Potężne trzęsienie ziemi na Hawajach może zapowiadać wzrost aktywności wulkanu Kilauea

Kategorie: 

Źródło: GFZ Potsdam

Kataklizmy nie oszczędzają Hawajów. Po erupcji wulkanu Kilauea doszło do potężnego trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,9 stopni. Jego epicentrum znajdowało się na głębokości 5 km i było oddalone o 40 km od miasta Hilo. Wstrząsy były odczuwalne na całej głównej wyspy.

Mieszkańcy Hawajów stanęli w obliczu zagrożenia. Seria zjawisk sejsmicznych rozpoczęła erupcję wulkanu Kilauea, a teraz okazuje się, że rozlewająca się lawa to nie wszystko i wyspiarze będą musieli stawić czoła jeszcze większym trzęsieniom ziemi.

 

Wstrząsy o sile niemal 7 stopni to nie przelewki i to dodatkowo pogarsza sytuacje ludzi, którzy już teraz obawiają się o przyszłość w związku z rozlewającą się lawą z wulkanu Kilauea. To znaczne trzęsienie ziemi, było jednym z całej serii, która wystąpiła w tym obszarze w ciągu 24 godzin.

 

Przy okazji, jak podał amerykański Urząd Geologiczny, USGS, było to najpotężniejsze trzęsienie ziemi na Hawajach od 1975 r.  Jego niewielka głębokość wskazuje na to, ,że można się spodziewać wzmożenia aktywności wulkanicznej w obrębie archipelagu Hawajów.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jestem, który jestem

BESTIA (ameryka) notorycznie

BESTIA (ameryka) notorycznie od kilku dni BOMBARDUJE nas (Ziemię) ładunkami jonizującymi z satelit. Słónce świeci na max a nagle pojawia się przenikliwy zimny wiatr. To oczywiste, że powodem są manipulecje pogodą przez BESTIĘ !!! ale ona już ledwo dycha, już oddycha swoimi wymiocinami, tak samo jak jej PŁATNIK ( SZATAN, plemie żmijowe pełne jadu i nienawiści do ludzi ) Ich koniec się zaczął a teraz będziemy świadkami APOGEUM. Trzeba przez to przejść, bo po tych wydarzeniach nastanie POKÓJ i MIŁOŚĆ panować będzie, bez ameryki i izraela ( jako państwa ) dla niech niestety nie znalazło się miejsce w NOWYM ŚWIECIE, ale sobie na to sami zasłużyli !!!

Portret użytkownika lipka

Na mapie aktywności

Na mapie aktywności sejmicznej i wulkanów to trzęsienie ziemi było o magnitudzie 6 stopni na głebokości 10 kilometrów.

Dziś dwa trzęsienia ziemi w Polsce miały siłę 4 stopni i też były na głębokości 10 kilometrów.

Coś powoduje wzrost aktywności sejsmicznej na całej Ziemi i nie jest to bynajmniej wina kopalni i działalności człowieka. To musi być coś co wywiera ogromny wpływ na całą masę Ziemi, może to  jakaś duża planeta (jeszcze nie odkryta?).

Skomentuj