Potężne pożary na Syberii, już 6 milionów hektarów lasów płonie

Kategorie: 

Mapa pożarów lasów na Syberii

Syberia i cały Daleki Wschód objęte są katastrofalnymi pożarami. Płoną obszary leśne a najbardziej skromne szacunki wskazują na to, że ich powierzchnia przekroczyła już 6 milionów hektarów.

 

Największe pożary są w okolicach Jamału i Chabarowska. Dym unosi się w powietrzu a jego koncentracja w powietrzu czasami przekracza poziomy bezpieczne dla człowieka. Na całej Syberii ludzie wykupują specjalne maski.

 

Dym z Syberii snuje się aż do Alaski i Kanady a mimo to rosyjskie media ledwie zauważają problem w oficjalnych mediach. Pożary powodują też zadymienie miast takich jak Chabarowsk, Krasnojarsk, Tomsk, Tiumeń, Nowosybirsk i wielu innych. Dym jest szczególnie niebezpieczny w miastach, bo jest w stanie łatwiej przeniknąć do płuc dużej ilości ludzi a mieszkańcy miast zwykle mają bardziej nadwyrężony układ oddechowy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika polyp

Nawet jeśli są celowo

Nawet jeśli są celowo wywołane, to na ziemi były od zawsze gigantyczne pożary. To co ludziki robia i będą robić w sprawie ich ugaszenia to tak naprawdę nieistotny promil. Gatunek ludzki ma to do siebie że lubi się wykazywać.. zupełnie jak liderzy w korporacjach ;)Pożary załatwią burze a burza pożary,Pozdrawiam.

Portret użytkownika jesion

Tak się rzuci na ratunek ten

Tak się rzuci na ratunek ten cały świat jak rzuca się na sklepy meblowe itp. jak rzuca się na ratunek lasom Amazonii ,Afryki,Indii .. jak my rzucamy się na ratunek "zieleni" akceptując budowę kolejnych autostrad... ech.. za późno .. jesteśmy obłąkani  

Największym wynalazkiem ludzkości jest nóż na drugim biegunie stawiam koło. 

Największym wynalazkiem ludzkości jest nóż na drugim biegunie stawiam koło. 

Strony

Skomentuj