Potężne ulewy i gradobicie zniszczyły uprawy w Indiach

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Niesezonowe ulewy połączone z silnymi wiatrami i gradobiciem spowodowały poważne straty w uprawach rolnych. W indyjskim stanie Telangana zniszczonych zostało około 55 tysięcy hektarów upraw.

 

Co prawda deszcz pozwolił mieszkańcom odpocząć od wysokich temperatur rzędu 40°C, ale ulewy były zbyt silne i utrzymywały się na przestrzeni ostatnich kilku dni. Deszcze w połączeniu z intensywnymi opadami gradu spowodowały poważne straty wśród upraw. Według obecnych szacunków, rolnicy w stanie Telangana stracili 45 tysięcy hektarów upraw ryżu oraz 5 tysięcy hektarów kukurydzy, które były niemal gotowe do zbioru. Opady zniszczyły także kilka tysięcy hektarów innych warzyw i owoców.

 

Meteorolodzy zapowiadają na najbliższe dni kolejne opady deszczu i gradu, które mogą wyrządzić kolejne szkody. Dopiero gdy ustaną trudne warunki pogodowe będzie można obliczyć straty. Jeśli obfite opady deszczu wkrótce ustaną, rolnicy będą mogli odzyskać część zalanych upraw. Władze zapowiedziały już, że będą wypłacać odszkodowania za poniesione straty.

 

Podobna sytuacja miała miejsce w lutym, gdy silne gradobicie spowodowało zniszczenia na jeszcze większą skalę. W przeciągu kilku dni z powodu gradu w centralnej i południowej części Indii stracono ponad 125 tysięcy hektarów upraw, zginęło również kilka osób.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj