Potężny cyklon Luban zdewastował południową część Jemenu i Omanu

Kategorie: 

Źródło: Twitter/JemeniFatima, (EOSDIS)/NOAA, YouTube/SHA-SHOF شاشوف

Tropikalna burza Luban uderzyła w Jemen w pobliżu granicy z Omanem, niosąc za sobą ogromne opady deszczu i powodzie. Cyklon uszkodził ogromną część infrastruktury regionu. Co najmniej jedna osoba nie żyje, a 33 zostały ranne w wyniku działania żywiołu. Tropikalny cyklon Luban powstał w zeszłym tygodniu na Morzu Arabskim w pobliżu Omanu.

Cyklon spowodował rozległe uszkodzenia domów, dróg, mostów i linii energetycznych w okręgach nadmorskich w prowincji Al Mahra. Gubernator Mahra Rajeh Bakrit powiedział w poniedziałek, że „sytuacja w prowincji jest katastrofalna i wykracza poza możliwości władz lokalnych”.

Gubernator poprosił wcześniej o pomoc w ewakuacji około 50 rodzin, które utknęły pośród powodzi i ulewnych deszczy. Szkoły w południowym Omanie zostały zamknięte już w zeszłym tygodniu z powodu narastającej siły cyklonu.

 

Prowincja Mahra na dalekim wschodzie Jemenu i sąsiedni region Dhofar w Omanie są jedynymi częściami Półwyspu Arabskiego, które mają monsunowy klimat.  W maju cyklon Mekunu uderzył w południowy Oman i jemeńską wyspę Sokotra, zabijając co najmniej 11 osób.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj