Potężne pożary na Syberii, już 6 milionów hektarów lasów płonie

Kategorie: 

Mapa pożarów lasów na Syberii

Syberia i cały Daleki Wschód objęte są katastrofalnymi pożarami. Płoną obszary leśne a najbardziej skromne szacunki wskazują na to, że ich powierzchnia przekroczyła już 6 milionów hektarów.

 

Największe pożary są w okolicach Jamału i Chabarowska. Dym unosi się w powietrzu a jego koncentracja w powietrzu czasami przekracza poziomy bezpieczne dla człowieka. Na całej Syberii ludzie wykupują specjalne maski.

 

Dym z Syberii snuje się aż do Alaski i Kanady a mimo to rosyjskie media ledwie zauważają problem w oficjalnych mediach. Pożary powodują też zadymienie miast takich jak Chabarowsk, Krasnojarsk, Tomsk, Tiumeń, Nowosybirsk i wielu innych. Dym jest szczególnie niebezpieczny w miastach, bo jest w stanie łatwiej przeniknąć do płuc dużej ilości ludzi a mieszkańcy miast zwykle mają bardziej nadwyrężony układ oddechowy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika polyp

Nawet jeśli są celowo

Nawet jeśli są celowo wywołane, to na ziemi były od zawsze gigantyczne pożary. To co ludziki robia i będą robić w sprawie ich ugaszenia to tak naprawdę nieistotny promil. Gatunek ludzki ma to do siebie że lubi się wykazywać.. zupełnie jak liderzy w korporacjach ;)Pożary załatwią burze a burza pożary,Pozdrawiam.

Strony

Skomentuj