Potężne tornado w Oklahomie zabiło ponad 100 osób

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niestety stało się to, czego obawiali się wszyscy, duże tornado uderzyło w gęsto zaludnione obszary. Wielkie tornado o podstawie 1,5 kilometra przeszło przez miejscowość Moore na przedmieściach Oklahoma City.

 

Pas zniszczeń, jaki pozostawiła po sobie wichura ma aż 3 kilometry szerokości. Zginęło przynajmniej 91 osób a bilans jeszcze się nie zamknął, bo poszukuje się jeszcze przynajmniej 20 osób. Wszyscy którzy to przeżyli a znaleźli się na lini przejścia żywiołu mogą mówić o wielkim szczęściu. W mediach amerykańskich dominują dramatyczne relacje z miejsca kataklizmu.

Tornado, w którym siła wiatru przekraczała 300 km/h, uderzyło między innymi w dwie szkoły i szpital. To właśnie tam było najwięcej ofiar. Wprowadzono stan klęski żywiołowej a Obama obiecał pomóc dotacjami rządowymi. Władze lokalne apelują o przyjazd większej ilości ratowników, ponieważ wiele osób może jeszcze pozostawac pod gruzami.

Ledwie dzień wcześniej synoptycy doliczyli się 28 tornad, które na szczęście ominęły większe skupiska ludzkie. Mimo to w niedziele śmierć poniosły dwie osoby. Bilans poniedziałkowych tornad jest już dużo bardziej tragiczny a skala zniszczeń szokuje.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika uLtra

adminisrator...sadze ze

adminisrator...sadze ze chcesz zostac meczennikiem....wpis ze jestes LAMUSEM wydrukowales,natomiast moj poprzedni wpis dotyczacy cymbala pod nickiem ksionc ,wywaliles,dlaczego??jak to ty biedny adminku jestes atakowany.....szkoda ze tak malo...popraw ilosc OFIAR...,,NIESTETY ,,zginelo ,,tylko,,ok 24 osob

Portret użytkownika jl

Wczoraj 21 Maja 2013 r.na

Wczoraj 21 Maja 2013 r.na Podkarpaciu w Grębowie przeszło wielkie tornado:zerwało dach z plebani kościoła i zaniosło na pobliski cmentarz .Uszkodziło wiele grobów, nagrobków-przyniosło wielkie straty.Tak działają satelity pogodowe Tatiany Antoniny Breżniewowej-Gierek z Katowic .Czy tak ma być dalej? Czy to się może podobać,kiedy Polska umiera?

Portret użytkownika D.I.

Uderzając w USA , uderzacie w

Uderzając w USA , uderzacie w Polskę!
Wczoraj 21 V 2013 r. na Podkarpaciu wielkie tornado,zerwało dach z plebanii kościoła i zaniosło go na cmentarz( w Grębowie).Zniszczyło wiele grobów i nagrobków na cmentarzu. Czy jest z czego być zadowolonym?
Tak owocują ich denaty,pogrzeby i pochówki nastawione rodzinom w wieżowcach!
 

Portret użytkownika tubylec

A właśnie że potrzeba tu

A właśnie że potrzeba tu złości Matki Natury, choćby do pozamiatania jankeskich tekturowych domków i całej tej technozgrozy którą stworzyli i opletli nią Ziemię, którą wcześniej ukradli Indianom .. a teraz indiański szaman zakręcił palcem w powietrzu i już tornado ciśnie na USA, mwahahahaha i bardzo dobrze, zresztą Amerykanie to lubią .. tyle przecież filmów stworzyli o kataklizmach niszczących Amerykę i kochaną statuę wolności przewracających, rozesłali je na cały świat tak żeby wielu je oglądało i wzmacniało tą wizję, to jest właśnie wywoływanie wilka z lasu .. teraz tylko czekać na materializację tornad o średnicach wychodzących po za skalę, inwazji najprzeróżniejszych obcych - zawsze wrogo nastawionych, upadków mniejszych lub większych kamyczków z kosmosu i wiele wiele więcej atrakcji.

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie sprowadzaj gniewu Matki

Nie sprowadzaj gniewu Matki Natury jedynie do terytorium USA, bo jej złość i zemsta, obejmie cały cywilizowany świat! Najgorszy pasożyt na tej planecie, zwany potocznie "cywilizowanym człowiekiem", będzie regularnie kopany w dupę przez Matkę Naturę w dowód wdzięczności za jego chamstwo wobec środowiska naturalnego! Najwiękze atrakcje, jakie Matka Natura przygotowała dla cywilizowanego człowieka, dopiero przed nami! I pamiętaj: Jeśli czujesz się bezpieczny, to jesteś głupi!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika euklides

Mnie zawsze zadziwia jedno. W

Mnie zawsze zadziwia jedno. W biednej Polsce prawie wszystkie domy mają wielkie piwnice i są zrobione z solidnych materiałów, chociaż tornada zdarzają się tu sporadycznie. W bogatych USA, gdzie jest aleja tornad domy są z kartonu, a ich najsolidniejszym elementem konstrukcyjnym jest wanna.

Strony

Skomentuj