Potężne trzęsienie ziemi 7.1 stopni w centralnym Meksyku! Setki budynków runęło, może być wiele ofiar...

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W Meksyku doszło do drugiego wielkiego trzęsienia ziemi w ciągu miesiąca. Tym razem ziemia zatrzęsła się w środkowej części kraju, bardzo blisko stolicy, Mexico City. Wielka aglomeracja została dotknięta przez niebezpieczne zjawisko sejsmiczne. Na pierwszych nagraniach widać, że zniszczeniu uległo bardzo wiele budynków. Pod gruzami mogą znajdować się ludzie.

 

Obecnie wiadomo o co najmniej 5 ofiarach śmiertelnych, ale ta liczba prawie na pewno wzrośnie. Akcja ratunkowa dopiero się rozpoczęła i bliżej nieustalona liczba ludzi może pozostawać pod zawalonymi domami. Cały czas jest też ryzyko wstrząsów wtórnych, co może mocno skomplikować akcje ratunkowe.

Zdumiewające jest to, że w 1985 roku w Mexico City ucierpiało od wielkiego trzęsienia ziemi, które wystąpiło ... tak, tak dokładnie 19 września, tylko 32 lata temu. Wtedy był to wstrząs o sile 8,1 stopni w skali Richtera, który spowodował 10 tysięcy ofiar śmiertelnych i pozbawił domów 250 tysięcy mieszkańców meksykańskiego megalopolis Mexico City zamieszkałego przez 25 mln mieszkańców.

Tym razem trzęsienie było nieco słabsze niż wtedy, ale na nagraniach z helikopterów krążących nad meksykańską stolicą widać, że skala zniszczeń jest bardzo duża. Runęło wiele budynków. Nadal trwa szacowanie strat i potrwa to jeszcze przez jakiś czas ze względu na rozmiary tragedii.

Poprzednie i to jeszcze silniejsze trzęsienie ziemi 8.2 w skali Richtera doświadczyło Meksyk 7 września. Wtedy wywołało ono niewielkie tsunami, które rozlało się w basenie Pacyfiku. Tym razem takich atrakcji nie będzie, bo wstrząs miał miejsce 65 km pod powierzchnią gruntu. Jednak nie jest to dobra wiadomość, bo to znaczy, że zniszczenia na lądzie mogą być jeszcze większe. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika alvaro31185

Zadam sobie pytanie i

Zadam sobie pytanie i zobaczcie mape w kierunku Zatoki Kalifornijskiej czy aby nie ruszy zaraz uskok Sanandreas tam gdzie trrzasla sie ziemia  na polnoc wschod jest wulkan PROPOCATEPELT O WYSOKOSCI 5426  m n.p.m  i jest aktywny czyli wrzuca lawe a wkierunku zatoki Kalifornijskiej jest uskok San Anreas czyli ta czesc konynentu sie poprostu zlamie

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Portret użytkownika Jasna

We snie rozmawialam z kims

We snie rozmawialam z kims niewidzialam tej osoby ale slyszalam jego glos,ktory byl glosny i widzialam sceny wydarzen. Mowil, ze daje nam jeszcze 2 tygodnie. I z ta data obudzilam sie w kolko powtarzajac 2 tygodnie. Od kilku lat mam takie sny .Pokazywane mi sa rozne katastroficzne wydarzenia,ktore sie sprawdzaja.Prosze Boga Wszechmocnego o Milosierdzie nad nami .

Portret użytkownika Zenek ;)

To spotka wszelkie miasta

To spotka wszelkie miasta maryjne czyli nierządne. O tym mówi Apokalipsa.... o KARZE za NIERZĄD czyli czczenie KRÓLOWEJ UPIORÓW maryi.... królowej Plemienia Dana (plejadan, szaraków, reptyli etc) pozującej na Matkę Boską jaką NIE JEST i NIGDY NIĄ NIE BYŁA bo UZURPUJĘ sobie te rolę. Meksyk to kraj o BOGATEJ TRADYCJI KARMIENIA ZIEMI KRWIĄ... KARMIENIA maryi KRWIĄ i WYRYWANYMI DLA NIEJ SERCAMI.... Kraj przez to PRZEKLĘTY... co widać po meksykanach i ich religijnym "odchyle"... i upodobaniu w religijnych malunkach co jest tzw DEMONICZNYM NATRĘCTWEM wynikłym z klątwy ziemi na jakiej oni żyją.

Polskie miasta też ten los spotka jak się nie NAWRÓCICIE....

bo wystarczy JEDNO SŁOWO by zdjąć postawioną dziś ochronę, zresztą tą samą jaka czarni watykańscy magowie wraz z katoszomami będą przy pomocy judejskich guseł 7 października PRZEMÓC (BRAMY NIEBIESKIE) sprawiając tym czynem iż będziecie już PO TRZYKROĆ PRZEKLĘCI.... WSZYSCY CI CO SIĘ NIE NAWRÓCILI do tej daty.

Tak więc WOLNY WYBÓR... Wink

Strony

Skomentuj