. W jednym niesamowitym momencie mężczyzna z Florydy przeżył niesamowite wydarzenie, gdy ogromna błyskawica uderzyła w ziemię obok domu jego sąsiada.

 

Rod Murphy z Sebring był świadomy prognozy opadów i postanowił wyłączyć zraszacze, aby nie przelać swoich roślin. Ale czas jaki wybrał okazał się fatalny, ponieważ był świadkiem oszałamiającego błysku, gdy piorun uderzył w podwórko sąsiada i płonąca ziemia wybuchła.

 

Zszokowany Rod położył prawą rękę na piersi i wrzasnął ze strachu, wbiegając do domu, być może nie do końca rozumiejąc, co się właśnie stało. Nie wiadomo, ile szkód wyrządził piorun ani czy ktoś został ranny.

 

Według National Weather Service Floryda jest uważana za stolicę piorunów Stanów Zjednoczonych. Ze względu na swoje wyjątkowe położenie, ciepłe wodne otoczenie i dużą powierzchnię, mieszkańcy tego nie zawsze słonecznego stanu są narażeni na burze i uderzenia piorunów. Stan doświadcza około 3500 wyładowań atmosferycznych od chmur do ziemi dziennie, a w 2019 roku od uderzeń piorunów zginęło tam w sumie 20 osób.

 

Chociaż mieszkańcy tego stanu są przyzwyczajeni do uderzeń piorunów, wszyscy zgodnie przyznają, że nie widzieli jeszcze uderzenia pioruna o takiej sile.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika KittySlayer

Śmieciowe pejsate media nie

Śmieciowe pejsate media nie wykorzystały okazji, bo można by było z tego zrobić news jak to np. Putin atakuje USA  za pomocą jakiejś tajnej broni - gdyby ten asfalt został trafiiny, to być może i coś takiego by zrobiono a tak to mamy nic nie znaczący "gniotnews" o niczym.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika Prorocznia

To niesamowite....piorun?

To niesamowite....piorun? uderza w ziemię? pan się przestraszył? och-ach...trzeba o tym zrobić reportaż, bo o czym można zrobić reportaż w tv? O umierajcych, wyszczepionych po kokard,ę Amerykanach?

Strach wyjść na ulice w biały dzień- piorun może strzelić... albo snajper...

Lepiej wychodzić w nocy. Wtedy nie wiadomo kto strzeli.

Portret użytkownika Cygi

W jednym niesamowitym

W jednym niesamowitym momencie mężczyzna z Florydy przeżył niesamowite wydarzenie (...)

@admin, wiesz co to jest "powtórzenie"?

Wyrazy współczucia dla twoich nauczycieli języka polskiego.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj