Potężne zbrojenia Rosji mogą być zapowiedzią przyszłych konfliktów

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Media w Polsce ciągle starają się dyskretnie nie zauważać problemu, jaki mogą w przyszłości wywołać potężne zbrojenia, jakie właśnie zapowiedziano w Rosji. Zdaniem premiera Rosji, Dmitrija Miedwiediewa, skala modernizacji armii może być porównywana tylko z tą, jaka wystąpiła w trakcie II wojny światowej.

 

Do 2020 roku zaplanowano w Rosji wiele ważnych programów modernizacji sił zbrojnych. Miedwiediew stwierdził, że to bardzo dobrze, że budżet rosyjski jest w stanie rozwiązać nawarstwiające się problemy z wyposażeniem armii w nowoczesna broń. Według niego wdrożenie programów zbrojeniowych jest konieczne dla podniesienia zdolności obronności państwa.

 

Na początku marca prezydent Władimir Putin na same zakupy dla lotnictwa obiecał 5 trylionów rubli, co stanowi 25% całkowitych wydatków zbrojeniowych. Z pieniędzy tych miałby zostać sfinansowany zakup prawie dwóch tysięcy samolotów i helikopterów, które do 2020 roku mają zwiększyć procent samolotów bojowych nowej generacji do 70% stanu. Obecnie jedynie 20% wszystkich maszyn latających należących do Rosji można nazwać nowoczesnymi.

Stara chińska zasada mówi, że jeśli chcesz pokoju to szykuj się na wojnę. Oby Rosjanie na te zbrojenia patrzyli właśnie z tej perspektywy. Podobnie do modernizacji armii podchodzono w II RP. Unowocześnienie polskiej armii miało się wtedy zakończyć około roku 50 tego. Jak się to skończyło wszyscy wiemy.

 

Plany Rosji może pokrzyżować szereg czynników. Ich budżet opiera się o sprzedaż węglowodorów, zwłaszcza gazu i ropy naftowej. To horrendalne ceny gazu, jakie Rosjanie narzucili w Europie mają kluczowe znaczenie w planach zbrojeniowych Rosji. To oczywiste, że w takich okolicznościach Rosja nie może sobie pozwolić na utratę kontroli nad europejskim rynkiem gazu, co groziłoby w momencie dopływu taniego gazu łupkowego. Dodatkowo kluczowa jest Syria, bo kraj ten sprzeciwia się budowie rurociągu do Europy, który musiałby biec przez terytorium tego kraju.

 

O gaz łupkowy Putin nie musi się już obawiać, bo oczywiste jest, że żadnej eksploatacji nie będzie. Na szczęście osiągnięto to bez rozlewu krwi, po prostu zastraszając nasz rzekomy rząd. Syria ocieka krwią i jeszcze długo może tak pozostać. Przy okazji tak jak wojna domowa w Hiszpanii pomogła na skok technologiczny armii niemieckiej tak wojna w Syrii może pomóc Rosjanom w realizacji ambitnego planu zbrojeniowego, który wykonany zgodnie z harmonogramem może znacznie zmienić układ się w naszej części świata.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Marvin Heemeyer

"O gaz łupkowy Putin nie musi

"O gaz łupkowy Putin nie musi się już obawiać, bo oczywiste jest, że żadnej eksploatacji nie będzie. Na szczęście osiągnięto to bez rozlewu krwi, po prostu zastraszając nasz rzekomy rząd."
 
Pozwolę sobie się nie zgodzić z opinią autora tekstu... 96 ofiar Smoleńska plus dziwnie ścielący się trup po tej tragedii to chyba cena krwi jednak...

Portret użytkownika Pako <><

Polecam mocny film Edvinsa

Polecam mocny film Edvinsa Snore’a opowiada o sowieckim aparacie terroru oraz współpracy między Związkiem Radzieckim i Trzecią Rzeszą przed rokiem 1941.  zbrodniach sowieckiego komunizmu począwszy od Wielkiego Głodu na Ukrainie (1932/1933), poprzez zbrodnię katyńską (1940), współpracę GESTAPO, SS i NKWD(KGB), po masowe deportacje w głąb ZSRR po zakończeniu II Wojny Światowej i medyczne eksperymenty na więźniach GUŁAGu.
Tam nadal panują spatkobiercy tego systemu.
http://klubmaksymilian.pl/?page_id=824
Pozdrawiam
Paweł S.

Portret użytkownika ZIWK

Polityczna zapowiedź Nowej

Polityczna zapowiedź Nowej Wielkiej Nowoczesnej Armii Radzieckiej - to tylko polityka i trzymanie półkowników za twarz.
Prawda jest inna :
Obecna Rosja nie ma już żadnych technologii wojskiwych opracowanych po '89 roku, a nawet sporo wcześniejszych utraciła.
Rosja nie liczy się poza atomówkami.
 
Lotnictwo - nic nowego poza wyciągniętym z magazynów PA-PAK. Inni (USA, Chiny - opracowują koleje generacje technologii stealtch). Elektronika epoki zębatkowo-łańcuchowej chyba nie nadążą
Dostawy dla kontrahentów zagranicznych skończyły się skandalami (np. MiG-29 dla Algerii - zwrócone! - bo poskładane z używanych części)
Indie (następny potencjalny klient) też nie chcą dalej finasować bliżej nieokreślonych przyszłych programów lotniczych.
 
Marynarka wojenna - wyeksploatowana w 90% - nic nowego nawet nie budują  nawodnego, a kupują wyeksploatowane francuskie Mistrale. Lotniskowcowi Groszkow zawsze towarzyszy holownk oceaniczny - i ma zajęcie. Pozostają podwodne Borieje - może będą kiedyś... wszytkie 3 na chodzie...
 
Siły lądowe - czołgi T72 - to już prawie historia, reszta programów nie istnieje - o nowoczesnej elektronice mogą zapomnieć.
Pozostaje Kałasznikow i Uraaa - z armii można by wykroić jakieś sensowne 100-200 tysięcy. Reszta tylko pije :/  - a ta liczba na tą długość granic i terytorium to nic.
 
Więc wygląda na to, że tow. agent Putin mówi...

Portret użytkownika Ja

Chiny sie dozbrajaja nie

Chiny sie dozbrajaja nie atakują, Rosja się przezbraja i dozbraja tez nie atakują, polacy są w krzokach z uzbrojeniem i nikt nas nie atakuje, tylko takie USA dozbraja sie i atakuje tych co mają surowce i nie chca się wpakować w lichwę jaką proponują w zamian za nie "Ekwador dał się złapać na ten przekręt" :/ a o kraju na bliskim wschodzie miłujacym "po swojemu" swojego sąsiada Palestynę "jak również każdy inny, nie tylko w bliższym i dalszym sąsiedztwie" w którym przybito do drzewa a następnie zamordowano wędrowca z kraju naszych Przodków "tak tak, kto dociekliwy doszuka się o co chodzi :]" nie wspominając...

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Dr Piotr

Sytuacja polityczna jest

Sytuacja polityczna jest dośćskomplikowana dla nas. Z jednej strony należy się obawiać Rosji jako potencjalnego wroga, z drugiej strony aki wróg u naszych bram to zagrożenie dla żydostwa wpychającego się na siłę do Polski.
Z najnowszych ciekawostek, czy wiecie, że 15 maja jest przerwa w sesji maturalnej w całej Polsce ze względu na żydowskie święto żniw? Jakoś o inne religie tak nie dbamy i nie szanujemy, a tym to jest argumentowane w tym przypadku.
Druga ciekawostka, czy wiecie, że w mistrzostwach Europy w piłce nożnej EURO 2012 brały o dziwo 3 kraje z Azji? Tak tak, to IZRAEL, Azerbejdżan i Kazachstan, ciekawe no nie? Powinni to nazwać EUR-AZJO 2012 :/
Podczas naszego święta narodowego żydki symbolicznie zjadły nasz symbol narodowy wykonany jako tort, to też ma jednoznaczną wymowę.
Jak tak dalej pójdzie, to wrócimy do sytuacji, gdy żydzi mówili "ulice Wasze, kamienice nasze" i wyrzucą nas Polaków na bruk bez jednego wystrzału i jakiejkolwiek przemocy.
To są fakty Panowie!

Portret użytkownika Zenek

Urzędnicy już się tego

Urzędnicy już się tego satanistycznego bełkotu zwanego jidish uczą wię niedługo pewnie kolejna fala biblijnej szarańczy najedzie Polske znadując wśród semifilów oddanych i wiernych niewolników.
 
Ale powtarzaj I-Diotom ze podcinaja gałąź na jakiej siedzą plotąc sobie sznur na własne szyje. Już teraz "rządowa propaganda" każe oficjalnie Polakom wypierdalać z własnego kraju bo są tu mu zbędni. Później jak w Palestynie zaczną policyjnie wyrzucać bo przecież każdy Akt Notarialny jak Donacje Konstantyna można udanie sfałszować. Wystarczy tylko przekupić sędziego badającego jego "wiarygodność". 

Strony

Skomentuj