Potężny huragan zniszczył część sił powietrznych Czadu

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Większość sił powietrznych Czadu, została zniszczona podczas potężnego huraganu jaki dotknął to afrykańskie państwo. Był to najsilniejszy huragan zanotowany w tej części świata i zdołał uszkodzić większość samolotów i śmigłowców sił powietrznych Czadu.

 

Uszkodzone samoloty stacjonują na lotnisku w stolicy Czadu, N'Djamenie. Burza uderzyła w miasto w sobotę, 1 lipca bieżącego roku. Według lokalnych mediów, wiele maszyn zostało tak bardzo uszkodzonych, że nie można ich już naprawić.  

Wśród uszkodzonych samolotów znajduje się latająca cysterna C-135FR i dwa samoloty transportowe CASA CN-235. Dokładna liczba uszkodzonych samolotów nie jest jeszcze znana. Poważnie uszkodzony jest sam port lotniczy wraz z częścią budynków oraz hangarów dla samolotów. 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj