Potężne trzęsienie ziemi w okolicy Japonii. Wystosowano ostrzeżenie przeciw tsunami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W nocy około 23:00 polskiego czasu, w pobliżu uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima Daiichi doszło do najsilniejszego trzęsienia ziemi od 11 marca 2011 roku. Wstrząsy osiągnęły siłę 7,3 stopni w skali Richtera i były odczuwalne nawet w Tokio gdzie spowodowały kołysanie się wysokich budynków. W prefekturach znajdujących się najbliżej epicentrum doszło do licznych uszkodzeń miejscowej infrastruktury i pożarów.

 

Trzęsienie ziemi uderzyło w prefektury w północno-wschodniej Japonii w tym Miyagi i Fukushima. Pierwotnie magnitudę wstrząsu ustalono na 7,1, później jednak ten pomiar skorygowano w górę do 7,3 stopni. Epicentrum znajdowało się kilkadziesiąt kilometrów od wybrzeża Japonii, a wstrząs zlokalizowano na głębokości 36 km.

 

Ze wstępnych informacji wynika, że rannych zostało ponad 50 osób. Na skutek zdarzenia około 900 tys. gospodarstw domowych w okolicach Tokio jest pozbawionych prądu. Oczekiwane są kolejne silne wstrząsy wtórne. Premier Japonii Yoshihide Suga zwołał w trybie pilnym posiedzenie rządu. Pojawiły się też informacje, że nie ma niepokojących sygnałów ani anomalii w pracy elektrowni. 

Prawie dokładnie dziesięć lat temu w Japonii doszło do gigantycznego trzęsienia ziemi o sile ppnad 9 stopni, które spowodowało znaczne straty w tym kraju. W wyniku wstrząsów, a także tsunami, które im towarzyszyło, doszło do katastrofy w elektrowni jądrowej Fukushima. Była to najpoważniejsza katastrofa nuklearna od czasu awarii w elektrowni jądrowej w Czarnobylu w 1986 roku. Trzęsienie w marcu 2011 roku spowodowało w sumie śmierć 18 430 osób, ale odnaleziono ciała tylko 15 897 z nich.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Max 1983

Kurde to faktycznie jasnowidz

Kurde to faktycznie jasnowidz!!No przewidzieć trzęsienie ziemi w Japonii to prawie tak trudne jak przewidzieć ostrą zimę na Grenlandii::)Szkoda że nie przewidział jeszcze niczego ważnego, tylko same pierdoły bez konkretnych dat które przewidzieć może każdy kto wnikliwie analizuje co się dzieje na świecie.A jak rzuci 50 takich wydarzeń i sprawdzą mu się 2-3 to już w ogóle sukces, bo pozostałych 47 można pomijać milczeniem ,a o tych 2 strzałach nawijać kolejne 10 lat.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Alien1974

.............................

............................ Medium, to nie ma znaczenia czy trzęsienie Ziemi w Japonii zostało wywołane sztucznie czy naturalnie. To samo tyczy się covid19 i kleszczy. W moim kwadracie zrzucano kleszcze, flary zakłóceniowe i puszczano czupakambry. I co mam teraz zrobi? Wiem kto to robił, ale co z tego. Z nimi się nie wygra. Co do uwagi Bacy, to METADANE filmu na yt chyba powinny zamknąć sprawę mojego braku wpisu o przepowiedni Jackowskiego przed wystąpieniem zdarzenia. Oczywiście napisanie o tym przed faktem dałoby jakiś efekt zaskoczenia i podniety, ale raczej nie u Bacy, który uchodzi za wzorcowego twardziela :)

Portret użytkownika Medium

Alien1974, ano przeczuwałam,

Alien1974, ano przeczuwałam, że masz do powiedzenia więcej. Można by rzec, wreszcie przemówiłeś ludzkim, a nie rybim głosem.

Co możesz zrobić wiedząc lub tym bardziej będąc świadkiem? Oczywiście, że możesz mówić, nie tylko możesz, lecz moim zdaniem powinieneś, Rosjanin by powiedział, że to Twój obowiązek, wobec narodu naturalnie. Milczenie jest zgodą, czy więc wyrażasz zgodę na to, że się nie wygra?

Co do Jackowskiego, choć go śledzę, to mam za słabą pamięć do jego przepowiedni, ba, nawet nie pamiętam tych swoich, choć nieliczni znajomi czasem potwierdzają moje wcześniejsze szacunki.

Kiedy Krzysztof Jackowski mówił o trzęsieniu ziemi, jaka to była data?

Co do bacy, dajcie sobie nawzajem żyć. Bacę jawnie drażni ton jakichkolwiek przepowiedni, ale to nie baca przecież jest wrogiem!

Portret użytkownika KeikumKeikum

Uwaga, przewiduję że będzie

Uwaga, przewiduję że będzie kiedyś trzęsienie ziemi w Japoni, Nowej zelandii i Indonezji.

Zobaczycie, że się sprawdzi.

Noż kuźwa, to tak jakby być wielkim jasnowidzem mówiąc, że będzie padać w Irlandii albo że PiS coś głupiego odwali.

Skomentuj