Potężne wielowirowe tornado zniszczyło wioskę we wschodniej części Rosji

Kategorie: 

Grafika poglądowa - źródło: Pixabay

Mała wioska Pesyanoye we wschodniej Rosji, która leży w obwodzie kurgańskim na południe od miasta Kurgan, została spustoszona przez wielowirowe tornado, które nawiedziło ją 18 czerwca. Cyklonowi towarzyszyły wielkie ulewy, silny wiatr i gradobicie.

 

Powołując się na dostępne informacje, tornado uderzyło około 18:00 lokalnego czasu w zeszłą niedzielę, niszcząc praktycznie całą wieś. Kilka osób zostało rannych, ale nie odnotowano żadnych strat w ludziach. 

W siedmiostopniowej skali Fujity, która ocenia poziom intensywności tornad na podstawie zniszczeń zabudowy i rzadziej roślin szacuje się, że tornado można zaliczyć do kategorii EF3.

Takie zdarzenia są rzadkością w Rosji, jednak ten kraj doświadczał w tym miesiącu kilku dużych i godnych uwagi tornad. Dzień przed tornadem w Pesyanoye doszło do podobnego nieszczęścia w wiosce Mishkino. Aczkolwiek nie jest w tym przypadku jasne, czy tornado dotknęło ziemi.

Jeszcze 30 maja 2017 roku bardzo rzadkie tornado wylądowało w rosyjskim regionie Ałtaju i przeszło przez wioskę Grishkovka. Doszło do zniszczeń dachów, a w wielu gospodarstwach zabrakło prądu. 

1 czerwca tornada zauważono także w okolicach miast Barnauł i Samara. Sławgorod również doświadczył kataklizmu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Sneaky
Portret użytkownika Sneaky

Komentarze

Portret użytkownika Mekong

Rusofobiczna? Przecież to

Rusofobiczna? Przecież to jeden z wielu ośrodków rosyjskiej propagandy, artykuły typowo prorosyjskie, propaganda prawosławia, i Ty piszesz że rusofobiczna? Może nie rozumiesz znaczenia tego słowa Smile sprawdź w słowniku.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Eva11

jakie by nie byly te wioski

jakie by nie byly te wioski sa czescia rosji ...

o tych wlasnie ludzi ten wielki putin powinien dbac najbardziej ....a tych wiosek jest nie malo ...

niestety te arty o rosji na wp mowia duzo prawdy .... i kto wie ,czy to wlasnie Wy nie jestescie naiwini ...

czy rusofobiczna to nie powiem ....wiekszosc artow to nie podzeganie do nienawisci ,a ostrzeganie .....i pokazywanie obrazu rosji tej o jakiej nie wielu wie....

to obraz podupadania i zydowskiej wladzy w rosji ....

taka jest prawda ....,moim zdaniem ,a to zdanie choc rozne od was nie znaczy ,ze jest gorsze !

wielu jest ,,rusofobow,, tutaj ,ale nawet wy nie potraficie ich odroznic !

bo rusofoby to nie ci co nie kochaja rosji !!!!!!

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj