Potężne tornado uderzyło w Portugalię. Odnotowano spore zniszczenia

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

W niedzielę przez miasto Faro w południowej Portugalii przeszło silne tornado. Wichura spowodowała poważne zniszczenia w wielu częściach miasta, ale cudem nikt nie stracił życia.

 

Lokalne media podają, że tornado uderzyło w wejście do miasta i zniszczyło samochody oraz infrastrukturę. Świadkowie mówią o bardzo głośnym hałasie, który wywołał panikę. Mieszkańcy myśleli, że padli ofiarą ataku terrorystycznego.

Trąba powietrzna dotknęła większość portugalskiego regionu Algarve, lecz w mieście Faro i pobliskiej miejscowości Olhão da Restauração odnotowano największe zniszczenia. Tymczasem tamtejszy instytut meteorologii IPMA (Instituto Português do Mar e da Atmosfera) oszacował intensywność tornada w siedmiostopniowej skali na F1.

Ciekawostką jest, że 28 stycznia podobne tornado nawiedziło dokładnie to samo miejsce i spowodowało podobne zniszczenia. Wichura przewróciła łodzie, a następnie dostała się na ląd i zniszczyła samochody oraz lokalne bary w Faro.

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Skomentuj