Potężne trzęsienie ziemi o sile 7,5 stopni na Papui Nowej Gwinei

Kategorie: 

Źródło: geofon.gfz-potsdam.de

Pacyficzny Pierścień Ognia znowu dał o sobie znać. Tym razem do bardzo silnego trzęsienia ziemi doszło w okolicy Papui Nowej Gwinei. Zjawisko wystąpiło dzisiaj o 17:44 czasu uniwersalnego i osiągnęło magnitudę 7,5 stopni w skali Richtera.

 

Głębokość wstrząsu jest szacowana na 30 km pod ziemią, a ze względu na to, że wystąpiło pod wyspą, spodziewany jest spory wpływ na ludność zamieszkującą Papuę Nową Gwineę.

Źródło: USGS

Zdaniem USGS w promieniu 100 km od epicentrum trzęsienia mieszka około 670 tys. osób, a w promieniu 10 km około 12 tys. Właśnie oni odczuwali największe nasilenie wstrząsów. Aż 350 tys. czuło je jako bardzo silne, 660 tys. jako silne, a 1,423 mln. jako średnie.

Brak jeszcze zweryfikowanych doniesień na temat ewentualnych ofiar, poszkodowanych lub uszkodzeń infrastruktury, ale prawie na pewno jakieś będą. Niektórzy spodziewają się nawet setek ofiar. Na szczęście nie grozi w tej sytuacji żadne tsunami, ponieważ epicentrum znajdowało się na lądzie, jednak grożą wstrząsy wtórne, które mogą powodować dodatkowe szkody. Najsilniejszy z zarejestrowanych do tej pory miał siłę 5,5 stopni w skali Richtera.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika maniek II

https://www.petycjeonline.com

https://www.petycjeonline.com/browse.php?category=all&order_by=num_signatures&sort_order=desc&start=0

...a tu inne petycje...podpisujcie!!...no na co czekacie!!..

zamiast petycji propagujcie ten film...

cyt... ZAKŁAMANE UROCZYSTOŚCI w JEDWABNEM 10 lipca 2011 r. odbyły się obchody 70. rocznicy mordu na ludności chazarskiej w Jedwabnem. Już od lat zakłamana, fałszowana prawda o tych wydarzeniach ma oczernić Polaków, wybielając Niemców, a  także "rżydów" kolaborujących z bolszewikami, którzy po 17 września 1939 roku napadli na Polskę zyskując wielką przychylność, współpracę części obywateli polskich pochodzenia chazarskiego. Docent Józef Kossecki - Fragment dotyczący wydarzeń w Jedwabnem: http://www.youtube.com/watch?v=Cyzxvj... O obecności biskupa na tych zakłamańczych obchodach... szkoda słów. Autor: Andrzej Wronka "Jak podaje 'Grafolo' właśnie uroczystości w Jedwabnem mają temu służyć - oczerniać i poniżać Polaków na oczach świata, a nóż może się uda wyłudzić następne pieniądze... Zresztą aspekt ekonomiczny nie jest tu jedyny i najważniejszy... Niestety." "W Jedwabnem chazary przepraszają chazarow za niemiecką zbrodnię na polskiej ziemi." W czasie II wojny światowej Jedwabne było najpierw pod okupacją sowiecką w okresie od września 1939 r. do czerwca 1941 r. ze zmasowanymi deportacjami ludności do Kazachstanu i na Syberię, a następnie pod okupacją niemiecką, przy silnym ruchu oporu. Miejscową ludność cechował szczególnie silny patriotyzm. Jedwabne było bardzo prężnym ośrodkiem konspiracji niepodległościowej, a na uroczysku Kobielne działały stałe grupy partyzanckie. ...,

Jedwabne geszefty 10 lipca 2001 r. Zdrajcy Polski : Kwaśniewski i Kaczyński oraz Tusk i Komorowski

 

https://www.youtube.com/watch?v=GcP4tmZTl-E

 

...i jescze to...

https://justice4poland.com/2016/01/25/roznice-miedzy-zydami-syjonistami-a-chazarami/

https://treborok.wordpress.com/prawda-o-szwajcarii-syjonizmie-zydach-i-hitlerze/

Portret użytkownika naucz się pisać

Ktoś, kto pisze te artykuły,

Ktoś, kto pisze te artykuły, piszę je bez ładu i składu. Zdania są okropnie formułowane. Przy samym czytaniu, człowiek dostaję nerwicy i oczopląsu. Dobrze, że chociaż wiadomo gdzie i jak silne było to trzęsienie ziemi. Proszę się nauczyć pisać. ( olać przecinki, bo nie każdy wie gdzie je wstawić, ale proszę przynajmniej pisać z sensem. ) 

Skomentuj