Potężne ulewy wywołały paraliż komunikacyjny w Sydney

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Intensywne opady deszczu zalały Sydney - największe miasto w całej Australii. W środę, w ciągu kilku godzin spadło tam tyle deszczu, ile zazwyczaj spada przez cały listopad. Zalane ulice doprowadziły do licznych wypadków samochodowych. Niebezpieczna pogoda przyczyniła się do śmierci trzech osób.

 

Jak poinformowało Australijskie Biuro Meteorologiczne, w ciągu kilku godzin, na Sydney spadło ponad 100 mm deszczu, a w okolicach miasta nawet 150 mm. Ulewy sparaliżowały komunikację – w ciągu jednego dnia odnotowano 83 wypadki samochodowe i hospitalzowano 20 osób, dlatego policja radzi, aby mieszkańcy najlepiej pozostali w domach.

Intensywnym opadom deszczu towarzyszą porywiste wiatry, wiejące z prędkością do 90 km/h, które poprzewracały drzewa i wyrządziły wiele zniszczeń. Na lotnisku w Sydney odwołano lub przesunięto około 150 lotów. Ekstremalna pogoda poważnie niepokoi władze i mieszkańców. Uważa się, że była to najbardziej ulewna doba od ponad trzech lat.

Tymczasem sąsiadujący od północy stan Queensland zmaga się z bardzo wysokimi temperaturami, a strażacy walczą z pożarami. W mieście Proserpine, temperatura wyniosła dokładnie 44,9 stopnia Celsjusza, bijąc rekord sprzed 60 lat.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Skomentuj