Potężne tornada nawiedziły Alabamę

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczoraj kilka silnych tornad przetoczyło się przez Alabamę, w tym szczególnie niebezpieczne tornado wystąpiło w pobliżu Selmy, gdzie spowodowało rozległe zniszczenia.

 

Duże i niszczycielskie tornado przetoczyło się przez Selmę w stanie Alabama w czwartkowe popołudnie w wyniku pojawienia się trudnych warunków pogodowych na południu Stanów Zjednoczonych. Selma, położona około 40 kilometrów na zachód od Montgomery, znalazła się na drodze dużego i niezwykle niebezpiecznego tornada około 12:30 czasu lokalnego w czwartek. 

 

Mieszkańców Selmy poproszono o szukanie schronienia i unikanie podróży drogowych. Poinformowano również o zerwaniu linii energetycznych w całym regionie. Hrabstwo Autauga w stanie Alabama ogłosiło stan wyjątkowy krótko przed godziną 13:00 czasu lokalnego z powodu tornada. National Weather Service ostrzegł mieszkańców, że znajdują się w sytuacji zagrażającej życiu i muszą natychmiast schronić się. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze