Potężne trzęsienie ziemi w Ekwadorze spowodowało rozległe zniszczenia i zabiło ponad 230 osób

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Aktywność sejsmiczna Ziemi rośnie. W nocy z 16 na 17 kwietnia odnotowano silny wstrząs o sile 7,8 stopnia w skali Richtera w Ekwadorze. W sześciu prowincjach wprowadzono stan wyjątkowy.

 

 

Trzęsienie ziemi w Ekwadorze spowodowało liczne zniszczenia. Jego epicentrum znajdowało się 27 kilometrów na południowy wschód od miasta Muisne, w północno-zachodniej części tego kraju. Docierają informacje o ofiarach śmiertelnych. Według najnowszych szacunków zginęło 235 osób a ponad 1500 zostało rannych, jednak liczby te mają jeszcze wzrosnąć.

 

Największe straty odnotowano w najludniejszym mieście Guayaquil. Brakuje tam wody i prądu a komunikacja jest tam znacznie utrudniona. Władze Ekwadoru wysłały w dotknięte kataklizmem obszary 10 tysięcy żołnierzy oraz 4,6 tysiąca funkcjonariuszy policji.

 

Kataklizm spowodował zagrożenie tsunami nie tylko w Ekwadorze, ale także w krajach ościennych. Stan wyjątkowy wprowadzono w prowincji Guayas, Manabi, Santo Domingo, Los Rios, Esmeraldas i Galapagos.

 

Jest to najsilniejsze trzęsienie ziemi w Ekwadorze od 1987 roku. Wstrząs o sile 7,2 stopnia w skali Richtera spowodował wtedy śmierć tysiąca osób. Papież Franciszek wezwał w niedzielę ludzi do modlitwy za poszkodowanych przez trzęsienia ziemi zarówno w Ekwadorze, jak i w Japonii.

 

 

Źródło: http://edition.cnn.com/2016/04/17/americas/ecuador-deadly-earthquake/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika jaa

cytat z ekologia.pl "Silne

cytat z ekologia.pl
"Silne trzęsienia ziemi nawiedzały Lizbonę, stolicę Portugalii, już dawniej. Było tak np. 26 stycznia 1531 roku, kiedy to zginęły tysiące mieszkańców miasta. Wstrząsy dały się odczuć także w roku 1551, ale prawdziwy dramat miał się rozegrać dopiero dwieście lat póżniej.

W dniu Wszystkich Świętych, 1 listopada 1755 roku, o godzinie 9:40 rano ziemia zatrzęsła się ponownie. Ustalono później, że epicentrum tektonicznego wstrząsu znajdowało się prawdopodobnie na dnie Oceanu Atlantyckiego, od 150 do 500 km na południowy zachód od Lizbony. Jego siła miała wynosić 9 stopni w skali Richtera, a czas trwania - w zależności od miejsca - od 6 minut do 2 godzin i 30 minut. Trzęsieniu ziemi towarzyszyła dochodząca prawdopodobnie do 20 metrów wysokości fala morska, która zniszczyła znaczną część południowego wybrzeża Portugalii. Według relacji świadków, wody w rejonie portu najpierw cofnęły się, odsłaniając dno, a następnie nadeszła ogromna fala szybko zalewając port i centrum miasta. Ze swojego koryta wystąpiła również rzeka Tag (ponad 2 km szerokości). Pojawiły się także szczeliny w ziemi mające nawet do 5 metrów szerokości.

Lizbona zamieszkiwana była wówczas przez ok. 275 tys. ludzi. Oblicza się, że w wyniku samego wstrząsu, powodzi i szalejących pożarów zginęło od 60 do 90 tys. mieszkańców miasta (niektóre źródła podają liczbę 50 lub 20 tys. ofiar). Ludzie ginęli podczas licznych porannych uroczystości kościelnych, w domach, szpitalach i na ulicy."
 
do tego dochodzi wiele, a nawet bardzo wiele trzęsień choćby w ubiegłym wieku. A już o tych innych przed XX wiekiem to prawie nikt nie pamięta.
 
To dla tych, którzy tak chętnie wypisują te różne komentarze o objawieniach, zapowiedziach, wypełnieniach itp. historiach. Sądzicie, że to, że coś takiego napiszecie da Wam glejt do bycia uznanym za wartych ocalenia?

 

Portret użytkownika SONIA

OSTRZEŻENIE przed „orędziami”

OSTRZEŻENIE przed „orędziami” Marii z Irlandii (ks. A.S.)

OSTRZEGAM!
Jezus jest Panem!
Gratuluję Wiośnie Kościoła prawdziwego mistrzostwa w odkrywaniu i obnażaniu satanistycznego podłoża herezji, oszustw i kłamstw, zawartych w pismach Mery od niemiłosierdzia z Irlandii. Jednocześnie ostrzegam jej wielbicieli, propagatorów oraz naiwnych czytelników, że jeśli – pomimo ostrzeżeń z naszej strony – nie zaprzestaną kontaktów z tą duchową trucizną, będą mieli wkrótce do czynienia z Panem naszym Jezusem Chrystusem, który jest PRAWDĄ, a przy tym SĘDZIĄ ŻYWYCH I UMARŁYCH. Gdy ktoś spożywa truciznę nieświadomie, zatruwa się, ale moralnie za to nie odpowiada (nie ma grzechu). Kto jednak świadomie ją zażywa, popełnia samobójstwo, a kto truje innych – zabójstwo. „Straszną rzeczą jest wpaść w ręce Boga Żywego!” (Hbr 10,31) – konsekwencje tego sięgną w wieczność.
ks. Adam Skwarczyński

 

Portret użytkownika alvaro31185

juz ci podaje  cytat:   z

juz ci podaje  cytat:   z dzilu poczatek bolesci 24-4-8   oto to zdanie ;
Nato Jezus odpowiada ,strzezcie sie zeby kto was nie zwiódl ,Wielu przyjdzie podmium imieniem i benda mowic: Ja jestem Mesiaszem . Iwielu wbład wprowadza. Bedziecie slyszec o wojnach i pogloskach wojennych.Nie trowzcie sie tym . To musi sie stac .Ale to jeszcze nie koniec. Powstawie boeim narod przeciw narodowi i krulestwo przeciw
królestwu . Bedzie głod i zaraza i miescami trzesienia ziemi.LecZ dopiero to jeszcze poczatek boleśći .
 
Moim zdaniem - zatem żę byly trzy trzesienia ziemi pod rzad dwa na wyspie Kiusiu i jedne w Ekwadorze .zarazem mordy na chszescijanach przez islamistow glod w Afryce roznego rodzaju pandemie i o Wojnach ci sie slyszy . Zatem Ewangelia wd Mateusza 24-4-8-9 i dalej  AZ DO 12wesrstu jak najbardzie sie wypelnilo .

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Portret użytkownika SONIA

 Gdy Jezus szedł po wyjściu

 Gdy Jezus szedł po wyjściu ze świątyni, podeszli do Niego uczniowie, aby Mu pokazać budowle świątyni. 2 Lecz On rzekł do nich: "Widzicie to wszystko? Zaprawdę, powiadam wam, nie zostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony". 3 A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: "Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?"
Początek boleści
4 Na to Jezus im odpowiedział: "Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. 5 Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą. 6 Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! 7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. 8 Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści.
Prześladowanie uczniów
9 Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. 10 Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. 11 Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; 12 a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. 13 Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. 14 A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.
Znaki zapowiadające zburzenie Jerozolimy
15 Gdy więc ujrzycie "ohydę spustoszenia", o której mówi prorok Daniel, zalegającą miejsce święte - kto czyta, niech rozumie - 16 wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry! 17 Kto będzie na dachu, niech nie schodzi, by zabrać rzeczy z domu. 18 A kto będzie na polu, niech nie wraca, żeby wziąć swój płaszcz. 19 Biada zaś brzemiennym i karmiącym w owe dni! 20 A módlcie się, żeby ucieczka wasza nie wypadła w zimie albo w szabat. 21 Będzie bowiem wówczas wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i nigdy nie będzie. 22 Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz z powodu wybranych ów czas zostanie skrócony.
Przyjście Chrystusa
23 Wtedy jeśliby wam kto powiedział: "Oto tu jest Mesjasz" albo: "Tam", nie wierzcie! 24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. 25 Oto wam przepowiedziałem. 26 Jeśli więc wam powiedzą: "Oto jest na pustyni", nie chodźcie tam!; "Oto wewnątrz domu", nie wierzcie! 27 Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 28 Gdzie jest padlina, tam się i sępy zgromadzą. 
29 Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte. 30 Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich z wielką mocą i chwałą. 31 Pośle On swoich aniołów z trąbą o głosie potężnym, i zgromadzą Jego wybranych z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż do drugiego.
Przykład z drzewa figowego
32 A od figowego drzewa uczcie się przez podobieństwo! Gdy jego gałązka staje się soczysta i liście wypuszcza, poznajecie, że zbliża się lato. 33 Tak samo i wy, kiedy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach. 34 Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. 35 Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą.
Nieznany czas przyjścia
36 Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec. 37 A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 38 Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, 39 i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 40 Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. 41 Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona.
Potrzeba czujności
42 Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. 43 A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. 44 Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.
Przypowieść o słudze wiernym i niewiernym
45 Któż jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad swoją służbą, żeby na czas rozdał jej żywność? 46 Szczęśliwy ów sługa, którego pan, gdy wróci, zastanie przy tej czynności. 47 Zaprawdę, powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. 48 Lecz jeśli taki zły sługa powie sobie w duszy: "Mój pan się ociąga", 49 i zacznie bić swoje współsługi, i będzie jadł i pił z pijakami, 50 to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna. 51 Każe go ćwiartować i z obłudnikami wyznaczy mu miejsce. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
 
 

Strony

Skomentuj